MEDIÁLKA

40 Episodes
Subscribe

By: Tomáš Šusta

Mediálka je podcast o marketingu, komunikaci a PR. Moderátor Tomáš Šusta společně se svými hosty řeší aktuální témata, která hýbou marketingovým světem, probírají, co se povedlo, co se povedlo o trochu méně a co vůbec. Nabídnou pohled do zákulisí úspěšných agentur i zážitky z praxe. Těšte se na inspirativní povídání se zajímavými lidmi, kteří stojí za marketingovými počiny významných značek na českém trhu.

Richard "Ricky" Vandlík - Gastro zážitek
06/30/2023

Tento díl není tak o médiích, jako o projektu, který můžete vídat plout v Praze na Vltavě. Je to malý tip pro vás, jak udělat teambuilding, tip na to, kam vzít svou drahou polovičku na jedinečný brunch. A věřte, to že plujete po Vltavě, je až ten druhý zážitek, který zažijete. 


Adam Dolejš - Tendr nemusí být vždy jen o penězích
06/16/2023

Jak se z IT firmy dostal až k pozici ředitele asociace vyjednavačů? Na co si při vyjednávání dát a pozor a co vše si vyjednat při tendru? To nabízí další díl Mediálky s Adamem Dolejšem. 


Petr Princ - Reklamní kampaň s Mírou Peltou
03/10/2023

Petr Princ měl marketing jako plán B. Nyní ho plán B živí a Petr vede celý marketing v KLIK.CZ. Sám říká, že u služeb, které nabízejí, je těžké pracovat jen s Brand marketingem. Kolik lidí tvoří marketing KLIK.CZ, a jak vznikla kampaň s Mírou Peltou? To vše v dalším díle :-)


Adam Eliáš - Vracíme BOCUSE D'OR do České republiky
03/03/2023

Michelinských hvězd je mnoho. BOCUSE D'OR je jen jeden. Chceme udělat soutěž, která bude světových rozměrů! Příprava největší kuchařské soutěže trvala 2 roky a nyní se jde do finále. Co BOCUSE D'OR je, na co se v květnu můžete těšit? Na všechny dotazy ke kuchařské soutěži odpovídal Adam Eliáš.


Radim Pařík - Lidi v práci nezajímá, že jsi unavený. Uvědom si, že reprezentuješ firmu!
02/24/2023

Moje kariéra vyjednavače začala tak, že jsem po skončení v korporátu nevěděl co budu dělat. Nakonec jsem dostal nabídku od bývalého obchodního partnera, ať pro něj něco udělám a tam to všechno začalo. 


Iva Welker - Jak probíhala fúze mezi VMLY&R, Young & Rubicam a Geometry
02/17/2023

Iva Welker jako Managing director agentury VMLY&R spolupracuje s více jak 60 kreativci. Jak těžké je uřídit tak velký tým? Které kampaně si pro vás letos připraví VMLY&R? Nebo jak těžké je vyslovit název této agentury? Vše v tomto díle :-) 


Ondřej Obluk - Od T-Mobile se můžeme tento rok těšit na zajímavé věci
02/10/2023

Ondřej se v marketingu pohybuje už přes 20 let, za tu dobu prošel v OGILVY několika pozicemi. Za tu dobu mu pod rukama prošlo nespočet kampaní. Jak hodnotí kampaň na sčítání lidu, která obdržela EFFIE nebo jak se mu pracuje s T-Mobilem? To vše v dalším díle podcastu Mediálka. 


Dan Tržil - Napsat knížku nebylo vůbec jednoduché
02/03/2023

Kolik úsilí stojí za napsáním knihy? Kolik lidí musel vyškrtnout, než vydal knížku? Jaké jsou trendy v podcastech? To vše jsem probral s Danem v dalším díle podcastu. 


Aleš Brichta a Ivo Půr - Projekt 13 minut
01/20/2023

S projektem 13 minut vyhráli co se dalo na české i zahraniční úrovni. Na poli PR a reklamní tvorby získávali cenu za cenou. Přes Zlatý středník, Louskáček a EFFIE se dostali až na Cannes Lions. 

Co stálo za přípravou nejúspěšnější kampaně za poslední roky? Kdo všechno se na projektu podílel? Co jim tato kampaň dala ale i vzala? Mají s projektem ještě něco v plánu? Co byl v rámci přípravy a spuštění kampaně největší boj?….. to a mnoho dalšího jsme zvládli probrat v tomto roz...


