Viaggio nel Calice
Aflevering 4: Ontmoet Luca Marchiani, beste sommelier Toscana 2025
In de zomer van 2025 praatten we met Luca Marchiani, sommelier AIS, die recent verkozen werd als beste sommelier van Toscane.
Hij vertelt ons hoe hij zijn passie voor wijn ontdekte, en welke weg hij aflegde, via de Alma school, een stage bij La Scoperta in Antwerpen, als sommelier in een Michelin ster restaurant, en nu als lesgever, sommelier en Toscane expert.
In de kelders van enoteca Porciatti in Radda in Chianti proefden we samen enkele Toscaanse wijnen die ons meenamen op een ontdekkingstocht door deze fascinerende regio.
Als we aan Toscane denken, zijn...
Aflevering 3: Feestwijnen met Kristel Balcaen
Welkom bij Viaggio nel Calice - een ontdekkingstocht naar de ziel van Italiaanse wijn.
In deze decembermaand proeven we samen drie feestelijke wijnen, en exploreren we hoe we deze best combineren met (Italiaanse) heerlijke feestgerechten.
Hiervoor gingen we te rade bij Kristel Balcaen, herboriste, sommelier conseil, Master of Wine studente en auteur van 'Wijnboek voor foodies'.
Ze geeft ons eenvoudige tips voor sterke combinaties die je vol zelfvertrouwen aan je gasten kan presenteren. We leren over structuur, wijnstijlen en het belang van aroma's.
Decanteren of niet, welke wijn bij welke gerechten...
Aflevering 2 - Poggerino, Chianti Classico
Welkom bij Viaggio nel Calice - een ontdekkingstocht naar de ziel van Italiaanse wijn.
Aangeboden door La Scoperta, specialist in Italiaanse artisanale wijnen en streekproducten.
We reizen van heuvels tot kelders, van vergeten druiven tot bevlogen wijnmakers.
Artisanale handen, lokale druivensoorten, verhalen gevat in een glas.
Want in Italië is wijn nooit zomaar drank - het is familie, geschiedenis en cultuur.
Reis met ons mee, en proef het echte Italië.
Voor deze aflevering reizen we naar Toscane, naar Radda in Chianti, in het hart van de Chianti Cl...
Aflevering 1 : Il Torrione, wijnen uit Umbria met een ziel
“Welkom bij Viaggio nel Calice – een ontdekkingstocht door de ziel van Italiaanse wijn…”
Aangeboden door La Scoperta, specialist in Italiaanse artisanale wijnen en streekproducten
We reizen van heuvels tot kelders, van vergeten druiven tot bevlogen wijnmakers.
 Artisanale handen, lokale druivensoorten, verhalen gevat in een glas.
 Want in Italië is wijn nooit zomaar drank – het is familie, geschiedenis, en cultuur.
 Reis met ons mee, en proef het echte Italië.
Vandaag trekken we naar Montefalco, in het groene hart van Umbrië. Daar besloten twee Belgen – Jan Brouwers en Bert Hamelinck – zich te verbinden aan een pl...