Merre me Long Show

10 Episodes
Subscribe

By: Top Albania Radio

“Merre Me Lëng” është emision i bashkëbisedimit radiofonik ku nëpërmjet satirës trajtohet aktualitet dhe ngjarjet kryesore të javës nga vendi dhe bota. Dy moderatorë, aktori Gent Hazizi dhe skenaristi Ermir Topi, përmes mikrofonit të Top Albania Radios, do të përcjellin te dëgjuesit informacion në mënyrë argëtuese. Emisioni starton me një nga ngjarjet kryesore të javës, duke vijuar më pas me rubrikën e Horoskopit, por që sigurisht që këtu parashikimi i shenjave do të ketë si bazë humorin. Më pas vazhdohet me Kjo Ditë në Histori ku do të përmenden disa ngjarje historik...

50 mijë lek nga TAR për Luizin!
03/25/2023

Merre Me Long Show është emision i bashkëbisedimit radiofonik ku nëpërmjet satirës trajtohen ngjarjet aktuale të javës nga vendi dhe bota.Në program nuk do të mungojnë edhe intervistat me personazhe publik por edhe individë të profesioneve të ndryshme, të cilët do të jenë të ftuar në studio dhe do të bashkëbisedojnë me moderatorët për gjëra që i përkasin të ftuarit dhe sigurisht për gjëra që nuk i përkasin aspak.


Rritet çmimi i ballokumes, me të edhe m2 (metri katror)!
03/18/2023

Në lumin e programeve televizive dhe ‘qyfyreve’ të tyre frymëzuar nga cikli ‘Mai Dire’ i Mediaset – tre emra të njohur të radios & TV në Shqipëri vijnë me një program ku komentohen perlat nga programet që njihni dhe nuk i njihni, që i keni parë ose me shumë gjasa jo, xhanëm me kaq sa janë kjo është e pamundur…


Fituesi i 11 çmimeve Guinness: “Nga shteti shqiptar nuk kam marrë asnjë qindarkë!”
03/11/2023

Merre Me Long Show është emision i bashkëbisedimit radiofonik ku nëpërmjet satirës trajtohen ngjarjet aktuale të javës nga vendi dhe bota. Dy moderatorët dhe bashkëautorët, aktori Gent Hazizi dhe skenaristi Ermir Topi, përmes mikrofonit të Top Albania Radios, do të përcjellin në mënyrë argëtuese te dëgjuesit jo vetëm informacion por edhe dukuri të përditshme, problematika, etj.


Efekti “BBV” dhe gjërat që na kanë shpëtuar nga politika shqiptare!
03/04/2023

Merre Me Long Show është emision i bashkëbisedimit radiofonik ku nëpërmjet satirës trajtohen ngjarjet aktuale të javës nga vendi dhe bota. Dy moderatorët dhe bashkëautorët, aktori Gent Hazizi dhe skenaristi Ermir Topi, përmes mikrofonit të Top Albania Radios, do të përcjellin në mënyrë argëtuese te dëgjuesit jo vetëm informacion por edhe dukuri të përditshme, problematika, etj.


Rikthehet emisioni “Merre Me Lëng Show” në Top Albania Radio!
02/24/2023

Merre Me Lëng Show është emision i bashkëbisedimit radiofonik ku nëpërmjet satirës trajtohen ngjarjet aktuale të javës nga vendi dhe bota. Dy moderatorët dhe bashkëautorët, aktori Gent Hazizi dhe skenaristi Ermir Topi, përmes mikrofonit të Top Albania Radios, do të përcjellin në mënyrë argëtuese te dëgjuesit jo vetëm informacion por edhe dukuri të përditshme, problematika, etj.


Romina Ruda ‘qan hallet’ me Nilsën, Aleksin dhe Anisën
05/21/2021

Në “Merre Me Lëng Show” këtë herë pjesë e gallatave të Nilsës, Aleksit dhe Anisës. Ajo na zbuloi disa nga historitë e saj më të lezetshme që ka përjetuar gjatë punës në televizion dhe jo vetëm.

Alex Seitaj
Nilsa Hysi
Anisa Kushta
Romina Ruda
Wizii Dj


Xubo i bashkohet “MML” dhe historitë e humorit do ju bëjnë të shkriheni së qeshuri
05/14/2021

“Merre Me Leng Show” iu bashkua humoristi tjetër i Instagram-it Xubo i cili na tregoi disa histori për të qeshur.


Alex Seitaj i kundërpërgjigjet Rezart Veleshnjës: “Homofob, e falenderoj se më rriti audiencën”
05/07/2021

“Merre Me Lëng Show” vjen si çdo herë me rubrika plot humor, por gjërat duket se u bënë pak serioze në rubrikën e “çajit”, ku protagonist i thashethemit të javës ishte vetë Aleksi, i cili ju kundërpërgjigj Rezartit pas aludimeve të këtij të fundit për seksualitetin e tij. Alex Seitaj Nilsa Hysi Anisa Kushta DJ Wizzii


Anisa, Aleksi dhe Nilsa i bëjnë thirrje Kryeministri dhe Presidentit
04/30/2021

“Merre Me Leng Shoë” vjen për herë live në Top Albania Radio, çdo të Enjte në orën 20:00.


Më të fundit nga 3-shja e tmerrshme e Instagramit në “MML SHOW”.
04/24/2021

Rikthehet pas një shkëputjeje të shkurtër, Nilsa, Anisa dhe Alexi me “Merre Me Lëng Shoë”. Rubrika të reja e të vjetra por mbi të gjitha humor e batura që do t’ju vënë buzën në gaz.