Pozitivna psihologija za boljse zivljenje - podcast

34 Episodes
Subscribe

By: Pozitivna psihologija za boljse zivljenje

Pogovori, ki jih ponujamo, poslušalcem pomagajo pri odgovoru na vprašanje: "Kaj je dobro življenje?" Pozitivna psihologija je mlado področje psihologije, ki v središče postavlja pozitivne in svetle plati človekove osebnosti. Če hočete nekaj spremeniti, morate za to nekaj narediti. Preprosto.

dr.Milan Hosta “Moč fokusa”, Usmerjanje (osebne) energije za doseganje ciljev
06/29/2025


3 tedenski skupinski spletni izziv z Javor Škerlj Vogelnik
04/24/2025

Kaj boste osvojili v 3-tedenskem spletnem izzivu?

Z Javorjem Škerljem Vogelnikom boste:
🔹 Izboljšali komunikacijo z jasnim izražanjem in postavljanjem mej
🔹 Vadili empatično poslušanje za globlji stik
🔹 Preobražali stres in čustva z dihalnimi tehnikami (SOMA Breath)

Dodatne teme izziva:
• Obvladovanje napetih pogovorov in konfliktov
• Učinkovito podajanje povratne informacije
• 4 koraki jasne in sočutne komunikacije
• Vzpostavljanje prostora, kjer smo lahko slišani
• Priprava na zahtevne pogovore
• Delo s skupinami in sprememba miselnih vzorcev

O trenerju:
Javor Škerlj Vogelnik je mednarodno certificiran trener N...


Pogovor z Dragom Švajgerjem o uglašenih odnosih
03/01/2025

Spremljajte nas tudi na naših socialnih omrežjih, da ostanete v stiku z nami in si zagotovite pozitivne informacije.
Facebook:   / pozitivnapsihologijazaboljsezivljenje
Instagram:   / maratonpozitivnepsihologije.si
LinkedIn:   / pozitivna-psihologija-za-boljse-zivljenje  


David Zupančič, dr. med., Kako živeti mirno (pogovor vodi Nastja Mulej)
02/10/2025

Spremljajte nas tudi na naših socialnih omrežjih, da ostanete v stiku z nami in si zagotovite pozitivne informacije.
Facebook:   / pozitivnapsihologijazaboljsezivljenje
Instagram:   / maratonpozitivnepsihologije.si
LinkedIn:   / pozitivna-psihologija-za-boljse-zivljenje  


Jerneja Šibilja in Kaya Solo, ​Kako prepoznati in ustaviti spletno nasilje
12/23/2024

Jerneja Šibilja je vodja Programa NEON za preprečevanje nasilja in strokovnjakinja za delo z mladimi, kjer jih spodbuja k osebnostni rasti, razvijanju talentov in gradnji samozavesti.

Kaja Kočevar (Kaya Solo) ustvarja avtentične vsebine na družbenih omrežjih, kjer odpira pomembne teme, kot so duševno zdravje, spletno nasilje in samopodoba, ter nagovarja mlajšo generacijo s svojo iskrenostjo.

Podkast Odkrito o skritem: Kako prepoznati in ustaviti spletno nasilje
V peti epizodi Jerneja in Kaya skupaj z dijaki II. gimnazije Maribor razpravljata o tem, kako postaviti meje, splet spremeniti v prostor spoštova...


Špela in Tone Tušek, Odnos med nama je lahko prostor, ki zdravi (pogovor vodi Nastja Mulej)
12/12/2024

Špela in Tone Tušek sta izkušena strokovnjaka na področju odnosov, ki se že skoraj dve desetletji posvečata osebni in profesionalni rasti. Špela kot magistra psihologije in Imago terapevtka ter Tone kot učitelj in Imago facilitator skupaj ustvarjata prostor za poglobljeno povezovanje posameznikov, parov in timov.

