דיסני-פורמציה

40 Episodes
Subscribe

By: זיו הרמלין-שד"ר

ועכשיו הוידוי, ובסופו - הפתעה. הנה וידוי: קוראים לי זיו הרמלין-שד"ר, ולא ראיתי (כמעט) אף אחד מהסרטים של דיסני. רוב הזמן זה לא מפריע לי, אולי רק לפעמים כשמישהו מתחיל לשיר לידי את "נתאמן במרץ את ההונים נביס" או "אגוזים של קוקוס", יש תחושה משונה של החמצה. כאילו, אני יודע מאיזה סרטים השירים האלה לקוחים, אבל... בעצם לא ממש ראיתי אותם. לפני כמה ימים מלאו לי 29, והחלטתי שאני לא מגיע לגיל 30 בתול דיסני! אני הולך להשלים פערים, ולהיעזר בכל החברים שלי כדי לסגור את הפינה הזאת. וכדי לעמוד בהבטחה הזאת לעצמי - אני איאלץ לתעד את כל ההרפתקה בתוך פודקאסט. בכל פרק של "דיסני-פורמציה" אפגוש חבר או חברה שיבחרו סרט שהם אוהבים. נצפה בו איש איש בביתו, ואז נתכנס לשיחה צפופה על ילדות, נוסטלגיה, טראומות, נבלים ונסיכות. לפעמים השיחה תהיה רגשית ומעמיקה, לפעמים דבילית להחריד, תלוי בסרט, באורחים ובבירה שבחרנו לשתות לפני ההקלטה. יאללה בואו, כוכב שני מימין וישר עד הבוקר.

פרק 75 - חברי הדרקון אליוט עם רמי שני
#75
Last Thursday at 7:35 AM

והפעם מתייצב באולפן כתבנו בדרום, לא אחר מרמי שני, המגיש של ההסכת "מה שקורה מחר" בגלי צה"ל! אחרי שסיים להתחבא במיגונית במבצע האחרון, רמי מתייצב לאולפן לשיחה כאוטית על "חברי הדרקון אליוט" (1977)! במהלך הפרק רמי תובע את מעמדו בתור הסבא הראשון שמגיע להסכת, ויחד עם זיו הם יקשקשו על מערבונים, מחזות זמר, קיבוצים, הונאות וגם על הרימייק! בשבוע הבא: מרד החיות! או ג'יימס והאפרסק הענק! עדיין תוהים למי מהם תהיה לנו סבלנות... מוזמנות ומוזמנים לפגוש אותנו פנים מול פנים בהקרנה מיוחדת של "ספלאש", להיט בנות-הים הגדול ביותר של דיסני עד... ובכן, עד בת הים הקטנה. סינמטק הרצליה, 6/6, 20:30. כרטיסים כאן: https://tinyurl.com/4r66yxba


פרק 74 - אלאדין ומלך הגנבים עם יובל בר-און
#74
05/26/2023

חג שבועות שמח! הפעם הגיע לדירה הגבעתיימית הבמאי והפודקאסטר יובל בר-און ("המתנקשים") לשיחה מאוד לא רצינית על "אלאדין ומלך הגנבים" מ-1996, שהוקלטה תוך כדי סופת הברקים האחרונה של השנה. במהלך הפרק יובל וזיו יהללו את שירי הבכי של "צעצוע של סיפור", ויקשקשו על אנימציה איומה, שובו של רובין ויליאמס, הדחתו של הומר סימפסון, הצדדים המוארים יותר של "שירת הדרום" וגם מה נסגר לעזאזל עם הבגדים שיסמין קיבלה בסרט הזה. בשבוע הבא: חברי הדרקון אליוט!


פרק 73 - זוטרופוליס עם אלעד בן חיים
#73
05/18/2023

בפרק ה-73 מגיע לאולפן היועץ המשפטי והקולינרי (!) של ההסכת, אלעד בן חיים, לשיחה נלהבת ואוהבת על "זוטרופוליס" (2016). במהלך הפרק אלעד וזיו יקשקשו על החתול של שרק, פריפריה ומרכז, וונדר-וומן, מסעות לפולין, רמוס לופין, וגם על גלריית דמויות המשנה הבלתי נגמרת של "זוטרופוליס", כל אחת טובה מקודמתה. בונוס מיוחד: אלעד מלהק מחדש את הקאסט של "שובר שורות" עם בעלי חיים. בפעם הבאה: אלאדין ומלך הגנבים! מוזמנות ומוזמנים לפגוש אותנו פנים מול פנים בהקרנת הטרום-בכורה המיוחדת של עיבוד הלייב-אקשן של "בת הים הקטנה"! סינמטק הרצליה, 24/5, 18:30. כרטיסים כאן: https://tinyurl.com/39jaxaca


פרק 72 - פו הדב (2011) עם לירי בר
#72
05/14/2023

ועכשיו הפרק ובסיומו - הפתעה! הפעם מגיעה לאולפן היוצרת לירי בר לשיחה צפופה על "פו הדב" (2011), הסרט השני של פו הדב שיצא לקולנוע וסרט האנימציה הדו-מימדי האחרון שדיסני הוציאו. במהלך הפרק לירי וזיו יקשקשו על הכיפה החדשה של כריסטופר רובין, הגאולה של פו, השקרים של ינשוף וכישורי המג"ד של ארנבי. בפרק הבא: זוטרופוליס! לאלו שמעוניינים לפגוש אותנו לייב - מוזמנות להגיע ב-24.5 ב-18:30 לסינמטק הרצליה, שם נפטפט וגם נקרין בטרום בכורה את "בת הים הקטנה" החדש מ-2023 ונגלה סופית מה עלה בגורלו של פלאונדר. מוזמנות ומוזמנים.