Eliška Jana Auer - Chcete, aby vaše sociální sítě byly úspěšné? Najděte vyváženost mezi brandem a výkonem
01/06/2023

Influencerka, podnikatelka a především maminka Eliška Jana odtajňuje svou práci. Na co je dobré dbát na sociálních sítích, kolik toho musí zvládat. A především, jak to má s manželem Honzou Auerem nastavené vůči svému synovi, kterého zapojují na sociálních sítích do svých kampaní. 


Zhodnocení prvního roku s Mediálkou. Jak se dělá podcast – rady zvukového inženýra Jakuba Patkaně
12/16/2022

Podcast Mediálka slaví jeden rok. Moderátor Tomáš Šusta si k poslednímu letošnímu dílu připravil malé shrnutí. Kolik dílů vydal, na jakou poslechovost se podcast vyšplhal, jaké byly celkové náklady na jeho tvorbu a které rozhovory se staly nejposlouchanější. Do studia dorazil také zvukový inženýr z EP Events & Production >> Jakub Patkaň, kterému pod rukama prošlo už přes 3 000 zvukových stop včetně podcastu Mediálka. 

Hovořil o tom, jaké nejčastější chyby dělají podcasteři při natáčení, co vše v kvalitě zvuku zvládne zvukař upravit postprodu...


Monitora a Imper: Spousta obchodníků tráví nejvíce času na nerelevantních schůzkách – pomůže chytrá práce s daty
12/09/2022

Data, čísla, analytika. Je tu druhý díl minisérie, do které jsme si pozvali zástupce ze společností Imper a Monitora. Hosty jsou Martin Hošek a Tomáš Vitásek. Povídáme si o tom, jak správně měřit úspěšnost komunikace, proč jsou pro firmy důležité mediální analýzy a jaká data z nich lze vyčíst. Jak správně analyzovat trh a vybírat pomocí chytrých dat k obchodním akvizicím pouze relevantní firmy a neztrácet čas na zbytečných schůzkách? Věnujeme se tomu, jak může efektivní práce s daty pomáhat obchodn...


Monitora a Imper: Chytrá data aneb revoluce v B2B obchodu
12/02/2022

Doba datová. Speciální dvoudílná minisérie Mediálky, do které jsme si pozvali zástupce ze společností Imper – Martina Hoška a Monitora –Tomáše Vitáska. Povídáme si o tom, jak lze využít chytrá data pro rozvoj B2B byznysu. Společnost Imper pomáhá firmám digitalizovat obchodní procesy a dodává jim data pomocí sofistikovaných nástrojů. Databáze firem Merk obsahuje podrobná a strukturovaná data o firmách, která z 90 % nejsou na internetu dohledatelná. Nástroj Leady zase dokáže identifikovat firemní návštěvníky na webu a monitorovat zde jejich aktivitu. Tyto nástroje...


Jakub Kantor: Majitel firmy musí umět přemýšlet o značce v celku. V Česku nám stále chybí „brand mindset“
11/25/2022

Jak se dělá brand? Jaké činnosti se ukrývají pod vznikem nové značky? Proč je rebranding náročný proces a kolik času je třeba si na něj vyhradit? Hostem Mediálky je Jakub Kantor, Brand stratég & konzultant, spoluautor podcastu BrandHunters. Prozradil nám nejen zajímavosti a úskalí své praxe, věnovali jsme se také úspěšným značkám a sportovním klubům. 
Povedl se dle Jakuba rebranding fotbalového klubu Juventus Turín? A co loga české Sparty a Slavie? Posvítili jsme si také na NHL, automobilky, které v poslední době prošly proměnou včetně z...


Varvara Fetisová: Každá třetí žena na světě se setká s partnerským násilím. ČR spadá do průměru
11/18/2022

Jak rozpoznat násilnický partnerský vztah? Jaké druhy násilí se mohou ve vztahu vyskytovat? A které z devíti varovných signálů napoví, že bychom měli být na pozoru? Každá třetí žena na světě se setká s partnerským násilím, podobně jsme na tom i v České republice. Problematika násilí ve vztazích se ale netýká pouze žen. A násilí nemusí mít formu pouze fyzického charakteru. Jak se chovat a pomoci, pokud oběť domácího násilí objevíme ve svém blízkém okolí?
O tom všem jsme si povídali s Varvarou...


David Duc: TikTok stárne. Podle našich dat má v ČR už dva miliony uživatelů
11/11/2022

Vše o sociální síti TikTok. Hostem Mediálky je David Duc – specialista na TikTok a spoluzakladatel agentury TikTokuj.cz. V rozhovoru se dozvíte, jak dnes TikTok funguje, kdo je jeho typickým uživatelem i jak se publikum postupem času proměňuje. Jaký potenciál má TikTok pro firemní komunikaci? Které firmy jsou na TikToku a kolik investují do reklamy? Jak vůbec vytvářet poutavý obsah a oslovit uživatele? Probírali jsme aktuální trendy, tajemné algoritmy, fenomén livestreams, spolupráce s influencery, placené kampaně a reklamní formáty. Nevyhnuli jsme se ani kontroverznímu tématu čínského pův...