Njuno delo temelji na prepričanju, da je kakovost odnosov temelj kakovosti življenja. Prek delavnic in izobraževanj učita, kako konflikte preobraziti v priložnosti za rast in kako s pomočjo zavestnega dialoga vzpostaviti varno in harmonično okolje v partnerskem odnosu. Njuna vizija je odnos, kjer raz...


dr. Alja Fabjan, partner(stvo) - navodila za uporabo, (pogovor vodi Nastja Mulej)
11/30/2024

Dr. Alja Fabjan je integrativna psihoterapevtka z mednarodnim certifikatom in doktoratom iz Zakonske in družinske terapije. Že od mladih let jo navdušuje raziskovanje čustev, vedenjskih vzorcev in odnosov, zlasti partnerskih. V zasebni praksi že 15 let izvaja individualne in partnerske terapije ter se ukvarja s širokim spektrom psihološke problematike. Poleg tega je supervizorka, kolumnistka in predavateljica na Univerzi Sigmunda Freuda. Največji izziv in veselje pa najde v terapevtskem delu, kjer pomaga posameznikom na poti do boljših odnosov in kakovostnejšega življenja.

Partner(stvo) – navodila za uporabo
Partnerski odnosi so prizorišče, kjer se prepletajo i...


Ana Šušteršič, Nataša Tovornik in Teja Breznik Alfirev​, kako vodim sebe, tim in organizacijo?
10/31/2024

Ana Šušteršič je diplomirana psihologinja, EuroPsy psihologinja in specializantka transakcijske analize. Zaključila je podiplomski študij menedžmenta v Avstraliji in vodi zasebno prakso, kjer se ukvarja s selekcijo, razvojem kadrov, coachingi in psihološkim svetovanjem.

Nataša Tovornik je coach in trenerka za vodenje ter osebno odličnost z 15-letnimi izkušnjami. Je moderatorka SDI in NLP Mojster Praktik, znanje pa deli prek blogov in v MQ reviji.

Teja Breznik Alfirev je strokovnjakinja za strateški HR menedžment, pomaga organizacijam postavljati strategije in izboljševati uspešnost zaposlenih. Je prejemnica več strokovnih nagra...


dr. Ana Krajnc: Starost kot najlepša življenjsko obdobje: pozitivno staranje
10/01/2024

Starejši so pomemben del človeškega kapitala družbe. Z upokojitvijo se začne novo, najlepše življenjsko obdobje. V zadnjih desetletjih se pričakovana starost naglo podaljšuje iz nekaj let na tri desetletja in več. Dolgoživa družba je pridobitev razvoja. Narekuje novo podobo starosti. Dovoli, da ljudje po upokojitvi nadaljujejo življenje in imajo strukturiran čas, ker si postavljajo cilje. Z delom in učenjem premagajo družbeno izločenost in in si pridobijo enakovredno mesto v družbi, kar je pogoj za medgeneracijsko sodelovanje. Učenje in delo (delovanje) sta postala vseživljenjska procesa.

Spremljajte...


Marjan Batagelj: Povrtajmo pod površino, Srečni v službi, (pogovor vodi Nataša Ličen)
09/17/2024

7. konferenca o kreativnosti: Srečni v službi, Marjan Batagelj, Povrtajmo pod površino
Kreativnost je ena od osnovnih (naravnih) lastnosti ljudi. Združena s pozitivno mislijo prinaša zdrav razvoj in zadovoljstvo. Inovativnost in kreativnost pogosto povezujemo z navdihi trenutka. Največkrat pa je za rezultati veliko vloženega dela, miselnih viharjev, vztrajnosti, usklajevanj in preizkušanj. Podjetnik Marjan Batagelj je vzor pozitivnega podjetništva. Z nami bo delil nekatera razmišljanja, ki so plod dolgoletnih izkušenj.

Spremljajte nas tudi na naših socialnih omrežjih, da ostanete v stiku z nami in si zagotovite po...


Erica Johnson Debeljak: Devica, kraljica, vdova, prasica, (pogovor vodi Petra Vidali)
09/10/2024

Naša civilizacija odriva smrt, bolečino, žalovanje na rob. Čustvena izguba je po navadi prepletena z drugimi izgubami, predvsem izgubo ekonomske ali socialne varnosti. Kdor poskuša po smrti bližnjega preživeti in znova zaživeti, se sooča z vprašanjem, ali s tem ne izdaja umrlega. Položaj žensk, ki ostanejo same, potrjuje, da nas še zmeraj določajo patriarhalni vzorci.
Erica Johnson Debeljak je pred petimi leti izgubila moža Aleša Debeljaka. Zdaj je napisala knjigo, ki je ganljiva in neizprosno odkrita osebna zgodba o obupu, a tudi neustavljivi želji po življenju. Pripoved o svoji b...