פרק 71 - טרזן עם פלג ליליאן
#71
05/04/2023

בפרק ה-71 שב אלינו פלג ליליאן ("מלך האריות 2: מלכות סימבה") כדי להתמודד עם אחת הקלאסיקות האחרונות שנותרו לנו: טרזן (1999)! במהלך הפרק פלג ייתן לצ'אט ג'י.פי.טי לתקצר את הסרט, זיו ופלג ינסו ללהק את "אלאדין" מחדש עם הקאסט של פלטפוס, ובנוסף השניים ירכיבו להקה מדמויות דיסני, ידונו בזהות המגדרית של סאבור ויבנו מקדש לפיל קולינס. אה, והם מאוד אוהבים את הסרט. בונוס מיוחד - לראשונה בהסכת, פלג וזיו עונים על שאלות מאזינים בסוף הפרק. בפעם הבאה: פו הדב (2011)!


פרק 70 - בורות עם שני אוירבך
#70
04/26/2023

בפרק ה-70 אנו בורחים בחדווה אל עולם הלייב-אקשן, כדי לשוחח בחופשיות על "בורות" המופלא מ-2003! לרגל המשימה החגיגית גייסנו מומחית לענייני "בורות". היא גם מבקרת הקולנוע והשמיגדון החביבה עלינו ("עין הדג", "תת-תרבות") - שני אוירבך מגיעה לאולפן! הידד! במהלך הפרק שני וזיו יקשקשו על בתי כלא, הנסיכה הקסומה, אי.טי, ספרות ילדים, מכתבי שרשרת, אפקטים מביכים, ולמה יש יותר מדי חייזרים בלילו וסטיץ'. הפרק הוקלט כחודשיים לפני פטירתו המצערת מאוד של מאיר שלו ז"ל, אבל אנחנו שמחים שיצא לנו לנהל דיון קצר על "רומן רוסי" שלו במהלך ההקלטה. כמו כן זהו פרק הרווקים האחרון של ההסכת, כי זיו וסיגל מתחתנים בסופ"ש - ושיהיה לכולנו במזל טוב. בשבוע הבא: טרזן! אנחנו לא מריחים שום דבר.


פרק 69 - ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליה עם אדם רובסון
#69
04/20/2023

אהלן שלום, חזרנו להיות פעם בשבוע. מדי חמישי בבוקר ייצא פרק חדש עד שנסיים את סרטי הקולנוע המצוירים של דיסני, והפעם ההמשכון-ההרפתקאות מ-1990: ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליה! לרגל הפרק ה-69 (כן כן בסדר שמענו), מתייצב באולפן הבמאי אדם רובסון ("מטר שבעים", "ישראל 2048") לשיחה מאוד נלהבת על עכברים מאוד קטנים. במהלך הפרק אדם וזיו יקשקשו על נסיך מצרים, סרטי הרפתקאות, סיפורי אהבה בלתי אפשריים, בנים שעושים עוונטות, עזית הכלבה הצנחנית, מקס הזועם ואיך ברנרד הוא הגיבור האמיתי של ההרפתקה המפוקפקת והמבדרת הזאת. בפעם הבאה - הפרק ה-70 שלנו, שיוקדש לסרט נהדר ומאוד לא מצויר שחזר מספר פעמים כאנדרייטד בשאלון המהיר - ניחשתם נכון, אנחנו עושים פרק על "בורות"!


פרק 68 - מי הפליל את רוג'ר ראביט עם יואב טלמור
#68
04/13/2023

אהלן שלום, חזרנו להיות פעם בשבוע. מדי חמישי בבוקר ייצא פרק חדש עד שנסיים את סרטי הקולנוע המצוירים של דיסני, והפעם: מי הפליל את רוג'ר ראביט! כדי להתמודד עם הקלאסיקה מ-1988, התייצב באולפן אורח ותיק ואהוב - המוזיקאי והמשורר יואב טלמור - שזכה לראות את "רוג'ר" בזמן אמת באולם קולנוע. במהלך הפרק יואב וזיו ידונו בהתלהבות על סרטי "בחזרה לעתיד", אוטו-אמנסיפציה, סדרות בריטיות, טום וג'רי, בדיחות גסות, סרטי פילם נואר וזמיר טריקים. בונוס: שאלון מהיר פרי עטו של יואב שיבקש לברר מה הלקח הכי טוב שלמדנו מדיסני, ואיזה סרט של דיסני היינו מתים לכתוב בעצמנו. בפעם הבאה: ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליה!


פרק 67 - עת הזמיר עם אמיר חרש
#67
03/22/2023

הסופר, החוקר והכתבן הראשי אמיר חרש ("כתבן אלף") מתייצב לדיון-עומק פרוע ב"עת הזמיר" (1948) - עוד אחת מאסופות הסרטונים המוזרות ביותר שדיסני הוציאו לקולנוע. במהלך הפרק זיו ואמיר יענו על שאלונים, ידונו בסופים אלטרנטיביים ל"ספר הג'ונגל", ילמדו על שורשיו של הפאי האמריקאי ובעיקר יהיו בהלם מהסרט שהם זה עתה ראו. בפעם הבאה: "מי הפליל את רוג'ר ראביט?".


פרק 66 - מה עשה אולף בין העונות? עם דנה גרין
#66
03/03/2023

לפני חודש קיבלנו הזמנה לבוא לפטפט אחרי ההקרנה של "פרוזן 2" בסינמטק תל אביב, במסגרת הקרנות הסינג-אלונג של מועדון הקאלט של דיסני. ידענו שאת השיחה החופרת על "פרוזן 2" נשמור לאולפן הבטוח שלנו, ואילו לרגל הלייבקאסט בסינמטק - קראנו ליקירת ההסכת, דנה גרין, ללייבקאסט הזוי במיוחד על כ-ל התכנים שקשורים ב"פרוזן" שיצאו בין הסרטים: קדחת אביב, ההרפתקה של אולף, היה היה איש שלג, אולף מציג ו"יום בבית עם אולף". מוזמנים להאזין, ואף לצפות בלייב המצולם שצילם וערך ליאו תנא: https://youtu.be/B-8DhwmdlY8 תודה גדולה גם למיי גרף על ההזמנה המשמחת. אם אתם רוצים עוד ממה שהאזנתם לו: מוזמנים בחום להקרנה של "היפה והחיה" של מועדון הקאלט של דיסני בסינמטק ת"א ב-6.3.23 ב-20:00 וגם לעדלאידיסני החגיגית של דיסני-פורמציה בסינמטק הרצליה, כל היום, ב-8.3.23. לאלו שעוקבים קבוע - הפרק הבא שלנו הוא על "עת הזמיר". האמיצים מוזמנים לצפות, השאר יכולים להסתפק בלהאזין.


