אקורד פתיחה

4 Episodes
Subscribe

By: מרכז אקורד

.מרכז אקורד מתמחה בפסיכולוגיה חברתית לשינוי חברתי בכל פרק, מיה בנגל ופרופ׳ עירן הלפרין, מנתחים את המצב דרך מנעד הרגשות שמציפים אותנו בתקופה המורכבת הזאת. בין פחד וייאוש לתקווה ואופטימיות.

אמפתיה #4
04/03/2024

מאז ה7 באוקטובר אנחנו רואים את משפחות החטופים ביסוריהן והלב נכמר. מאז השבת השחורה גבולות האמפתיה התרחבו, אבל שורטטו בצורה חדה חד משמעית יותר. אנחנו לא מסוגלים לחוש אמפתיה כלפיי הסבל בצד השני.

בפרק היום פרופ׳ עירן הלפרין ומיה בנגל משוחחים עם פרופ׳ ענת פרי, מומחית לאמפתיה, מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית על הקשר בין אמפתיה לחמלה, התשובה השגורה ״אין לי משאבים מנטליים״ בהקשר של צער כלפיי מה שקורה בצד השני, דמוניזציה ודה-הומניזציה.

פודקסט מבית מרכז אקורד באוניברסיטה העברית.


שנאה וקיטוב: למה קיטוב אידיאולוגי זה דבר חשוב? #3
03/19/2024

בפרק השלישי של הפודקסט של מרכז אקורד פרופ׳ עירן הלפרין ומיה בנגל מארחים את ד״ר נעם גדרון מהאוניברסיטה העברית. ביחד הם מנסחים עבורנו את ההגדרה לשנאה ״אנשים מרגישים שנאה כלפיי אדם או קבוצה או אובייקט שהם חושבים שפוגע בהם כי ככה הוא״ וגם מדייקים את ההבדלים: למה קיטוב אידיאולוגי זה דבר חשוב?


תקווה #2
03/05/2024

בפרק הקודם פרופ׳ עירן הלפרין ומיה בנגל ממרכז אקורד, שוחחו על הפחד. אם עדיין לא האזנתם, זה הזמן. בפרק השני התקווה היא הכוכבת. מהי תקווה? מה מעורר תקווה ומה היא מעוררת בנו?


פחד #1
02/22/2024

פרופ׳ עירן הלפרין ומיה בנגל, מרכז אקורד באוניברסיטה העברית, מפרקים בפרק הראשון את הרגש העוצמתי ביותר שחווינו ב7.10. הפחד.