Mafiánsky štát

13 Episodes
Subscribe

By: Ringier Slovakia Media s.r.o.

Odomykáme Mafiánsky štát! Každý týždeň si budete môcť vypočuť nový diel tejto série. Ak však nechcete čakať, môžete si ich vypočuť v predstihu hneď, po prihlásení sa do Aktuality Navyše. Každá mafiánska skupina má svojich dvorných právnikov. Hlavnými hrdinami sú v tomto prípade Robert Kaliňák, Marek Para a Pavol Gašpar. Dá sa na základe prepojení právnikov, rodín a zástupcov strán povedať, že Bödörovci sú rodinno-stranícky klan? Získajte prístup k celej sérii 13-dielneho seriálu Mafiánsky štát a prís

Mafiánsky štát 13: Bödörovci sú rodinno-stranícky klan: Gašparovci, Kaliňák, a Kočnerov advokát Para
#13
Last Tuesday at 1:00 PM

V tejto epizóde sme konfrontovali priamo Roberta Kaliňáka. Zaoberáme sa ním, ale aj ďalšími Bödörovskými právnikmi – Marekom Parom a Pavlom Gašparom. Vedeli ste, že Pavol Gašpar kedysi pracoval na NAKA? 

A keď sa pôjdeme pozrieť do Bödörovskej Nitry, aká veľká náhoda by bola, keby ste v hoteli Zlatý Kľúčik stretli Ľubomíra Ferusa, obžalovaného z mafiánskej vraždy? 

Aktéri tohto podcastu zväčša ešte nie sú právoplatne odsúdení – sú obvinení alebo obžalovaní. Trestné konania voči nim pokračujú, nie...


Mafiánsky štát 12: Pustia Bödöra zo súdu ako nevinného? Záleží, či chcel postaviť kúpalisko
#12
09/12/2023

Norbert Bödör čelí obžalobe v kauze Dobytkár. Neexistuje priamy svedok, ktorý by potvrdil, že Bödör priamo dostával úplatky od farmárov. Či pôjde do väzenia, záleží na dôkazoch o praní špinavých peňazí.Ako sa niečo také dá dokázať? Rozhodujúcim faktorom môže byť čistý telefón, s ktorým kedysi sám prišiel na políciu. Alebo – plán na stavbu termálneho kúpaliska pod Tatrami. Krimiseriál Mafiánsky štát môžete počúvať po prihlásení so služby Aktuality Navyše.

Norbert Bödör kúpil firmu, ktor...


Mafiánsky štát 11: V kufríku som nosil 4 milióny v 500-eurových bankovkách, vypovedá obžalovaný v Bödörovskej kauze
#11
09/05/2023

Bödörovci mali podľa obžaloby nielen za úplatky prerozdeľovať dotácie, ale ich aj sami čerpali. Skúsili to aj na hotel Zlatý kľúčik, to im prekazil Ján Kuciak. Na pivnicu Radošina im však už peniaze prešli. Norbert Bödör je však obžalovaný najmä z prania špinavých peňazí. Jeden zo spoluobžalovaných vypovedá, ako peniaze nosil po miliónoch v kufríku a s úsmevom tvrdí, že išlo o normálne transakcie. Podcast Mafiánsky štát si môžete vypočuť po prihlásení do služby Aktuality navyše.

O...


Mafiánsky štát 10: Bödörovci a SNS okrádali farmárov podľa vzorca zdedeného od HZDS
#10
08/29/2023

Najväčšia korupčná kauza v dejinách Slovenska. Tak opisujú prokurátori Bödörovskú kauzu Dobytkár. Málokto však vie, že nápad vyberať kolosálne úplatky od farmárov výmenou za dotácie vznikol ešte v roku 2006 v hlave nominanta HZDS. Oligarchovia Smeru a SNS si ho potom adoptovali, aj s celým korupčným mechanizmom. Krimipodcast Mafiánsky štát môžete počúvať po prihlásení do služby Aktuality Navyše.

Pamätáte si ešte ministra pôdohospodárstva za HZDS Miroslava Jureňu, ktorý trieskal do stola na tlačovke v kravín...


Mafiánsky štát 9: Vynášali Bödörovci podozrivému Kočnerovi a Robertovi Ficovi informácie z vyšetrovania vraždy?
#9
08/22/2023

Marian Kočner ťahal z Norberta Bödöra informácie o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Existujú stopy, že ich Kočner naozaj dostal – a dokonca, že nejaké informácie dostávali aj samotní strelci. Tento informačný tok sa prerušil zrejme až v momente, keď Kočner skončil vo väzbe pre kauzu zmenky. Poskytoval Bödör podozrivému z vraždy informácie od svojich nominantov v polícii? Počúvajte ďalší diel podcastovej krimisérie Mafiánsky štát. Podcast si môžete pustiť po prihlásení do služby Aktuality Navyše.

In...


Mafiánsky štát 8: Náš kolega sa stretol s Bödörovcami. Ján Kuciak im prekážal
#8
08/15/2023

Pred vraždou Jána Kuciaka poznal Bödörovcov málokto. Informácie o ich aktivitách mali najmä novinári. Náš kolega Marek Nemec v dnešnej epizóde krimipodcastovej série Mafiánsky štát opíše, ako bol v roku 2017 na návšteve v Bonule. Bödörovci komentovali najmä Jána Kuciaka. Čo o nich písal a prečo presne im prekážal? Podcast môžete počúvať po prihlásení do služby Aktuality Navyše.