פרק 65 - אוליבר וחבורתו עם עפרי מתן ברק
#65
02/16/2023

בפרק ה-65 שלנו מגיעה הצורפת וכוהנת הדיסני עפרי מתן ברק לשיחה צפופה על "אוליבר וחבורתו" (1988)! במהלך הפרק עפרי וזיו ישבחו את הדיבוב העברי, וידברו בהתלהבות על מיקי קם, הרקולס, מישהו לרוץ איתו, ייצוג של חסרי בית, גיבורים ראשיים מעפנים, סרטי המשך פוטנציאליים, קלטות וידאו והרבה אהבה לפוקהונטס. בונוס מיוחד: שאלון מהיר מפורט להפליא, ובו מעריצי "הרקולס" יזכו לגאולה. אם אתם רוצים לפגוש אותנו פנים מול פנים למפגש חד-פעמי ולא מוקלט, בואו למרכז הקהילתי פלורנטין ביום שני הקרוב - 20.2.23! עוד פרטים בדף הפייסבוק של דיסני-פורמציה ובאתר של המרכז הקהילתי פלורנטין. בפעם הבאה, ולכבוד החורף הבלתי-נגמר: ספיישל לייבקאסט מיוחד על התוכן ש"פרוזן" הוציאו בין הסרטים, או כמו שאנחנו קראנו לו - "מה אולף עשה בין העונות?".


פרק 64 - המיטה המעופפת עם עמית סלונים
#64
01/29/2023

שנה וחצי לאחר שסיכם לנו את "פרוזן", עמית סלונים ("וואלה!") שב אלינו לקשקש על "המיטה המעופפת" מ-1971! במהלך הפרק עמית וזיו ידברו מלא על האובססיה של הסרט לנאצים. כמו כן נפטפט על נאמברים ארוכים, מרי פופינס, הספר המקורי (שעמית קרא!) והמון כלי בית שיוצאים לקרב. אם אתם רוצים לתפוס אותנו לדיבור צפוף וחי על פרקים אהובים או על עמדותינו הלקויות, בואו ב-2/2 להקרנת הסינג-אלונג של "פרוזן 2" בסינמטק תל אביב! מיד לאחר ההקרנה, מועדון הקאלט של דיסני יארח את זיו ואת יקירת ההסכת, דנה גרין, לשיחה קצרה ומוזרה על כל התכנים שמסביב ל"פרוזן"! מה אולף עשה בין העונות? גם אנחנו רוצים לדעת! ב-2/2, 20:30, בסינמטק תל אביב - כל התשובות יתבהרו. כרטיסים באתר הסינמטק. קוד הנחה מיוחד למאזינות ההסכת: פרוזן40.


פרק 63 - שלושת הקבלרוס עם יהונתן צוריה
#63
01/12/2023

שוב הגיע הזמן הזה בשנה, ואנחנו מתכנסים לחפור על סרט דיסני אנונימי שחבוי בפינת הארכיון. והפעם: "שלושת הקבלרוס" מ-1944, או: "הפעם ההיא שבה דונלד דאק עשה סמים עם חבריו הלטיניים וכולם איבדו את זה!". לרגל המשימה המורכבת חוזר אלינו יהונתן צוריה ("עין הדג", "פוסטרים כנים") לשיחה נלהבת ומזועזעת כאחד על הסרט הכי משוגע של דיסני שדיברנו עליו עד היום. בין השאלות הבוערות של הפרק: האם זו הגרסה המפוקפקת של דיסני לסרטי "אסקימו לימון"? מה האובססיה של הסרט הזה עם סקס, מין ומוות? וכמה סמים בדיוק הכניס חוזה קריוקה למשקה של דונלד? ובונוס מיוחד: יהונתן כתב שאלון חדש ולא-מהיר, שמביא לדיונים מסוכנים על "אטלנטיס", דמויות דיסני בסרטי "המסור", ולשאלה הטריקית: איזו דמות של דיסני שלמה ארצי צריך לדבב? (רמז: אוהנה). אם אתם רוצים לתפוס אותנו לדיבור צפוף וחי על פרקים אהובים או על עמדותינו הלקויות, בואו ב-2/2 להקרנת הסינג-אלונג של "פרוזן 2" בסינמטק תל אביב! מיד לאחר ההקרנה, מועדון הקאלט של דיסני יארח את זיו ואת יקירת ההסכת, דנה גרין, לשיחה קצרה ומוזרה על כל התכנים שמסביב ל"פרוזן"! מה אולף עשה בין העונות? גם אנחנו רוצים לדעת! ב-2/2, 20:30, בסינמטק תל אביב - כל התשובות יתבהרו.


פרק 62 - יומני הנסיכה עם זוהר אורבך
#62
12/29/2022

החורף הגיע! הכפור והגשם הביאו אותנו לחיפוש אחר חמימות, אותה מצאנו בשפע בפרק מיוחד על "יומני הנסיכה" (2001)! הפעם אנחנו שוברים פורמט לטובת סרט לייב-אקשן עם האורח המיוחד שלנו, מבקר הקולנוע של מאקו - זוהר אורבך! הידד!!! במהלך הפרק זוהר יתוודה על חיבתו לסרט ההמשך מעורר-המחלוקת, זיו יספר על הקרנה תמימה שהידרדרה למלחמת אוכל קטלנית, והשניים יחפרו בחדווה גם על הערצתו של זוהר לג'ולי אנדרוז ואן האתווי, העבר האפל של זיו באתר ערוץ הילדים והשאלה הגדולה מכולן: האם "יומני הנסיכה" הוא סרט נסיכות? בונוס מיוחד: הויכוח האולטימטיבי, מי לוקחת את מי במכות: ג'ולי אנדרוז או גילה אלמגור. הכינו את קערות הסורבה, ג'נוביה אנחנו באים! הפרק מוקדש באהבה רבה לסבתות בכל אשר הן, ולסבתא וילמה וסבתא עמליה במיוחד.


