Gibraltar Cafe קפה גיברלטר

40 Episodes
Subscribe

By: כאן | Kan

הבית ליצירה תרבותית מקומית, שורשית, מזרח תיכונית, רב תרבותית. חדש וישן, מזרח ומערב, מסורת ומודרנה, פיוטים ולהיטים ואלה שמערבבים את כל אלה ביחד

בוא ונעשה פה שכונה
Last Thursday at 4:13 PM

המוזיקאים היהודים שהגיעו לכאן מעירק בשנות ה-50, פרויקט מנהיגות ישראלית-מרוקאית, פסטיבל לתרבות איראנית, הדר פרג'ון עושה שכונה ופסטיבל לבי במזרח חוגג יום הולדת 11! מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, הפקה: גיא מחבוש ודניאל פולק, טכנאי שידור: גיא בן וייס תיאור תמונה: עטיפת הסינגל "שכונה", הדר פרג'ון קרדיט: יחצ See omnystudio.com/listener for privacy information.


האם אמרו לך פעם
10/14/2021

שיתוף פעולה חדש שמחבר בין מאיירים וסופרים טורקים וישראלים, ספר חדש שעוסק ביהדות חלב, שיר של חיים חפר שקיבל חיים חדשים, מופע מחווה לכבוד יומולדת 80 לרב חיים לוק - וגם קורס חדש בשיטת חכמי המזרח, שמעבירה רבנית הקהילה הראשונה בארץ.   מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי,  הפקה: אבי שמאי וטל ניסן, טכנאי שידור: אלון מקלר See omnystudio.com/listener for privacy information.


לצבוע את קיר המזרח במברשת השמש
09/23/2021

על שרית חדד והקשר בין מזרחיות ללהט״ביות, 200 שנה לפטירתו של ״המלאך רפאל״ - רבי רפאל בירדוגו, פרידה מאהרון אבוחצירא, וגם - איך נשמעת אלג׳יר בצרפתית, ומילה מרוקאית יפה במיוחד.  מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, ביצוע טכני: תמיר צובארי See omnystudio.com/listener for privacy information.


לירון עמרם בהופעה חיה
08/26/2021

לירון עמרם מרים את האולפן בהופעה חיה. וגם: ״חומות חימר״ בטורקית, שי צברי באנדלוסית, שנות טובות ושמחות אחרות. מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, ביצוע טכני: שלומי יצחק ואלעד זהר See omnystudio.com/listener for privacy information.


ויקי שירן פינת לינוי אשרם
08/12/2021

רחוב חדש בתל אביב על שם המשוררת והפעילה ויקי שירן ז"ל, השיח המזרחי-רוסי סביב המדליה של לינוי אשרם, אלבום חדש למוזיקאי והמפיק שקל, שיר חדש ללירון עמרם, וגם - איך מבקשים סליחה בערבית מרוקאית? מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, ביצוע טכני: אלעד זהר See omnystudio.com/listener for privacy information.


אנא שבאבניק
08/05/2021

חוגגים יומולדת למלך מרוקו בשיחה עם ראש עיריית יקנעם, סרט דוקומנטרי על שלמה בר, האם הראפר שגריר אופק אדנק הוא כוכב היישוב הראשון בישראל, וגם שיר חדש לציון גולן. מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, טכנאי: רועי קנטן. צילום: יח"צ See omnystudio.com/listener for privacy information.


צ׳עבאב
07/15/2021

תכנית בסימן תשעה באב. הקשר בין מגילת איכה לתופעת תאונות העבודה בענף הבנייה. על האר"י הקדוש שיום פטירתו היה השבוע, סיפור שלא ייאמן שמתחיל ונגמר בפרוכת של ארון קודש, וגם: איזו מוזיקה שומעים בתשעת הימים? מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, טכנאי: שלומי יצחק See omnystudio.com/listener for privacy information.