Jirka Hofreitr: Movember je kampaň šitá na míru mužům
11/04/2022

Ikonický knír, který se zapsal do myslí jako symbol boje proti rakovině prostaty a varlat. Je tu listopad a s ním i každoroční kampaň Movember, nad níž má záštitu nadační fond Muži proti rakovině. Jak a kde osvětová kampaň vznikla a jaké byly začátky komunikace v České republice? Které známé osobnosti se do kampaně zapojily a pomohly celou problematiku vynést na světlo? Hovořili jsme o generační výměně, o psychologii i o tom, jak citlivé téma správně komunikovat. Jak se tvoří kampaň, která je šitá na míru mužům? Jaké reakce vyvolala let...


Jan Binar: Vztah se značkou je emocionální. Správná komunikace dokáže společnost provést i složitým obdobím
10/28/2022

Jan Binar je CEO reklamní agentury McCANN Prague a bývalý dlouholetý prezident Asociace komunikačních agentur (AKA). Jaké je poslání této asociace, kolik má aktuálně členů, co přináší členství agenturám za výhody a na jakých zajímavých projektech v AKA pracují? Hovořili jsme o kultivaci komunikačního prostředí, boji s dezinformacemi a EFFIE Awards Czech Republic – soutěži o nejefektivnější reklamě, jejíž 26. ročník s galavečerem proběhne 23.11.2022. Mluvili jsme rovněž o nástrahách komunikace značek v období krize nebo o tom, jak v ČR probíhají tendry. Jak správně nastavit podm...


Štěpán Dlouhý: Cílovou skupinu čtenářů máme dobře zmapovanou, prémiové časopisy distribuujeme přímo do ruky
10/21/2022

Štěpán Dlouhý je CEO mediální skupiny Premium Media Group, která se zaměřuje na komunikaci se společenskou elitou.  Mezi tituly vydavatelství najdete luxusní tištěné magazíny Estate, Architect+, Art of Living, Premium Golf, Premium Ski a mnoho dalších. Novým přírůstkem do portfolia je již etablované online médium investicniweb.cz. Povídali jsme si o tom, jakým způsobem probíhá komunikace vůči malé uzavřené a vyprofilované skupině čtenářů a jaké hodnoty dokáže na rozdíl od online médií zprostředkovat zážitek v podobě kvalitně zpracovaného tištěného časopisu. Jak ve vyd...


Lukáš Dejl: Jak se organizují hudební festivaly a je Lucie nejnáročnější českou kapelou?
10/14/2022

Lukáš Dejl je road manažer českých kapel Lucie, TroubleGang a Marpo. Organizuje také kulturní akce, eventy a festivaly – například Hrady, Přehrady, dříve také Utubering nebo Majáles. Jak se žije produkčnímu v Čechách? Jak celý byznys ovlivnilo covidové období, kdy se mnohé akce rušily či přesouvaly na neurčito, seškrtávaly se rozpočty i celá eventová oddělení ve firmách? Lukáš se rozhovořil o tom, jak probíhá organizace hudebních festivalů a co ho jako produkčního dokáže nejvíce vytočit, jak náročná je festivalová sezóna a co vše musí řešit...


Dana Kryńska: Jak se staví komunikace holdingu a velké investiční skupiny?
10/07/2022

Mezinárodní investiční skupina Progresus Holding je na českém trhu jeden rok. S Danou Kryńskou, ředitelkou marketingu a PR, jsme si v dnešním díle povídali o tom, jak se tvoří komunikace mladé značky a strategie pro pestrou paletu projektů, do kterých Progresus investuje. Působí přitom v klíčových oblastech jako jsou výroba, real estate a development, informační technologie a zdraví. Inovativních projekty spojuje slovo ŽIVOT, tedy lepší životní styl. 
V portfoliu najdete značky, jakou jsou dřevostavby RD Rýmařov, Harmonelo – probiotika na míru nebo společnost Mykilio, která z...