פרק 61 - מכושפת עם תומר נחושתן
#61
12/13/2022

בקיץ 2022 התיישבנו להקליט פרק עתידי על "מכושפת", לקראת צאת סרט ההמשך "מכושפת 2" לשירות הסטרימינג דיסני פלוס. מאז קרה המון: נבחרה ממשלה, אנג'לה לנדסברי נפטרה ו"מכושפת 2" התגלה כסרט שנוי במחלוקת, אבל הפרק כבר הוקלט והסרט כבר התחבב עלינו - ולכן אין מנוס מלשחרר את הפרק! בפרק ה-61 שלנו מתייצבת לאולפן המרצה וחוקרת הקולנוע תומר נחושתן (אוניברסיטת תל אביב, בצלאל) לשיחה אסוציאטיבית ונלהבת במיוחד על "מכושפת" (2007). במהלך הפרק ייערך השאלון המהיר הכי ארוך שעשינו אי פעם (למעלה מ-20 דקות!), ושיחה ארוכה ונרגשת של תומר וזיו על מיוזיקלס, רפרנסים, שרק, פארודיות למבוגרים, מותגים נצחיים ולמה סצנת השופינג נפלאה למרות הכל. עוד בפרק: החבובות, חתולים בצמרת, ג'יימס והאפרסק הענק, סוויט צ'ריטי, מרי פופינס, בת הים הקטנה, לין מנואל מירנדה ועוד באמת המון. בונוס חגיגי: תומר חושפת את אחת מטראומות הילדות הכי מצמררות שאי פעם נשמעו בהסכת הזה. לקהל המתמידים: הפרק הבא שלנו יעסוק ב"יומני הנסיכה", מוזמנים לצפות מראש. היו שלום!


פרק 60 - פנטזיה 2000 עם ערן מרגלית
#60
11/28/2022

שנה וחצי חלפה מאז שנפרדנו מ"פנטזיה", מוכי אהבה וטראומה בו זמנית. כעת הגיעה העת לצלול אל סרט ההמשך הלא-פחות-ממעולה "פנטזיה 2000" (מ-1999! מפתיע, נכון?). לרגל המשימה מגיע לביקור היועץ המוזיקלי של ההסכת, ערן מרגלית, לחפירה קורעת ואינפורמטיבית-פצצות על הסרט, המוזיקה ובעיקר על דיסני. מדי פעם זיו יפריע לערן עם הערות-שוליים דביליות וסיפורים עליזים. בונוס מיוחד: ערן פותח ג'ורה על אלזה שאלוהים יעזור. לאלו שעוקבים אחרינו לייב - הפרק הבא שלנו הוא על "מכושפת". צפייה מהנה והאזנה נעימה!


פרק 59 - ראלף שובר את האינטרנט עם אור גולדמן
#59
11/21/2022

הכוהן הגדול לענייני צפייה חוזרת, אור גולדמן, מסתער על האולפן לויכוח נלהב וסוער על "ראלף שובר את האינטרנט"! סרט ההמשך ל"ראלף ההורס" שיצא ב-2018 מפלג את האולפן. האם זה סרט צחוקים על מימים? האם האמירה של הסרט על מערכות יחסים רעילות הופכת אותו לעל-זמני? או שהוא איבד מתוקפו חודש אחר יציאתו? ואיך "צעצוע של סיפור 4" קשור לכל העניין? ופנטום האופרה?! וקרל מרקס?!?! כל זאת, יחד עם אכילת ראש בת שעה וחצי - בפנים. האזנה נעימה!


פרק 58 - מפגש עם תומ"ש (וגם קצת "מלך האריות 3: האקונה מאטאטה")
#58
10/22/2022

בערב חמים ב-12/9/22, התכנסו במרכז הקהילתי פלורנטין 60 איש טובי-לבב לכבוד הקלטת הלייבקאסט החגיגי שלנו על "מלך האריות 3: האקונה מאטאטה" עם תומ"ש. בפועל השיחה כמובן זגזגה בפראות לכל מקום, וזיו קשקש עם תומ"ש על הקריירה שלו, יחסיו עם הלוני טונס ועם שפרירה זכאי, עמדתו בנוגע לסטטוס הזוגיות של טימון ופומבה וכמובן - כל תשובותיו לשאלון המהיר. צוות ההסכת מודה מקרב לב לכל מי שעזר ללייבקאסט (כבר פעם שנייה! הידד!) לקרות: תודה למרכז הקהילתי פלורנטין שנותן לנו בית ופתחון פה, תודה למעיין אמזלג הנהדרת שמכריחה אותנו לחשוב על אורחים שבאמת היינו רוצים לפגוש, תודה לרן רייטן גיבור ההסכת על הקלטה בתנאי שטח ותודה לדור סמרה על מיקס טוב-לב. נתראה שוב בקרוב עם פרק חדש על "ראלף שובר את האינטרנט" :)


פרק 57 - הקדרה השחורה עם יובל ברק ומיכאל פלוטנו
#57
09/22/2022

לפני שנתיים נולד ההסכת המשונה והחמוד הזה. בשבועות שקדמו להקלטה הראשונה הגיע ציוד לבית של זיו. זיו לא פתח את הציוד כי הוא ליטרלי טכנופוב כשזה מגיע לשטויות חדשות. אז יום אחד הגיעו חבריו מלימודי הקולנוע, העורך יובל ברק ובמאי הדוקו מיכאל פלוטנו, גאלו את הילד ובנו לו אולפן. הם אפילו היו נחמדים ונשארו לראות פוקהונטס. למחרת הקלטנו את הפרק הראשון. שנתיים לתוך "דיסני-פורמציה", יובל ומיכאל חוזרים לא כבנאי אולפן אלא כאורחים מן המניין, לשיחה על אחד הסרטים הכי מוזרים שיצא לנו אי פעם לפגוש בהסכת - "הקדרה השחורה". במהלך הפרק יובל ישפוך אור על סדרת הספרים המקורית והשינויים המטורללים שדיסני עוללו, זיו יספר בהתלהבות על כל האסונות שליוו את עשיית הסרט ומיכאל עדיין מנסה לברר מה הקטע עם החזירה. בונוס מיוחד: זיו מכריח את החבורה לזמר את שירי הדיסני שהם רוצים לזמזם במקלחת והשלושה מגלים שיש סיבה שהפינה הזו לרוב אינה קריוקי. מוזמנים גם לבקר בעמוד הפייסבוק שלנו ולדרג בספוטיפיי או באפל פוקדאסט עם חמישה כוכבים. אנחנו יודעים, מאוד גט טקסי מצדנו.


