Польське радіо для України
Polskie Radio dla Ukrainy (PRdU) to informacyjno-publicystyczno-muzyczny projekt medialny Polskiego Radia w języku ukraińskim skierowany do Ukraińców mieszkających w Polsce oraz słuchaczy w samej Ukrainie. Podcast przygotowuje Sekcja Ukraińska Polskiego Radia dla Zagranicy. Польське радіо для України (ПРдУ) – це україномовний інформаційно-публіцистично-музичний медіапроект Польського радіо, адресований українцям, що мешкають у Польщі, а також до слухачів у самій Україні. Проект Польського радіо для України постав на основі Української служби Польського радіо.
Я У ПОЛЬЩІ. Як нострифікувати диплом у Польщі
Українські освітяни у Польщі можуть нострифікувати дипломи про освіту. Допомагає у цьому фундація «Незламна Україна», яка впровадила відповідний проєкт і допомагає українським освітянам і психологам у визнанні їхніх дипломів. Про це розповіла керівниця проєкту з нострифікації дипломів і карʼєрного консультування фундації «Незламна Україна» Олеся Розбіцька.
ПУЛЬС СУСПІЛЬСТВА. Ожиріння: як хвороба, що потребує лікування, стає бізнес-джерелом?
Схуднення — завжди популярний «товар». Мережі переповнені статтями з порадами і рецептами дієт, а блогери запускають марафони, обіцяючи швидкий ефект й нерідко широко рекламують препарати, які мають призначатися лише лікарями у окремих випадках. Однак, ожиріння — це офіційна хвороба, яка потребує комплексної допомоги лікарів і великої «чутливості». Як навчитися радити з ожирінням і знайти правильного лікаря? Авторка: Христина Срібняк
ЧИ/Я ІНФОРМАЦІЯ. Викрадення історії та корисні ідіоти як методи русифікації
Про викрадення історії, досвід спілкування з корисними ідіотами та байдужість академічних кіл до гострих проблем сучасності говорить у програмі "Чи/я інформація" Сніжани Чернюк україністка, неогрецистка й перекладачка Рита Кіндлерова
НА КОНУ. Режисер Кристіан Люпа: «Зачарована гора» є осмосом до- і повоєнної ідентичності Манна
Молодий театр з Вільнюса показав у Варшаві «Зачаровану гору» за Томасом Манном. Роман був написаний в атмосфері передчуття Першої світової війни, яка докорінно змінила його погляди. Тож він є своєрідним осмосом між двома його особистостями. Розмова з режисером Кристіаном Люпою. Авторка: Христина Срібняк
У ДЗЕРКАЛІ ІСТОРІЇ: Коронація Болєслава Хороброго 1025 року та заснування Польського королівства
Про першого польського короля та входження Польщі в європейську родину монархій - розмова з к.і.н. Томашем Боровським (Музей історії Польщі)
НА ПЕРЕХРЕСТІ. Експерт: Кримські татари - це єдиний дієвий механізм у руках Києва у боротьбі за Крим
Які наслідки може мати можливе визнання США Криму російським для міжнародного ладу, архітектури безпеки, для України, відносин на лінії Вашингтон-ЄС, а також для кримськотатарського народу? Про це слухайте у розмові з членом Координаційної ради Всесвітнього конгресу кримських татар, представником Всесвітнього конгресу кримських татар у Польщі, експертом Німецького Фонду Маршалла США Недімом Усеїновим.
СКРИНЯ. Чорнобиль на українській ментальній мапі: розмова з культурологинею Тамарою Гундоровою
26 квітня Україна відзначала 39 річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Як різні покоління пам’ятають і інтерпретують для себе Чорнобильську катастрофу, що змінилося після 24 лютого, як Чорнобиль зафіксований у художній літературі — про все це в новому епізоді подкасту «Скриня» Мар’яна Кріль і Олена Руда розмовляють з Тамарою Гундоровою, культурологинею, літературознавицею, авторкою книжок «Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодернізм» і «Транзитна культура і постколоніальна травма».
РАНОК. Українські підлітки створили відео курс про кібербезпеку
Приховані загрози в Інтернеті: як російські спецслужби вербують українських підлітків через соціальні мережі, чому кібербезпека стала критично важливою та як молодь сама створює відеокурс E-Security Lab, щоб захистити своїх однолітків. Про це у ранковому ефірі розповіла Марта Чумаченко — психологиня, менторка проєкту
РАНОК. Чи готова Росія йти на поступки?
Геополітичні зрушення: чи можливий компроміс у війні Росії з Україною на тлі нової дипломатичної гри між Трампом, Лавровим і глобальної напруженості в Азії? Про це у ранковому ефірі розповіла Олеся Яхно, політологиня.
ТИЖДЕНЬ. Переговори щодо закінчення війни в Україні: знову без ясності
Мирні плани від Трампа і від Європи. Лондонська шахова партія: ні переможців, не переможених. Українці за кордоном: скільки повернуться додому? Такі теми Лариса Задорожна разом з політичними експертами з Польщі і України аналізує в подкасті Тиждень.