Mafiánsky štát 7: Čo mali Bödörovci s Pentou? Haščák, Fico a Bödör majú aj spoločných nepriateľov
#7
08/08/2023

Bödörovci – to zďaleka nebola len policajná mafia. Podnikanie a spojenectvá Norberta Bödöra prepájali viaceré oligarchické štruktúry. Z podcastu Mafiánsky štát už viete, že boli priamo napojení na premiérovho brata Ladislava Fica. Dnes si povieme, ako Bödörove chápadlá siahali až po finančnú skupinu Penta. Ak si chcete vypočuť celú 40-minútovú epizódu, prihláste sa do služby Aktuality Navyše.

Práve Ficovci a Penťáci sa aktuálne predbiehajú v útokoch na políciu a špeciálnu prokuratúru. Teda presne na dva orgány, ktoré stíhajú kriminalitu...


Mafiánsky štát 6: Ako Bödörovci pomohli Širokému. Bol Kováčik polymafián?
#6
08/01/2023

Koľkým mafiánskym skupinám pomáhal špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podľa obvinení? A ako Bödörovská policajná mafia pomohla oligarchovi a sponzorovi Smeru Jurajovi Širokému? Dozviete sa v novej epizóde krimipodcastu Mafiánsky štát. Počúvať môžete iba po prihlásení do služby Aktuality Navyše.

Pamätáte si ešte kauzu Váhostav? Oligarcha Juraj Široký, jeden zo zakladajúcich sponzorov Smeru, a policajti dosadení spojencami Smeru - Bödörovcami, si našli k sebe cestu. Kto dostal úplatok a aké služby za to dostal Široký?

Úlohou...


Mafiánsky štát 5: Bödörovcom išlo o prachy a moc, policajti sa správali ako hrubokrká mafia
#5
07/25/2023

Policajti, ktorí mali vyšetrovať korupciu, chodili pýtať úplatky. Alebo výpalné. Policajt vám zaklopal na dvere a povedal, že ak nezaplatíte, budete mať problémy. Podcast Mafiánsky štát môžete počúvať po prihlásení do služby Aktuality Navyše.

Šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer sa stal známym svojou návštevou na mieste vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Kto je tento záhadný funkcionár a odkiaľ má jeho rodina miliónové majetky?

Poznávacím znakom mafie je okrem iného život nad pomery. Ako si žil nap...


Mafiánsky štát, diel 4: Policajná mafia za úplatky kryla najvýnosnejšiu kriminalitu
#4
07/18/2023

Organizovaná zločinecká skupina priamo na čele polície. Tak znie obžaloba v kauze Očistec. Policajnému zboru mal v skutočnosti šéfovať oligarcha z pozadia Smeru Norbert Bödör. Ako policajná mafia zarobila státisíce a koľko si jej členovia rozdelili na úplatkoch? Vypočujte si štvrtý diel podcastovej krimisérie Mafiánsky štát. Nájdete ho v službe Aktuality Navyše.

Hoci prípad Očistec minulý týždeň sudca dočasne pozastavil a dostane sa na Ústavný súd, všetci jeho aktéri sú naďalej obvinení. Čoho sa mali podľa polície a proku...


Ako Bödörovci čerpali štátne peniaze. Fico sa vyhráža prokurátorom aj sudcom (podcast)
#3
07/11/2023

Bödör mladší aj starší navštevovali nominantov Smeru vo vysokých funkciách. Pred mikrofónom to popísali dvaja z nich – bývalý šéf Sociálnej poisťovne, ktorú strážil Bonul, poslanec za Smer Ľubomír Vážny a bývalý šéf štátnych cestárov Roman Žembera. Ďalších poslancov Smeru Antona Stredáka, Mariána Kéryho a Martina Nemkyho sme sa pýtali, odkiaľ a ako dobre sa poznajú s Norbertom Bödörom. Epizódu si môžete vypočuť po prihlásení do služby Aktuality Navyše.

https://www.aktuality.sk/podcasty/mafiansky-stat/

...


Nový krimipodcast Mafiánsky štát: Ako sa Bödörovci dostali k Smeru
#1
07/04/2023

Prvá séria je o Bödörovcoch. Postupne odhalíme príbeh novej oligarchie. Ako sa podnikateľský syn a zápasník Norbert Bödör dostal k toľkej moci, že svojimi ľuďmi obsadzoval najvyššie pozície v štáte a policajnom zbore?

Seriál Mafiánsky štát je súčasťou balíčka Aktuality Navyše, ktorý si môžete predplatiť za 10 centov na prvý mesiac. V tejto cene dostanete prvé dve epizódy Mafiánskeho štátu. Tento seriál tak nenájdete v podcastových aplikáciách, ale každú druhú nedeľu iba na webe Aktualít po...


Mafiánsky štát, diel 2. Bödör bol prepojený na Ficovho brata a 8 poslancov Smeru
#2
07/04/2023

Polícia, prokuratúra a celý rad svedkov opisujú skupinu okolo Norberta Bödöra ako organizovanú

zločineckú skupinu. V dnešnej časti podcastu Mafiánsky štát sa budeme venovať spojeniu tejto skupiny s

politickou stranou Smer-SD. Smer ich totiž stvoril a táto skupina oligarchov je prepojená priamo na

najbližšiu rodinu Roberta Fica. Podcast si môžete vypočuť, ak sa registrujete ako používateľ služby

Aktuality Navyše a zaplatíte 10 centov za prvý mesiac.