Alenka Rebula: Kaj pomeni verjeti vase? (pogovor vodi Nataša Ličen)
09/03/2024

Globoka vera vase naredi naše življenje varno in naše odzive ustvarjalne. Daje nam mir in svežino, ker smo nenehno v spreminjanju in opažanju novih možnosti. V pogovoru bom predstavila temelje metode Vera vase, ki jo je razvila Josipa Prebeg, in ki jo tudi sama širim, živim in uživam njene sadove. To je pristop k osebni rasti, ki razvija človekov vitalni potencial telesno, čustveno, miselno in duhovno, obenem pa gradi našo sposobnost, da ohranjamo svojo drugačnost in hkrati doživljamo ovrednotenost v odnosih.

Spremljajte nas tudi na naših socialnih omrežjih, da os...


dr. Aleksander Zadel in Melita Joželj Nose: Solidarnost (pogovor vodi Melita Joželj Nose)
08/27/2024

Izjemen občutek Slovencev za povezovanje, ko obstaja nevarnost naravne katastrofe, zdravstvene težave posameznika ali nacionalni športni presežek, se nekako porazgubi, ko živimo vsakdanje, običajno življenje. Naš vsakdan prepogosto prežemajo bitke za svoj prav, individualno sitnarjenje in splošna cmeravost. Saj ni res. Večina nas je veselih, optimističnih, delovnih, kreativnih in pripravljenih sodelovati. Toda zakaj občasno izgleda, kot bi bili tisti, ki vidijo samo sebe, svojo korist in svoj prav v večini?

Spremljajte nas tudi na naših socialnih omrežjih, da ostanete v stiku z nami in si zagotovite pozit...


Veronika Vurnik Škrabec: O vplivu knjig na bralca ali kako lahko knjige rešujejo življenje, (pogovor vodi Nataša Ličen)
08/20/2024

V splošnih knjižnicah se knjižničarji silne moči zgodb zavedamo že od nekdaj in hkrati čutimo poslanstvo, da povezujemo bralce s knjigami, ki bi jih pritegnile v užitka polno branje, jim odprle nova obzorja, jih sprostile, pomirile, potolažile, dale ideje za pot iz različnih življenjskih situacij, pokazale nov pogled na življenje in na njegove izzive.
Na predavanju bomo na praktičnih primerih prikazali, kaj vse se lahko skriva v knjigah in do kakšnih uvidov v lastno življenje bralca lahko pripelje branje. Prispevek temelji predvsem na dognanjih iz prakse bralnega svetovanja v splošni knjiž...


dr. Milan Hostan, dr. Matej Plevnik in Matej Simonič: Oče v 21. stoletju, (pogovor vodi dr. Milan Hosta)
08/14/2024

Biti oče je privilegij, ki prihaja z zgodovinskim nahrbtnikom, kjer se najde tudi kakšen težek kamen. Naša tekmovalna družba je očetu pripisala vlogo kruhoborca, lovca, ki gre vsak dan v boj za hrano in streho nad glavo. V teh vsakodnevnih bitkah so prenekateri čustveno otopeli in se v družini ne znajo prepustiti sočutni dinamiki v družini. Tako kot je danes ženska cela v službi in doma, tako mora moški postati cel predvsem doma. Ker ni več trdnih tradicionalnih vlog, se morata partnerja zavestno dogovarjati o potrebah, vlogah in nalogah. Šele...


Anka Patru: Pogosti vzorci konflikta v partnerstvu (pogovor vodi Blanka Tacer)
07/31/2024

V partnerskih odnosih lahko doživimo tako čustva zadovoljstva, intenzivne sreče, kot tudi skrajnega obupa. O dinamiki partnerskih odnosov nas sistematično ne učijo, razen če je to del našega poklica. Ponotranjeni vzorci navezanosti iz primarnih družin vplivajo na to, kako vstopamo v partnerske odnose in kako, bolj ali manj učinkovito, sporočamo, česa si želimo, česa nas je strah, kaj nas jezi, po čem hrepenimo, itd. Predvsem neprijetna čustva so tista, katera  mnogokrat izkazujemo na izkrivljen način, kar posledično vodi v konflikt. Ob prepoznavanju in zavedanju nezavednih vzorcev, se vedno znova sprašujemo, ali ob...