מתי נשמה
07/08/2021

תכנית מוזיקלית במיוחד, בין הקינות של תשעה באב דרך שירת נשות תימן ועד ההקפצות של טיפקס ונוי פדלון. וגם: מה זה סנדוק לעג'ב בערבית מרוקאית? מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, ביצוע טכני: משה מושקוביץ See omnystudio.com/listener for privacy information.


שושנת תימן
07/01/2021

לקראת עליית "המלכה שושנה", שיחה עם יוצרי הסרט על דמותה, וגם ניסיון לפצח את הדי אן איי המוזיקלי שלה. וגם: מחזמר תוניסאי חדש, סוד העיר טבריה ואיך אומרים אבטיחים בערבית מרוקאית? מגיש: אופיר טובול , עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, טכנאית:חן עוז  צילום:ורדי כהנא See omnystudio.com/listener for privacy information.


ארץ קשוחה
05/20/2021

בחוץ מלחמה ובפנים הנפשות סוערות. רבנים ספרדים קוראים לרגיעה בציבור היהודי, מיזם שחוזר לחוכמת הסבתות, למה אנחנו לא שומעים את זעקת הדרום בתרבות, פינת נעים להכיר עם הרב יעקב מאיר, וגם: 80 שנה לפרהוד מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, הפיק והביא לשידור: גיא מחבוש, טכנאי: מיכאל אולשוונג See omnystudio.com/listener for privacy information.


מועבט
05/09/2021

האם השיר החדש של עדן בן זקן הוא המנון לבנימין נתניהו? "מועבט" והדיון שהתעורר בעקבותיו. וגם: למה אף אחד לא מכיר את המרגלת הישראלית שולמית קישיק כהן, מה זה מוזיאון נייד ומה הסיפור של האקדמיה ללשון עם ועד התימנים? מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, הפיק והביא לשידור: גיא מחבוש, ביצוע טכני: דרור רוטשטיין   See omnystudio.com/listener for privacy information.


מסורת דובי הקוטב
05/09/2021

רומן חדש מבקש להתמודד עם בעיית הגזענות בישראל - כלפי אשכנזים. שיחה עם מחבר הספר "להציל את דובי הקוטב" דולב מור. וגם: חמישים גוונים של פמיניזם ומסורת, מופע חדש של האנדלוסית ופסטיבל יצירה בירוחם. מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיקה: תמר בנימין, הביא לשידור: גיא מחבוש, ביצוע טכני: גיא בן וייס צילום: AP See omnystudio.com/listener for privacy information.


בין יפו וביני
04/22/2021

הפרויקט הרמדאני של איאת אבו שמיס על ההיסטוריה הלא ידועה של נשים מוסלמיות חשובות, סיפורים מפתיעים ומטלטלים מתוך כלא שאטה מקבלים עיבוד לבמה, ואיך זה שכמעט אף אחד לא מכיר את הזמרת האדירה לין מונטי? וגם - ספר שירה ראשון לקולנוענית החרדית אסתי ביטון שושן, ומופע מיוחד של הזמרת הפרסייה חנה ג'האן פרוז.   מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, טכנאי: משה מושקוביץ' See omnystudio.com/listener for privacy information.


רבע למימונה
04/01/2021

"קפה גיברלטר" בתכנית חגיגית לקראת המימונה עם הופעה חיה באולפן של ההרכב "רבע לאפריקה". וגם: ראשת מועצת ירוחם על העיר הכי מרוקאית בארץ, מנהל המוזיאון היהודי במרקש על מרוקו של 2021, ושיתוף פעולה מוזיקלי מפתיע לכבוד המימונה מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, הפיק והביא לשידור: גיא מחבוש, ביצוע טכני: תמיר צובארי, אלון מקלר, שלומי בנעטיה See omnystudio.com/listener for privacy information.