פרק 56 - מלך האריות 2: מלכות סימבה עם פלג ליליאן
#56
09/10/2022

המפגש עם "שובו של ג'אפר" היה כה טראומטי שבמשך כ-30 פרקים לא חזרנו להתעסק עם המשכוני וידאו. כעת הגיע הזמן לשבור את הצום. בפרק ה-56 של ההסכת מסתער על האולפן איש הקולנוע והמחנך פלג ליליאן לשיחה באנרגיות גבוהות ומצוחקקות עם זיו על "מלך האריות 2: מלכות סימבה"! במהלך הפרק השניים יתקוטטו על יופנדי, יתרגשו משיר הפתיחה (של הסרט, לא של הפודקאסט!), יזעמו על זירה, זיו יתבכיין על הסכיזופרניה של הסרט ופלג ינסח כתב הגנה למופת. בונוס: פלג נותן בראש לזיו על הפרק של "הרקולס", ודורש בחזרה את כבודו עם שחזור מלא של סצנת אלות הגורל.


פרק 55 - ספיישל טינקרבל עם דנה ציפוק ושירה שניר
#55
08/25/2022

הנוער משתלט על האולפן! לאחר שהפסיד בהתערבות, זיו צפה בשלושה סרטים מסדרת סרטי הטלוויזיה של "טינקרבל". כעת הוא מתיישב בסלון המשפחתי יחד עם אחותו, המוזיקאית דנה ציפוק, יחד עם חברתה המדבבת שירה שניר, לשיחת טינאייג'רז צפופה על הסרטים המפוקפקים-למחצה. החבורה העליזה תדון בלגיטימיות של סרטי טינקרבל, תדרג אותם, תשאל בשביל מה זה טוב, תשווה ל"פיטר פן" ותתאבסס על כל פרט בניסיון לקחת את הסרטים האלה ברצינות. נא להדק חגורות, פרק עם אנרגיות צעירות לפנינו!


פרק 54 - פרק הרימייקים העצום עם דנה גרין
#54
08/11/2022

חוקרת הדיסני הרשמית של ההסכת, דנה גרין האגדית, חוזרת אלינו כדי להעביר לזיו שיעור מופלא בהיסטוריה ותיאוריה של רימייקים, פלוס אתגר אכזרי: לצפות בחמישה מהם. זיו שרד ארבעה וחצי. השניים יחפרו בחדווה על "ספר הג'ונגל", "מליפיסנט", "היפה והחיה", "סינדרלה" וגם על הטראומה שהיא הרימייק של "מלך האריות". בונוס: נבואות זעם מטרידות לעתיד, ודנה מדברת מהלב על הסרט של האנה מונטנה.


פרק 53 - בת הים הקטנה עם סתיו צימרמן פולק
#53
07/27/2022

אחרי שהייתה האורחת הראשונה שלנו בימי "פוקהונטס", שבה לאולפן המשוררת ואחראית השיווק שלנו סתיו צימרמן פולק כדי להתמודד פנים מול פנים עם קלאסיקת ענק - "בת הים הקטנה". במהלך הפרק סתיו מלמדת את זיו על הנס כריסטיאן אנדרסן ויוצאת לקרב נגד מתנגדי הסרט, זיו יוצא למתקפה על זכויותיו של פלאונדר להתבטל באוקיינוס מבלי שבנות ים מופרעות יגררו אותו להרפתקאות, ובין לבין השניים ילהגו על סאבלימינל והצל, הפיג'מות, הווארד אשמן, הארי פוטר, הלהקה, גולדה מאיר והיד עוד נטויה. בונוס מיוחד: סתיו ויתרה על שאלון מהיר כדי להביא משימה מסוכנת במיוחד. האם היא וזיו יצליחו למכור את גיבורי ההיסטוריה הציונית לדיסני? כל התשובות בפנים.


פרק 52 - מרי פופינס עם סיגל צחורי
#52
07/07/2022

בפרק ה-52 שלנו שבה לאולפן הביתי תחקירנית הבית של ההסכת - סיגל צחורי, מרצה, במאית ובת הזוג של זיו! השניים מתיישבים לשיחה נלהבת במיוחד על "מרי פופינס", משוויצים בעובדות הטריוויה הפסיכיות שמצאו, מתווכחים על שיטות החינוך של מרי פופינס וג'ורג' בנקס, ומתרגשים מהשירים עד אימה. בונוס: סיגל מסבירה למה ברט הוא הבחור הכי ראוי בבריטניה.


פרק 51 - הטוסטר הקטן והאמיץ עם עודד בן-ארצי
#51
06/23/2022

בשובה מהפגרה הבלתי צפויה, "דיסני-פורמציה" מתמודדת עם האימה הצרופה והמוחלטת שהיא "הטוסטר הקטן והאמיץ"! בפרק ה-51 של ההסכת מגיע לאולפן השותף המיתולוגי של זיו לדירה, עודד בן-ארצי, כדי לתמוה יחדיו בתדהמה על אחד הסרטים המפחידים, המוזרים והמעניינים ביותר שדיסני אי פעם נגעו בהם. במהלך הפרק עודד יתוודה על הסטוקינג הכבד שהוא מנהל אחרי הסולן של תיסלם, ואף יחשוף את הקשר בין "בת הים הקטנה" ל"שכונת חיים"; ואילו זיו ינסה להפסיק להשוות לסרטי "צעצוע של סיפור" - וייכשל. אחר כך הוא גם לא יתאפק ויספר מלא על סבא וסבא שלו, ואז עוד קצת על "צעצוע של סיפור". בונוס: עודד חושף את הקשר הסודי בין סיפור הארון של כוורת לטוסטר הקטן והאמיץ.


