Križovatky s Mariánom Balázsom

4 Episodes
Subscribe

By: Dobré médiá

Skutočné osudy skutočných osobností a len tie najdôležitejšie spoločenské témy. To je relácia Križovatky v ktorej Marián Balázs od roku 2018 spovedá známych, ale aj neznámych hostí. Po novom ju môžete počúvať aj ako podcast.

04 - Moderátorka Petra Ázacis: Nie som 40-kilová blondínka, ktorá klipká očami
#4
Last Friday at 6:10 PM

Diváci si ju pamätajú ako hádzanárku a najmä športovú moderátorku a komentátorku. Ako však vraví, k práci v televízii sa dostala ako slepé kura k zrnu. Dlho si myslela, že keď skončí so športom, odsťahuje sa na dedinu a tam bude vychovávať deti. Na televízny konkurz išla „len tak“ a oni ju šokujúco zobrali. Dnes sa po pauze vracia a má nový podcast, ktorý pripravuje práve pre Dobré noviny. Marián Balázs sa v relácii KRIŽOVATKY porozprával s Petrou Azácis, ktorá mu prezradila aj to, ako prežív...


03 - Pracujúca matka Terézia Miháliková: Ženy ostávajú s deťmi doma, pretože o miesta v škôlkach je bitka a tie súkromné si nemôžu dovoliť
#3
09/23/2022

Podľa dostupných údajov 83% žien zmení zamestnávateľa, ak dostane ponuku, ktorá viac rešpektuje potreby rodinného života. Slovenská legislatíva je v tejto oblasti v zásade dobrá, avšak prax zaostáva. Občianske združenie Pracujúce mamy pomáha meniť pracoviská tak, aby bol väčší súlad medzi prácou a potrebami rodinného života. Venuje sa aj matkám, ktoré by sa rady vrátili do práce, no na tejto ceste ich čaká viacero prekážok. Marián Balázs v relácii KRIŽOVATKY vyspovedal spoluzakladateľku tohto občianskeho združenia Teréziu Mihálikovú.


02 - Párová terapeutka Radoslava Olajos: Partnerovi netreba hovoriť všetko. Takéto je tajomstvo zdravého vzťahu
#2
09/23/2022

Pandémia poznačila životy nás všetkých, čo sa u mnohých prejavilo aj v partnerských vzťahoch. Ľudia preto čoraz častejšie vyhľadávajú odbornú pomoc, aby vyriešili svoje problémy. K ním sa pridáva aj zdražovanie či prichádzajúca energetická kríza, ktoré so sebou nesú nové riziká, neistoty a obavy. Ako to všetko vplýva na jednotlivcov, ale aj partnerské vzťahy? Aj na tieto otázky v relácii KRIŽOVATKY odpovedala párová terapeutka Radoslava Olajos, ktorá sa venuje najmä témam partnerských vzťahov a sebapoznaniu.


01 - Reportérka Iva Mrvová: Pri tejto práci je lepšie byť ženou. Raz ma chránila aj armáda
#1
09/21/2022

Irak, Sýria či Irán. Reportérka Iva Mrvová navštívila viaceré rizikové oblasti Blízkeho východu, kde sa zaujímala o ťažké príbehy tamojších ľudí. Rozprávala sa so ženami, ktoré museli fungovať ako sexuálne otrokyne, ale aj s vysokými predstaviteľmi Daéšu. Na niektorých cestách ju dokonca sprevádzala aj armáda. Zo svojich ciest, stretnutí a zážitkov pripravuje knihu.