"מה הפּחד מהממלכה?"
03/11/2021

רון כחלילי באולפן בשיחה סוערת על הסדרה החדשה שלו "מלחמות היהודים", מחקר מוזיקלי חדש שמשווה בין המורכבות של פופ מזרחי לזו של רוק ישראלי חוזר עם ממצאים מפתיעים, וגם - התזמורת האנדלוסית והתיאטרון הערבי-עברי מספרים איך זה לחזור להופיע אחרי חצי שנה של קיפאון. מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, ביצוע טכני: חן עוז See omnystudio.com/listener for privacy information.


קפה טהרן
02/28/2021

בין ישראלים יוצאי פרס דרך הקהילה היהודית באיראן ועד פרס העתיקה: תכנית מיוחדת לפורים עם תרבות פרסית ואיראנית, בהגשת אופיר טובול ויעל גידניאן. אורחים: באבק יצחקי, רני עמראני, ג׳נט יהודיאן ונטע בראל, אתי אנקרי.  עורך: אלעד בר-נוי, מפיקה: הלנה צ׳רקסוב, ביצוע טכני: חן עוז, הביא לשידור: גיא מחבוש  תמונה: בית התפוצות See omnystudio.com/listener for privacy information.


טיפת מזל
02/19/2021

שיר חדש לשלומי סרנגה, אירוע לרגל הסכם השלום עם מרוקו, מה הבעיה עם השמות של רחובות ירושלים, וסנונית ראשונה לקריירה המוזיקלית החדשה של מרים פרץ. וגם -איך זה שכל ילד טורקי מכיר את המנגינה של "בשנה הבאה"?  מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: אבי שמאי, טכנאי: אלון מקלר, הביא לשידור: גיא מחבוש See omnystudio.com/listener for privacy information.


לנגד עיניים מזרחיות
02/04/2021

סדרת ספרים חדשה לספרות מהעולם הערבי בעברית, שני קטעי ראפ מקומיים חדשים ומחקר מפתיע על הקולנוע המזרחי התיעודי. וגם - מה זה למען השם סעודת יתרו? מגיש: אופיר טובול, עורך: אלעד בר-נוי, מפיק: גיא מחבוש, טכנאי: אלעד זהר. See omnystudio.com/listener for privacy information.


לא פשוט להיות איש חולם
01/28/2021

מחדרה ועד בחריין - אבנר גדסי, בר צברי ופירקת אלנור עם מוזיקה חדשה שחולמת רחוק. וגם - אירועי השעה בחברת החרדית והצצה למנהגי ט"ו בשבט של קהילת יוצאי הודו. הביא לשידור: גיא מחבוש See omnystudio.com/listener for privacy information.


בסוד קולות רבים
01/21/2021

הפנים הרבות של ט"ו בשבט, ופריחה של מוזיקה מקומית חדשה: מטילדה רג'ואן ועד Yemen Blues הביא לשידור: גיא מחבוש See omnystudio.com/listener for privacy information.


סוכר יא סוכר
01/14/2021

הילולא כפולה לרב יוסף משאש, ליאורה יצחק שרה טרנס, קאבר חדש לעלי חסן קובן, וגם - למה "שטיסל" נזכרה לעסוק בגזענות נגד ספרדים בציבור החרדי? See omnystudio.com/listener for privacy information.


כעפרא דארעא
01/07/2021

נפרדים מהמשורר הלבנוני אליאס אל-רחבני, נזכרים בחללי ספינת 'אגוז' ומנסים להבין האם יש סיכוי לנשים חרדיות בכנסת. וגם: השמעת בכורה ל"הקפת בכורה" - סינגל חדש לדוד לביא. הביא לשידור: גיא מחבוש See omnystudio.com/listener for privacy information.


אלתרמן עם סלסולים
12/31/2020

רמי דנוך האגדי מצלילי העוּד בשיחה מרתקת על סיפורו של השיר "חנה'לה התבלבלה", למה נעצרה הדי-ג'יי הפלסטינית סאמא עבד אל-האדי, ומי היתה פרחה ששון? וגם - איך הנובי גוד נכנס למיינסטרים הישראלי? הביא לשידור: גיא מחבוש   See omnystudio.com/listener for privacy information.