פרק 50 - אנקאנטו עם גיא אדלר (לייבקאסט)
#50
04/21/2022

הולי מולי, עשינו לייבקאסט! בפרק ה-50 שלנו מגיע להסכת הקומיקאי גיא אדלר (הפודקאסט "צעקות"), לשיחה צפופה על "אנקאנטו" מול קהל חי! בתכנית: דיבורים נסערים על הגיל של ברונו, התוכי שלא רצה להיות סייד קיק, השעורה בעין של הגיבן מנוטרדאם והתרועות הכי רועמות ש"הטוסטר הקטן והאמיץ" קיבל אי פעם. היה כיף ענק. צוות ההסכת מודה מקרב לב לתמר טלמון ורן רייטן על הגברת והקלטת הלייבקאסט. אתם מופלאים. תודה גדולה גם לעיריית תל אביב-יפו שהזמינה אותנו להשחיר סרט דיסני בפומבי, ותודה הכי גדולה לכם, כל מי שמאזינה ומאזין. עדיין לא מעכלים שעשינו חמישים פרקים. תודה גדולה גדולה.


פרק 49 - צ'יקן ליטל עם דן בקר
#49
04/17/2022

התסריטאי והסטנדאפיסט דן בקר חוזר לסיבוב נוסף בהסכת - הפעם לשיחת-עומק על "צ'יקן ליטל!" ואם בפעם הקודמת שדן הגיע לפרק על "שירת הדרום" הוא וזיו גילו שהסרט שהם קיבלו הרבה פחות גרוע משהם ציפו, אז הפעם... טוב, כמעט אותו דבר. לפחות עד שהגיעו החייזרים.


פרק 48 - ריה והדרקון האחרון עם תמר עמית יוסף
#48
03/31/2022

בפרק ה-48 מסתערת על האולפן השחקנית, היזמית והאקטיביסטית תמר עמית יוסף - כדי לקרוע לגזרים את להיט הקורונה - "ריה והדרקון האחרון" (2021). במהלך הפרק תמר וזיו רבים חופשי, כשתמר מנסחת את כתב התביעה נגד "ריה", וזיו לוקח את תפקיד הסניגור. כמו כן ידונו השניים במשבר האקלים, מוסר ההשכל של "מוצאים את נמו", משיכה מינית לארמדילואים, אהבה עזה ל"המיטה המעופפת" ורצון להבין פעם אחת ולתמיד את הפוליטיקלי קורקט החדש של דיסני. או לפחות להתחרפן ממנו כראוי. בונוס מיוחד - תמר חושפת את הקשר בין "ריה והדרקון האחרון" לסי היימן. האזנה מהנה! נזכיר שבשבוע הבא אנחנו עולים ללייבקאסט חגיגי בתל אביב. פרטים וכרטיסים זה ממש פה: https://www.coing.co/TelAvivFlorentin/52799


פרק 47 - אנסטסיה עם שירי לדלסקי (לא דיסני!)
#47
03/17/2022

פורים הגיע, ואיתו הבטחה נושנה שהבטחנו לקיים בפייסבוק שלנו: פרק בתחפושת! קהל המאזינים של ההסכת הצביע מהו הסרט הלא-דיסני שירצו פרק עליו, והתשובה לא איחרה לבוא: אתם בחרתם ב"אנסטסיה" של פוקס משנת 1997! כדי להתמודד עם המעמד המרגש, הפעם מתארחת הראפרית והמשוררת שירי לדלסקי ("3 שניות"", "עשרים ושבע"), ויחד אנחנו נדון בשאלות הבוערות: האם אנחנו באמת צריכים את רספוטין? (לא, אבל כן) האם באמת אחד משחקני "מלחמת הכוכבים" כתב את "אנסטסיה"? (כן, אבל רק את סצנת בית היתומים) וגם: מה העלילה שבאמת הגיע לנו לקבל ב"ספר הג'ונגל 2"? מי הדמות המצוירת שהכי מבעיתה את שירי? על איזה סרטי נסיכות של דיסני "אנסטסיה" מסתלבט? ולמה "שמועה בסנט פטרבורג" רודף את זיו בשנתו כבר שבועיים? כל זאת ועוד בפרק פורימי, ארוך, עליז ומפרגן לאחד הסרטים הכי טובים שדיסני לא עשו. תודה מיוחדת לליאור שפירא וערן מרגלית שתרמו מחוכמתם לפרק, וחג שמח!


פרק 46 - חופשי ומאושר עם רועי אברהמי
#46
03/03/2022

אי שם בשלהי קיץ 2020, זיו חשב שזה יהיה רעיון טוב להשלים את כ-ל הסרטים של דיסני. וול, זה היה לפני שסיפרו לו שיש כמה הפתעות מרות בדרך. הפעם ב"דיסני-פורמציה" יתארח חבר ילדות ומומחה לאבטחת מידע - רועי אברהמי (!) - שמגיע לעזרת חבר כדי להסביר לזיו את סוד קסמו המטורלל של "חופשי ומאושר"! אחד הסרטים המוזרים ביותר של דיסני אי פעם - ועדות פסיכית מהשטח על איזה סרטים דיסני היו עושים בעבר בזמן מלחמות עולם... שאלות שיישאלו ויקבלו מענה: מדוע מיקי דונלד וגופי מחליפים את הפרה שלהם תמורת אפונים? האם באמת כשדובים מתאהבים הם מעיפים סטירות לכל עבר? הייתכן שדיסני עשו סרט-המשך ל"פינוקיו" ופריקוול ל"דמבו" באותו הסרט?! וגם: מה עבר לדיסני בראש כשהם נעלו בתוך חדר אחד את ג'ימיני קריקט, מפעיל בובות קריפי וילדה בת 9?! (לילדה שלום) הצטרפו לזיו ורועי במסע אחר סרט מפוקפק במיוחד, כשבדרך רועי יציע תיאוריה על זהותו של הפקיד המסתורי של דיסני שמנהל את חיות היער, וזיו משיק טוטוריאל חדש: "כיצד תדע האם קלטת הוידאו של דיסני שקנית בשוק של מגדל העמק מזויפת או אמיתית?!" התשובות בפנים.


