Na Káve s Mišel

10 Episodes
NksM | Nechajme sa Bohom používať, ale nie ľuďmi zneužívať, časť štvrtá: Pastor vysvetľuje, čo znamená nastaviť aj druhé líce
#4
05/31/2024

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, na čo Ježiš myslel, keď povedal, aby sme nastavili aj druhé líce, ak nás niekto udrie? Mišel tento verš nedal pokoj, zaujímalo ju, či Boh hovorí, aby sme si, takpovediac, nechali skákať po hlave. Odpoveď na to prináša Ľuboš Tagaj, pastor evanjelickej cirkvi metodistickej.


NKsM | Nechajme sa Bohom používať, ale nie ľuďmi zneužívať, časť tretia: Moc slova nie
#3
04/30/2024

Ani v tejto epizóde podcastu nebola Mišel sama. S hosťkou sa porozprávala na tému toxických priateľstiev a že slovo nie má obrovskú moc. Niekedy dokonca oslobodzujúcu.


NKsM | Nechajme sa Bohom používať, ale nie ľuďmi zneužívať, časť druhá: Odborníčka na toxické vzťahy hovorí o hraniciach aj o boľavom detstve
#2
03/09/2024

Do tejto epizódy podcastu prijala pozvanie Bronislava Švrčková, psychoterapeutka, koučka aj autorka knihy. Porozprávala, prečo je dôležité mať hranice, ktorí ľudia sú náchylní, aby sa nechali zneužívať a spolu s Mišel sa dotkli aj témy detstva, z ktorého si občas odnášame ťažké bremená.


NKsM | Nechajme sa Bohom používať, ale nie ľuďmi využívať, časť prvá: Zneužívanie začína tam, kde ide o jedného, a nie o dvoch
#1
01/26/2024

Začíname úplne novú sériu vyučovaní. Budeme hovoriť o využívaní, že to nie je len fyzické alebo ťažké psychické týranie, ale potýkame sa s ním častejšie, než by sme si mysleli.

V prvej časti si niečo povieme o hraniciach aj o tom, kto ich vymyslel.


NKsM | Tri oriešky pre ne(realistu)
#10
12/24/2023

Vianoce sú sviatky pokoja aj radosti, to sa o nich aspoň hovorí najčastejšie. Ale je to aj obdobie želaní, obzvlášť si niečo želáme, keď sa blíži nový rok a my očakávame, že bude lepší. Žiaľ, sú aj želania, ktoré sa nám nesplnia a Mišel vám prezradí, ktoré sú to. Nebojte sa, nádej chýbať nebude!


NKsM | Štyri znaky naozaj múdreho človeka
#9
11/01/2023

Múdrosť potrebujeme, aby sme sa správne rozhodovali, aby sme dobre narábali s časom a aby sme budovali naozaj plnohodnotné vzťahy. Posaďte sa a vychutnajte si kávu s Mišel, v tejto epizóde vám porozpráva o štyroch veciach, ktoré múdry človek robí.


NKsM | Od traumy k uzdraveniu: Neuveriteľný príbeh ženy, ktorá našla šťastie aj po bolesti a nesprávnych rozhodnutiach
#8
08/02/2023

V tomto príbehu je všetko. Bolesť, incest, zlomené srdce a aj nádej. Vypočujte si rozhovor so ženou, ktorá sa spolu s Mišel zamýšľa nad tým, či je možné aj po traumatickej minulosti žiť radostný a zmysluplný život.


NKsM | Spoľahni sa na to, čo vieš, nie na to, čo cítiš
#7
07/02/2023

Keď nám je zle, naozaj veľmi zle, emócie na nás útočia z každej strany. Nahovárajú nám, že lepšie nebude. Že to trvá príliš dlho. Je jasné, že potom dôvodov na radosť je menej a menej, len prežívame, a nie žijeme. Vtedy je však najlepšie spoľahnúť sa na to, čo vieme. A čo vieme, to vám povie Mišel


NKsM | Ulička zvaná vyčerpanie
#6
05/26/2023

Je rozdiel medzi normálnou únavou a vyčerpaním, lebo zatiaľ čo únavu budeme pociťovať vždy, pocity vyčerpania sú nebezpečné. Mišel sa v najnovšej epizóde podelí o postrehy, čo s tým robiť a ako to zvládať. Veď prečo by sme na to mali byť sami, keď Boh chce byť s nami?


NKsM | Kým čakáme, upracme si topánky
#5
03/22/2023

Život je taká veľká čakáreň na sny. Kým sme malí, čakáme, kedy vyrastieme, a keď sme starší, našich túžob pribúda. Čakanie nás ale nemusí až tak bolieť, stačí len...