Great Voices - GV

14 Episodes
Subscribe

By: Katarina Kora

S veľkými hlasmi nielen opery...

Na kávičke s Martinom Valihorom
Today at 4:05 PM

Ako sa žije čerstvému otcovi, čo robil počas pandémie, a ktorá z jeho dcér zdedila umelecký talent? 


Na kávičke s herečkou Monikou Hilmerovou
04/08/2021

Monika má dva tituly Mgr, dve deti, dva typy hereckých snov, a dokonca aktuálne aj dve rodiny. Tú vlastnú a televiznu. Ozaj, sledujú jej deti jej aktuálne veľmi populárnu seriálovú postavu matky v televízii? Dozviete sa v rozhovore. 

Foto: PANER/Vianoce v Bratislave 2019


Na kávičke s tanečníkom Jarom Bekrom
04/08/2021

Ako priznal, tanečníci už rok nič nerobia... pre pandémiu. Dostali sme sa však aj k veselším témam. Jaro napríklad neveril, že sa niekedy dostane do Rakúska, detstvo prežil za železnou oponou. Dnes tam býva. V rozhovore si spomenul aj na svoju úplne prvú návštevu tejto krajiny, je to totiž nezabudnuteľná príhoda:-)


Na kávičke s Kamilou Magálovou
04/08/2021

Je v znamení škorpióna, oslávila 70 a stále miluje zvieratá aj o tom v našom rozhovore.

Rozhovor Na kávičke je súčasťou relácie Umenie na TA3. 


Na kávičke so Zdenou Studenkovou
04/08/2021

O tom, ako zvláda pandémiu, čo pripravuje v divadle a aké má herecké sny. 

Na kávičke je súčasť relácie Umenie na TA3. 


Simon Keenlyside - I do not want to be called Sir
10/26/2020

When you are lucky and your tenor friend knows the world famous baritone and arranges the meeting. You meet your favorite baritone, and he agrees to give you an interview. This is it. We met in Vienna, and then in Bratislava, and talked about life of a man and an opera singer. 


Adam Plachetka - na konzervatóriu si povedali, že to so mnou skúsia
10/14/2020

Už ako 32-ročný mal za sebou debut na všetkých významných operných scénach sveta. Jeden z najúspešnejších českých operných spevákov Adam Plachetka, je aktuálne členom Viedenskej štátnej opery. S manželkou Katkou Kněžíkovou majú dve deti. Vynikajúci spevák, ale aj veľmi príjemný človek.  Rozhovor vznikol pred jeho bratislavským koncertným debutom v rámci cyklu Great Voices v novembri 2017 pre relaciu Bravo! na TA3


Edita Gruberová - 50 rokov na scéne
08/15/2020

Doma nie je nikto prorokom, žiaľ na Slovensku to platí stopercentne. Talentovaná Edita Gruberová v začiatkoch svojej kariéry dostala miesto vo viedenskej štátnej opere. V tých časoch cestovať z Bratislavy do Viedne znamenalo aj  návštevu známej "februárky", aby si človek vybavil povolenie na cestu. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo nakoniec vtedy mladá talentovaná sopranistka napokon vo Viedni zostala aj s rodinou, hoci ako mi prezradila, nikdy neplánovala natrvalo odísť do zahraničia. Mala som to šťastie, že prijala pozvanie na účinkovanie na koncerte Vianoce v Bratislave, ktorý organizuje...


Nikdy som oficiálne neoznámil koniec kariéry - maestro Peter Dvorský
07/12/2020

Peter Dvorský, maestro, ktorého pozná hádam každý Slovák, ale nielen to. Aj v zahraničí, keď sa zjaví v opernom dome, stále má svojich obdivovateľov. Mladí speváci mu často hovoria: maestro, z vašej nahrávky som sa učil  rytiera des Grieux (opera Manon Lescaut), či iné postavy. Náš najúspešnejší tenorista ma pred troma rokmi pozval do Ríma, kde sme spolu nahrávali reláciu Bravo! pre TA3. V rámci nej vznikol aj tento rozhovor.


Na javisku sa vždy bozkávam naozaj - Pavol Bršlík
07/08/2020

Milý, sympatický a vždy usmiaty, taký je náš úspešný tenorista Pavol Bršlík. Obľúbený je nielen na Slovensku, ale aj na významných európskych scénach, či newyorskej MET. Rozprávali sme sa o jeho začiatkoch, ale aj o tom, ako prežíva na javisku emócie a akosi sme sa dostali až k  téme bozkávania. A toho má v operných príbehoch viac ako dosť. Čo na neho vravia kolegyne? Počúvnite si:-) Rozhovor vznikol pre relaciu Bravo! na TA3 v októbri 2018.


Noa and Gil - 30 yrs together
07/02/2020

Achinoam Nini Noa and Gil Dor, their music is already legendary. She is a fenomenal singer. Everybody knows her song Life is beautiful, or her Ave Maria sung for three last popes. We talked about her life and music and collaboration with Gil Dor. And also with Gil about him and his former amazing student Noa. 


Stefan Kocan - takto dlho som este doma nebol
06/30/2020

Dnes vecer sa po dlhom case predstavi na koncerte v Slovenskej filharmonii. Korona ho zasiahla na Floride. Co robi cele dni doma a kedy sa vrati na podium? 


Elina Garanca - how does it feel to be the top singer, and loving mother
06/28/2020

How does she organize her busy life? Being a wife to a famous conducter with two kids. Living in Vienna, as well as in Spain, talking more languages at home. We met after her concert in Bratislava in October 2019. It was her first concert in Slovakia. 20 years on stage.  I talked a little about her with a famous conducter - her husband Karel Mark Chichon. And at the end with the Slovak critic Pavel Unger. Enjoy


Slávka Zámečníková - sopranistka, ktorá si podmaňuje svet veľkej opery
#1
06/15/2020

Mladá slovenská sopranistka z Bánoviec nad Bebravou. Po štúdiu v Berlíne a účinkovaní v berlínskej opere Unter den Linden, bude od septembra 2020 členkou súboru viedenskej štátnej opery. Odborníci ju už teraz vidia ako ďalšiu v rade veľkých slovenských sopranistiek: Poppová a Gruberová.