פרק 45 - לפגוש את הרובינסונים עם אלישבע בן דוד
#45
02/17/2022

אוקיי, בסדר, בסדר, חזרנו!!! פגרת החורף תמה, ו"דיסני-פורמציה" שבה עם אחד הסרטים האנדרייטדים בתולדות דיסני: "לפגוש את הרובינסונים"! במהלך הפרק מגיעה המשוררת אלישבע בן דוד לעשות עם זיו צחוקים על מסע בזמן, אנקנטו, אלרגיה לבוטנים, גיבורים אגואיסטים, ג'ינג'י, חברים, מונטאז'ים מרגשים, צפרדעים מזמרים, יריד המדע ועיניים גדולות. אל תחמיצו את אלישבע מבצעת באופן מושלם שירים מ"פרוזן", בעוד שזיו יתוודה על הפעם ההיא שהוא ממש ממש פחד לחפש שותפים לדירה - בגיל הרבה יותר מדי מבוגר. הידד, התגעגענו!


פרק 44 - פרק הרימייקים הגדול עם ישי קיצ'לס
#44
01/06/2022

דיסני-פורמציה מתרגשת מאד לארח, כל הדרך מאירופה הקפואה (ומ"ישראל היום") את מבקר הקולנוע והמוזיקאי ישי קיצ'לס! רגע אחרי שנחת בישראל להשיק את אלבומו החדש והמהולל - "בתוך ישי קיצ'לס" (האזינו לו!), ישי מתיישב לשיחת עומק עם זיו על הרימייקים של דיסני! אך כמובן שמיד השניים מתפזרים בשמחה לפטפוט להוט על אהבת קולנוע, עורמה תאגידית, דור הצופים החדש, צ'רלי והשוקולדה, הסדרות של מארוול, טום הנקס, עלייתו ונפילתו של טים ברטון, ואיך לא - אכילת ראש מנומקת לאללה על "דמבו" (2019) של הבמאי האפל אל מול "דמבו" המקורי מ-1941! והיי, אם לא פטפטנו על רימייק שחביב עליכם במיוחד (כלומר, כל הרימייקים שאינם "אלאדין" או "דמבו") - אל דאגה, פרק רימייקים נוסף יפציע באביב. בקשות ותחינות כדאי ואף רצוי לשלוח לנו לעמוד הפייסבוק "דיסני-פורמציה". גם עוגיות יתקבלו בברכה.


פרק 43 - הקיסר נפל על הראש עם תמי תות
#43
12/22/2021

והפעם ב"דיסני-פורמציה": פרק קופצני במיוחד על "הקיסר נפל על הראש" (2000) עם המשוררת והראפר-בת החביבה עלינו: תמר טלמון, הלוא היא תמי תות! במהלך הפרק תמר וזיו יביעו את התלהבותם המוחלטת מהסרט, יסבירו למה קוזקו הוא גיבור אדיר ונדיר בפילמוגרפיה של דיסני, תמר תשקיע בפתיחת מפה אסטרולוגית חגיגית של הדמויות, וזיו יחפור על ההיסטוריה הבלתי-אפשרית-בעליל של הסרט. בונוס מיוחד: שאלון מהיר פרי עטה של תמי תות! איזה נאמבר של דיסני הביא אותנו לכדי דמעות - וגם איזו דמות של דיסני מריחה לעצמה את הפוקים מתחת לשמיכה? כל התשובות הבוערות בפנים.


פרק 42 - הרפתקאות ברנרד וביאנקה עם יותם מנור
#42
12/09/2021

זה היה אמור להיות עוד פרק שגרתי ושמח ב"דיסני-פורמציה". האורח, אמן הספוקן וורד ואשף התכנות יותם מנור, היה אמור לשוחח על "הרפתקאות ברנרד וביאנקה", עכברים שהוא עוד מכיר בחיבה מילדותו. אך אז קרה דבר מה שאיש לא ציפה לו. יותם אמנם אהב את סרט ההמשך, "ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליה", אך עד למועד ההקלטה מעולם לא ראה את הסרט הראשון מ-1977 - ועכשיו כשהוא ראה, הוא כועס. אוהו כמה שהוא כועס. והגרוע מכל - זיו דווקא ממש אהב את הסרט. הצטרפו אלינו אל מלחמת אחים, ראש בראש. שניהם אוהבים דיסני. אחד מהם אוהב את הסרט. השני לא מוכן לצפות בו שוב לעולם. האם יגיעו לעמק השווה? ואיך כל זה קשור למלך האריות, פרוזן, בת הים הקטנה, קרואלה דה ויל, מיכל ינאי, פמיניזם פרוגרסיבי, צוות הצלה וציפורים מוזרות? כל התשובות בפנים. כולל פרט מידע היסטורי והיסטרי שהולך להפוך אתכם למסמר הערב בכל מסיבה - איזו קלאסיקה קולנועית אלמותית עקפו ברנרד וביאנקה בקופות? למאזינינו - התשובות!


פרק 41 - היפה והחיה עם בועז קראוזר
#41
11/20/2021

בפרק ה-41 של ההסכת אנחנו סופסוף מגיעים לקלאסיקת הרנסנס של דיסני מ-1991 - "היפה והחיה"! הפעם מסתער על האולפן היוצר החביב עלינו, בואז קראוזר, לשיחה מופרעת-קשב על רימייקים נשכחים, הורים מתים, שירים מעצימים, אהבת הונגרים, שכחו אותי בבית, שתיקת הכבשים, אדומות, קינג קונג, פינוקיו, היפהפיה הנרדמת, המספריים של אדוארד, טוקיו הוטל - וזה רק קצה הקרחון! במהלך הפרק זיו ובועז דנים בשלל הגברים הרעילים שהסרט מציע, בועז מפרק ומנתח את המוזיקה, זיו מפרק ומנתח את התסריט, וכל שנותר לקוות הוא שמישהו ירכיב את כל החלקים בחזרה בסוף הפרק-באורך-כפול הזה! בונוס מיוחד - בועז עושה חיקוי של אפרים קישון מגלם את גסטון. להאזין ולא להאמין.