Boštjan Gorenc - Pižama: Kako otroku približati branje, (pogovor vodi Nataša Ličen)
#4
06/26/2024

Knjiga je vidnejši civilizacijski dosežek. Le kje in kaj bi bil danes človek brez knjig, brez sposobnosti bralnega sporazumevanja? Skozi zapisano se pretaka najbolj intimno, kar se poraja v človeku in na drugi strani vse znanje sveta, je ožiljeni sistem družbenega podajanja doživetij, izkušenj, čustvovanja, čudenja, spoznavanja, dognanj, razvedrila in domišljije. Pa še mnogo več. Branje je vesolje neslutenega. Ob branju doživimo, vzporedno ob svojem, še življenja junakov, ki jih z branjem dobesedno oživljamo. Branje ni izbira, ker je del pomembnega razvojnega procesa našega uma, ki prinaša številne koristi, potrjene v...


Marjan Batagelj: Povrtajmo pod površino, (pogovor vodi Nataša Ličen)
#3
06/12/2024

7. konferenca o kreativnosti: Srečni v službi, Marjan Batagelj, Povrtajmo pod površino
Kreativnost je ena od osnovnih (naravnih) lastnosti ljudi. Združena s pozitivno mislijo prinaša zdrav razvoj in zadovoljstvo. Inovativnost in kreativnost pogosto povezujemo z navdihi trenutka. Največkrat pa je za rezultati veliko vloženega dela, miselnih viharjev, vztrajnosti, usklajevanj in preizkušanj. Podjetnik Marjan Batagelj je vzor pozitivnega podjetništva. Z nami bo delil nekatera razmišljanja, ki so plod dolgoletnih izkušenj.


dr. Aleksander Zadel: Zaupanje in evolucija - ali lahko preživim-o ​brez zaupanja? (pogovor vodi Melita Joželj Nose)
#2
05/30/2024

Obstajajo tri vrste zaupanja. Eno je osnovno zaupanje, s katerim se rodimo. Jasno nam je, da smo nekateri bolj zaupljivi, drugi manj. Drugo je zaupanje, ki se oblikuje na podlagi izkušenj s sabo in drugimi. Tretje zaupanje se razvije na podlagi tega, da zaupamo nekomu, ker mu zaupa nekdo, ki mu zaupamo mi. To je poleg prvih dveh vrst zaupanja, ki sta neposredni, posredno. Zato ni nič nenavadnega, da se tudi tisti, ki sami sebe vidijo kot ljudi, ki nikomur popolnoma ne zaupajo, usedejo v avto, ki ga je sestavilo veliko ljudi, ki jih posameznik sploh ne pozna, in...


Katarina Kesič Dimic: Kdo lahko spleza na drevo? Otroci s posebnimi potrebami, (pogovor vodi Nastja Mulej)
#1
05/23/2024

Otroci s posebnimi potrebami so skupina otrok, ki je vedno bolj zastopana v učilnicah rednih osnovnih šol. Okoli njih in z njimi je stkano morje zgodb o srečnem ali nesrečnem obdobju šolanja. Le-te so lahko posledica posluha, spoštovanja in srčnosti ali pa, žal, težka torba, polna spominov o odvzemu dostojanstva zaradi nepoznavanja in strahov odraslih, ki se z njimi vsakodnevno srečujejo ali sodelujejo. Vsak otrok je lahko uspešen ali neuspešen. In njegova najbolj tesna okolica ima zastrašujočo moč, da prevesi tehtnico na pravo stran.

Spremljajte nas tudi na naših s...


Boštjan Nipič - Nipke: Pozitiven model (pogovor vodi Nataša Ličen)
#5
02/11/2024

Nipke se bo pogovarjal o svojem delu in življenju, o svojem ustvarjanju in svoji generaciji, o pozitivni energiji in kako jo spodbujati.
Pogovor vodi Nataša Ličen.




Rok Stritar, Blaž Zupan, Simona Roška: Kako vitko, oblikovalsko, participativno razmišljati, delovati in komunicirati
#4
12/10/2023

Webinarji za dvig psihološke varnosti, kreativnosti in učinkovitosti ter boljše obvladovanje psihosocialnih tveganj za varnost in zdravje pri delu.

V sodelovanju z Ministrstvom za javno upravo in projektom Inovativen.si,
Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter
Zbornico zdravstvene in babiške nege – Zvezo strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov.


Janja Rebolj, Nastja Mulej, Ana Nuša Kern: Kako delovati brez konfliktov, brez zapravljanja časa, brez šefovanja: konflikti, projekti, vodenje
#3
11/07/2023

Webinarji za dvig psihološke varnosti, kreativnosti in učinkovitosti ter boljše obvladovanje psihosocialnih tveganj za varnost in zdravje pri delu.