לא צריך הרבה כדי להאמין
12/29/2020

הראפרים סאז ורמזי על "שבאב" - לייבל חדש למוזיקה יהודית-ערבית. וגם: הנאום של ראש המלל בערבית-מרוקאית, אלבום חדש לעטר מיינר,  קאבר אלג'יראי לחוה אלברשטיין, לינט ואלי לוזון מבצעים עמיר בניון ועוד הביא לשידור: גיא מחבוש See omnystudio.com/listener for privacy information.


היינו פצצה מפורזת
12/17/2020

סרט תיעודי חדש על אהובה עוזרי, המשמעויות התרבותיות של הסכם השלום בין ישראל למרוקו, סרט האנימציה הקצר שזכה בפסטיבל הקולנוע בירושלים ומבוסס על שיר של ישראל דדון ומלא מוזיקה חדשה וטובה. הביא לשידור:גיא מחבוש See omnystudio.com/listener for privacy information.


באנו חושך לגרש
12/14/2020

ספר חדש לנוער על חייו של הפנתר השחור ראובן אברג'ל, אירוע לכבוד הכוריאוגרפית והמלחינה שרה לוי-תנאי, שיר חדש לאורית עטר בהשמעת בכורה, אסופה חדשה בין טנג'יר 1916 לישראל 2020, וגם - מה הסיפור עם בית"ר ירושלים? See omnystudio.com/listener for privacy information.


צבא שלם איתך
11/29/2020

סדרה טורקית חדשה ומעולה בנטפליקס שמזכירה לנו יותר מכל את החברה הישראלית, לירז צ'רכי עם אלבום חדש ומעולה בפרסית, ספר על פולמוסים ביהדות הספרדית וסינגל בכורה יפה ומפתיע לזמרת חדשה בשם עדי צברי See omnystudio.com/listener for privacy information.


נרקיס!
11/19/2020

נרקיס האחת והיחידה הבעירה את האולפן בהופעה חיה, חגי אוזן על הטוק-שואו הטורקי שכל הישראלים אוהבים, הפסטיבל הראשון לסרטים על שיכונים ומלא מוזיקה חדשה ומעולה See omnystudio.com/listener for privacy information.


מביירות לרמאללה
11/12/2020

הרב דוד מנחם על מורשתו של הרב יונתן זקס שהלך השבוע לעולמו, שלמה בר על מוזיקה שיוצאת מהלב, יצירה חרדית - יש דבר כזה בכלל? ואיך שיר של עברי לידר הפך ללהיט בעולם הערבי? See omnystudio.com/listener for privacy information.


מה השעה?
11/05/2020

מתעלמים מהבחירות בארה"ב עם ההרכב היווני בּאבֵּסה בהופעה חיה באולפן, ריף כהן האחת והיחידה עם אלבום חדש ומפתיע, נספח התרבות בקונסוליה הישראלית באיסטנבול על קשרי התרבות החמים בין ישראל לטורקיה ועבודת אמנות יוצאת דופן בעקבות הרבנית אסנת ברזאני See omnystudio.com/listener for privacy information.


יש לנוע, לנוע
11/01/2020

ישי לוי ורבקה זהר על הקאבר המפתיע ל"זה קורה", חן ארצי-סרור על הייצוג המזרחי יוצא הדופן ב"שעת נעילה", יואב יצחק עם שיר חדש ולמה ראש עיריית רמלה מיכאל וידאל התחיל ללמוד ערבית? See omnystudio.com/listener for privacy information.


וולקאם טו דה מידל איסט
10/22/2020

מה מבול שירי הפופ על האמירויות אומר עלינו ולמה יש שם כל כך הרבה גמלים, מי הולך ללמוד ערבית מרוקאית, וגם - שני מוזיקאים צעירים שאתם חייבים להכיר. See omnystudio.com/listener for privacy information.