פרק 40 - גופי הולך לקולג' עם אלפי גלברד
#40
11/04/2021

בפרק ה-40 מסתער על האולפן המשורר והמחנך אלפי גלברד ("כל השאלות נכונות") לשיחה משולחת רסן על "גופי הולך לקולג'"! במהלך הפרק אלפי יפתיע את זיו עם שאלון מיוחד המסכם 40 פרקים של ההסכת, ויחד השניים יצללו לדיון מעמיק על השכלה גבוהה, תחרות למי יש סיפור "אבא עושה בושות" יותר מוצלח, ספוקן וורד בסרטים, תרגומים מביכים, ספורט אקסטרים, אסון התאומים, אחוות קולג' דושיות ומלחמת עולם בין זיו לאלפי האם גופי הוא אבא גרוע או כלב טוב. בונוס חגיגי: האזינו לזיו מאבד את זה לחלוטין כשאלפי מגלה לו שסקייטבורד זה ענף אולימפי.


פרק 39 - הרפתקאותיו של פו הדב עם אורי גבעתי
#39
10/20/2021

והפעם בדיסני-פורמציה: האנימטורית, העורכת ומגישת הפודקאסט "ביטלקאסט" אורי גבעתי מגיעה לקשקש עם זיו על "הרפתקאותיו של פו הדב"! במהלך הפרק זיו ואורי יריעו לפו - הגיבור השמן החיובי היחיד אי פעם בדיסני! כמו כן אורי תמציא גרסאות חדשות וקורעות לשירי הסרט, זיו יקריא מהספר של א.א. מילן, והשניים ידברו על קנגה כאם חד-הורית מהממת, טיגר בתור דמות האב החסרה, ארנבי בתור החבר הגרוע ביותר אי פעם וגם - הסוד האפל של גופר, או: מי רצה להעלים את חזרזיר מהסרט? כל זאת ועוד ממש כאן בפנים - יחד עם המון פרפילים ושועלדונים...


פרק 38 - שישה גיבורים עם אור ענבר
#38
10/07/2021

הפעם מסתערת על האולפן מבקרת הקולנוע וגאונת-הדיסני אור ענבר ("תת-תרבות") לשיחת גיקים משובחת על אחד הסרטים החריגים של דיסני בעשור הקודם- ביג הירו 6! או בשמו העברי המבאס - "שישה גיבורים"... במהלך הפרק אור וזיו יסגדו לביימקס, אור תחשוף את הקשר הטראגי בין "החוש השישי" ל"שלגיה", זיו ירים להנחתה עם תיאוריה מטורללת על האם היטלר הוא בעצם הנבל האמיתי של הסרט, השניים ידונו באיך סרט של דיסני הוא גם בעצם סרט מארוול, יצללו עמוק לדיון על הגבורה והנבלות של הדמות הראשית, ויתהו בקול - היי דיסני, אולי די כבר עם דמויות של בני משפחה מושלמים שיצרתם רק כדי להרוג?! בונוסים: זיו עם סיפור לשבת על הגישות הדומות לאנימציה של יוצרי "ביג הירו 6" ויוצרי "אווטאר: כשף האוויר האחרון", ואור עושה חיקוי מרהיב של ביימקס. תעשו חיים.


פרק 37 - החרב באבן עם דור סמרה
#37
09/23/2021

הפעם מסתער על האולפן האנימטור והבמאי דור סמרה, הלוא הוא גם המוח המעוות מאחורי "דרגון בול לראשות הממשלה" ו"הארי פוטר - הפרודיה"! דור מצטרף אל זיו למסע בעקבות "החרב באבן" - הטייק המוזר של דיסני על אגדות המלך ארתור מ-1963. במהלך הפרק יפגינו השניים בקיאות מרהיבה במדבבים ישראלים (טוב, דור בכל זאת במאי דיבוב במקצועו), יטנפו על מרלין ויכולות המסע בזמן שלו, יגלו הקבלות מפתיעות בין הארי פוטר לארתור המדובר, יספרו על התקפי חרדה מפתיעים שתקפו אותם בבתי קולנוע, ידבבו מחדש סצנות שלא באמת קיימות ב"החרב באבן", ובעיקר יעשו הרבה הרבה שמח. מעוניינים לדעת מי אמר למי והאם החרבות נשלפו? אז יאללה, תלחצו פליי. זה קל כמעט כמו קסם.


פרק 36 - סלודוס אמיגוס עם דנה גרין
#36
09/08/2021

חגיגה דרום אמריקאית בהסכת, בפרק נלהב במיוחד על אחד הסרטים הפחות מוכרים אך היותר מוצלחים של אולפני וולט דיסני - "סלודוס אמיגוס"! לא שמעתם עליו מעולם? מצוין, לשם כך אנחנו פה. הפעם מגיעה לאולפן בצעדי סמבה מרהיבים הדיסניקולוגית האהובה עלינו, והמוח מאחורי עמוד הפייסבוק המבריק "מאסטר דיסני" - דנה גרין! במהלך הפרק תגולל דנה את הסיפור המופלא על איך ארצות הברית גייסה את וולט דיסני כדי להילחם בנאצים, ולהשלים עם דרום אמריקה. במקביל זיו יתמוגג מהסרט ויתאחד מחדש עם חברו הטוב גופי, דנה תסנגר על אריאל מ"בת הים הקטנה", הלוא היא שק החבטות של שאר אורחי ההסכת, וזיו יילחם על כבודו האבוד של דונלד דאק - שק החבטות של החיים עצמם. בונוס מיוחד: דנה מפענחת את המונח "אקזוטי", וזיו מפענח מי מהדמויות האייקוניות של דיסני הוא הגרסה המוקדמת של לארי דיוויד.