V sodelovanju z Ministrstvom za javno upravo in projektom Inovativen.si,
Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter
Zbornico zdravstvene in babiške nege – Zvezo strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov.


Izidor Gašperlin, Ljiljana Pavković, Betka Šuhel Mikolič: Kako razvijati vrline vrhunskega sodelavca: čustva, pogum, nastop
#2
10/04/2023

Webinarji za dvig psihološke varnosti, kreativnosti in učinkovitosti ter boljše obvladovanje psihosocialnih tveganj za varnost in zdravje pri delu.

V sodelovanju z Ministrstvom za javno upravo in projektom Inovativen.si,
Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter
Zbornico zdravstvene in babiške nege – Zvezo strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov.


Andrej Zalokar, Silvester Kmetič, Katarina Primožič Ramoveš: Kako razreševati konflikte s strankami: sodelovanje, komuniciranje, sestankovanje
#1
09/10/2023

Webinarji za dvig psihološke varnosti, kreativnosti in učinkovitosti ter boljše obvladovanje psihosocialnih tveganj za varnost in zdravje pri delu.

V sodelovanju z Ministrstvom za javno upravo in projektom Inovativen.si,
Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter
Zbornico zdravstvene in babiške nege – Zvezo strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov.


dr. Miha Kos: Radovednost, Nagrajevanje napak (pogovor vodi Nastja Mulej)
#9
08/18/2023

Otrok je radovedno bitje. Kot takšen pride v šolo. Dostikrat slišimo ljudi, kako se sprašujejo, ko te iste otroke opazujejo ob zaključku šolanja: "Kje se je ta radovednost izgubila?"

Čeprav je odgovor očiten, ga bomo skušali postaviti na svoje mesto. Pa tudi raziskati, zakaj do tega pride in kaj storiti, da to tega ne bi prišlo.

 

Vprašanja, na katera bo odgovorilo to predavanje:

Kje se je radovednost izgubila?Zakaj se je radovednost izgubila?Kaj storiti, da se radovednost ne izgubi?Zakaj je del...


Ksenija Benedetti in Boris Cavazza, Ljubezen do življenja (pogovor vodi Nataša Ličen)
#8
08/06/2023

Z leti dobivamo vse več izkušenj, kako sobivati in v prijetnem sožitju graditi odnos. Kar pa samo po sebi žal še ni garancija, da bo dobro teklo. Na prvem mestu je odnos s partnerjem. Nič ni samoumevno, vsak odnos je treba graditi in si zanj vsakodnevno prizadevati. Kako ohranjata "živost" v letih skupnega življenja? Kako in kakšne pozornosti si izkazujeta, ki ju ohranjajo v ljubečem okolju? Kaj je v partnerski "navezi" pomembno za zadovoljno (tudi hvaležno) držo? Kako ohranjata lepoto v očeh drug drugega in kako skrbita za iskreno potrebo po medsebojni bližini? Vpog...


Jure Knez: Akrobati, O Dewesoftu, katapultu in podjetništvu (pogovor vodi Petra Škarja)
#7
07/25/2023

Če bi imel pred sabo akrobatsko in jadralno letalo – v katerega bi se raje usedel?
Večina si želi jadralnega, torej jasna navodila, znane poti brez velikih pretresov. Nekaj pa nas je takšnih, ki se nam utečene poti ne zdijo zanimive, ki si z vedno novimi izzivi želimo preizkušati svoje meje. To smo tisti, ki bi se brez pomisleka usedli v akrobatsko letalo, ker vemo, kako noro uživaška je lahko ta vožnja. AKROBATI. A prav akrobati so v tem svetu včasih nerazumljeni, malo drugačni, morda celo osamljeni. Tu je zgodba enega takega a...


Aljoša Bagola: Kako biti v redu? (pogovor vodi Nataša Ličen)
#6
07/09/2023

 Dobro počutje je dandanes vedno večji izziv. Skrb za kariero, družino in vsakdanje obveznosti nam onemogočajo, da bi živeli izpolnjujoče in navdihujoče. Zato moramo razčistiti z bremeni, ki nam jih v obliki sodobnih zapovedi nalagajo mediji, zaposlovalci in nove tehnologije. Po njihovem moramo biti nenehno zaskrbljeni, odgovorni, učinkoviti, na razpolago, všečkljivi in tudi srečni. A sreče ni mogoče zapovedati. Če hočeš biti srečen, moraš biti najprej v redu.