שירת בתי הכנסת חלק - ב
09/24/2020

כיצד הפיוטים הפכו להיות חלק כל-כך מרכזי בתפילות החגים, מדוע הם קורצים היום למיינסטרים הישראלי ואיך לאונרד כהן ופאריד אל-אטרש נכנסו להיכלי התפילה? נדב הלפרין ואופיר טובול על העבר, ההווה והעתיד של שירת בתי הכנסת See omnystudio.com/policies/listener for privacy information.


שירת בתי הכנסת חלק א
09/24/2020

כיצד הפיוטים הפכו להיות חלק כל-כך מרכזי בתפילות החגים, מדוע הם קורצים היום למיינסטרים הישראלי ואיך לאונרד כהן ופאריד אל-אטרש נכנסו להיכלי התפילה? נדב הלפרין ואופיר טובול על העבר, ההווה והעתיד של שירת בתי הכנסת See omnystudio.com/policies/listener for privacy information.


לשנות את העולם
09/18/2020

הרב דוד מנחם מאמין בהסכם שלום דתי, רחל עזריה מדריכה אותנו בדרך למהפכה חברתית, ספיר סבן מוציאה שיר חדש בטורקית וחורכת את תחנות הרדיו באיסטנבול. וגם: אסתר שקלים עם כמה מהמנהגים המעניינים והמשונים ביותר של ראש השנה See omnystudio.com/policies/listener for privacy information.


מחכימא עד חכימי
09/10/2020

איציק קלה האגדי עם שיר חדש והרבה תקווה באופק, מיזם "חכימא" לחוכמת יהדות המזרח, ביצוע מפתיע שמשלב בין "אדון הסליחות" ל"ונתנה תוקף" ואתר שיאפשר לכם להשליך את החטאים ועוד כמה דברים על הדרך See omnystudio.com/policies/listener for privacy information.


אבו ענתר
09/04/2020

מנרמלים יחסים עם מדינות המפרץ עם כדורגל בדובאי ושירה חאליג'ית, לינה מחול זוכת דה ווייס ישראל חוזרת עם שיר חדש, וגם - תערוכת צילום מיוחדת של קברי צדיקים See omnystudio.com/policies/listener for privacy information.


סליחה זו המילה הקשה ביותר
08/27/2020

חן ארצי-סרור ופרופ׳ מאיר בוזגלו על צדק מאחה בימים של דרישה לנקמה ועל החשיבות החברתית של הסליחה, שי צברי וגוסטו עם שירים חדשים וגם ״רשומון מרוקאי״ של המשורר שרון אריק כהן. See omnystudio.com/policies/listener for privacy information.


סנדוּק לעג׳ב
08/20/2020

תכנית חגיגית לציון 20 שנה לצאת אלבום המופת של חיים אוליאל - ״סנדוּק לעג׳ב״. קובי אוז, עמיר לב, שמעון אדף, וכמובן חיים אוליאל שהיה איתנו באולפן. כמו כן, נעמה פרל צדוק על תערוכה שמנסה לקרב בין תושבי עמק בית שאן לקיבוצניקים ועמוס נוי על מקור המילה עאסי. See omnystudio.com/policies/listener for privacy information.


"זה לא פיגוע חברתי, זו אינתיפאדה"
08/13/2020

ח"כ תהלה פרידמן ממפלגת כחול לבן על נאום הבכורה המרגש שלה ועל המשמעות האמיתית של קירוב לבבות. נאור כרמי מפרויקט "צמאה" ורביב בן מנחם מ"הפרויקט של רביבו" על השיר החדש - "האדרת והאמונה". רפאל בלולו על הפייטן ר' דוד בוזגלו לרגל 45 שנה לפטירתו. ניסן אליהו כהן על פרויקט ההדסטרט לספר הביכורים שלו "במות"