 

Vprašanja, na katere bomo iskali odgovore:

Kako sodobni mediji...


Veronika Podgoršek: Ljubezen na terapiji (pogovor vodi Saša Eminič Cimperman)
#5
06/27/2023

V odnosu se ne moremo obnašati, kot da smo samski. Ko spoštljivo izrazimo svoje misli, občutke in pričakovanja, se damo drugemu spoznati in v dvojem najdemo skupno dobro. Za dober partnerski sta potrebna dva. A začnemo zmeraj pri sebi. Ne vprašajmo se, česa ne bi smeli početi drugi, temveč raje, kaj moramo storiti sami. In kaj od tega v danem trenutku zmoremo.

 

Vprašanja, na katere bo odgovarjalo predavanje:

Kako se naše pretekle bolečine zrcalijo v odnosu s partnerjem?Katere navade vodijo v začarani krog...


Karel Gržan: Ovrednoteni v neponovljivi izvirnosti (pogovor vodi Mateja Feltrin Novljan)
#4
06/12/2023

Rdeča nit pogovora vodi od pomena ozaveščanja posameznika v njegovi izvirnosti – poslanstvu in podpori pri uresničevanju, preko soočenja z družbenimi manipulacijami, ki ukalupljajo predvsem za uporabnost – funkcionalnost in ga s tem odtujujejo ne le od njega samega, pač pa tudi od poosebljene pristnosti in sočutnosti v odnosih,  do spretnosti takšne ironije – smeha, ki osvobaja tako posameznika kot družbo k vrednemu dostojanstvu v (so)bivanju.

 

5 vprašanj, na katera bomo odgovorili:

V čem je aktualnost nasveta iz delfskega preročišča: »Spoznaj sebe!«?Kakšno je pri prebujanju...


Dr. Aleksander Zadel: Vrtec, šola, kariera (pogovor vodi Melita Joželj Nose)
#3
05/30/2023

Obsedenost staršev s skrbjo, kaj bodo delali njihovi otroci v življenju, se prične pogosto že v vrtcu. Ali je sedaj primeren čas za učenje abecede? Ali kaj zamudimo, če se ne začne učiti tujega jezika? in se potem nadaljuje z iskanjem najboljši ocen v osnovni in srednji šoli. Ko naredimo že vse napake in se nazadnje zaposlimo, pogosto vztrajamo v eni karieri, ker menimo, da smo zakoličili svoje življenje z napačno izbiro srednje šole. Kako se osvoboditi preteklosti in izbrati polno življenje?

 

Vprašanja, na katera odgovarja predavate...


Staš Žnidar: Najstniki danes (pogovor vodi Blanka Tacer)
#2
05/10/2023

Čeprav si vsak od nas lahko predstavlja, kaj je najstništvo in kaj počnejo mladi, smo lahko vedno znova presenečeni nad težavami, v katerih se ti znajdejo. Prav tako nad njihovim močno ohromljenim duševnim počutjem. Odrasli se iskreno trudimo slediti njihovemu čustvovanju, interesom, hobijem, uporabi novih tehnologij, novim idejam, krogu prijateljev na spletu itd. Želimo jim omogočiti varnost in optimalne pogoje za razvoj mladostniškega potenciala, pri tem pa nas stalno spremljata strah in nemoč ob vprašanju: "Kaj dejansko deluje pri vzgoji mladih" Priprava na odnose z mladostniki danes od nas zahteva, da po...


Melita Kuhar: Iskreno o odnosih (pogovor vodi Nastja Mulej)
#1
05/02/2023

Odnosi so vse, saj smo vpeti v različne vrste odnosov, ki jih bolj ali manj uspešno krmarimo, urejamo in živimo. Najbolj prezrt in pozabljen, je pa najpomembnejši, je odnos do sebe. Ker vsaj neki del življenja živimo v partnerski zvezi in družini, je pomembno poudariti, kaj se dogaja znotraj teh dveh vrst odnosov, kje so zanke in kje so ustrezne ter zdrave rešitve. Mnogi partnerski odnosi padejo na izpitu skupne vzgojne strategije, zato je pomembno ločiti odnos med partnerjema, ki sta postala starša, ter kako ponovno vzpostaviti zdrav partnerski odnos, kjer ne bo vzgojne...