Radek Vítek: Reputaci značek buduje PR. Podstatou je dodání důvěryhodnosti do komunikačního mixu
09/30/2022

Mediální guru, žijící legenda public relations. Radek Vítek působí na pozici "Head Of Brand Reputation" v mediálně-komunikační agentuře MSL Czech Republic, která spadá pod Publicis Group. V letošní soutěži Zlatý středník získala Trofej Grand Prix pro nejlepší agenturu, a to za dvojnásobné prvenství a další čtyři úspěchy napříč ostatními kategoriemi. Radek letos přitom oslavil 30 let v PR – povídali jsme si o tom, jak se toto odvětví postupem času proměňovalo i o úsměvných začátcích kariéry v 90kách, kdy se dostat do tisku bylo opravdu snadné. ...


Katka Maršounová: Projekt Rehab funguje na osobním doporučení, za reklamu jsem nezaplatila ani korunu
09/23/2022

„Do české šedi se snažíme dávat lidem koule, aby se nebáli být jiní.“ Katka Maršounová založila v roce 2015 svou vlastní módní značku sportovního oblečení – Project Rehab, aneb „teplákovky, které dobyly svět“. Nápad se zrodil někde mezi Amsterdamem, Thajskem a Prahou. Cíl projektu byl od prvního dne jasný: REHABILITACE od masové, uniformní a stejnaké módy na jedinečné, originální a výrazné kousky. 

Povídali jsme si o tom, jaké cesty osudu dovedly bývalou lektorku digitálního marketingu k malování a zcela novému povolání, ale také o vyhoření...


Tereza Zavadilová: Realitní club je multiplatformní projekt a stát se má vlajkovou lodí Newstream.cz
09/16/2022

„Zaměřujeme se čistě na byznysové zpravodajství.“ Internetové noviny Newstream.cz vznikly před rokem na zelené louce, bez podpory vydavatelství a zaznamenaly raketový start. Jen za červenec tohoto roku si připsaly 1,1 milionu unikátních návštěvníků. Se zakladatelkou a obchodní ředitelkou Terezou Zavadilovou jsme si povídali o tom, jak se buduje nové ekonomické médium a proč se spolu s investorem Radomírem Lapčíkem rozhodli jít cestou neplaceného obsahu, tedy zdarma pro všechny čtenáře. 
Kolik lidí tvoří redakci, jaké podzimní eventy v Newstreamu plánují nebo jak funguje spolupráce mezi agenturami, klienty a me...


Viktor Procházka: Energetika je v dnešní době pro marketéra nepřátelské prostředí
09/09/2022

V České republice je zhruba 100 dodavatelů energií, přes 80 % zákazníků přitom ovládá 6 největších značek. Jak uspět v energetickém byznysu a odlišit se od konkurence? Hostem Mediálky je Viktor Procházka, marketingový manažer Yello. Společnost, která má zastoupení především v regionech, rozsvítila zaběhlou rutinu marketingových kampaní energetických poskytovatelů. Jejich žluté animované reklamy hýří svěžestí a vtipem, domácím spotřebičům vtiskli osobnost. 
Co nabízí Yello svým zákazníkům navíc? Proč jako první osekali obchodní podmínky na jednu stranu textu? Jak náročné je osl...


Ondřej Synčák: Hotelnictví je celé o zážitku. Nyní směřujeme k větší digitalizaci, zavádíme kiosky
09/02/2022

Hostem Mediálky je Ondřej Synčák, marketingový ředitel největší české sítě hotelů OREA Hotels & Resort. Povídali jsme si o aktuálních trendech v hotelnictví, o digitalizaci a fenoménu bezobslužných hotelů. Změnilo se nějak chování zákazníků po COVIDU a navštěvují Češi tuzemské hotely více? Jak dlouho značce trvalo ujednotit marketingovou komunikaci 19 hotelů a jejich různých profilů na sociálních sítích? Jak funguje výkonnostní marketing a kolik se do něj musí investovat? A naopak, jaký potenciál mají brandové kampaně zprostředkovávající emoce...


Boomerang Communication: Podcasty jdou nahoru. Firmy chtějí pomocí podcastů vyprávět své příběhy
08/26/2022

Máte rádi podcasty, jste sami tvůrci nebo vás zajímá, jaký mají podcasty marketingový potenciál do budoucna? V tomto dílu si přijdete na své. Hosty jsou Míša Raková a Martin Vymětal z agentury Boomerang Communication. Martin je spoluautorem oblíbeného podcastu středo/věk. Spolu s Míšou také vytvořili cyklus podcastů in_content. Povídali jsme si o tom, jak jim vlastní firemní podcast pomohl k získávání nových klientů a kvalifikovaných zaměstnanců, kolik investovali do reklamy i co by dnes udělali jinak?
Jakých nejčastějších c...


Gabriela Kunstová: Jak se dělá marketing marketingové agentury
08/19/2022

Taste je digitální agentura, pro kterou pracuje přes 70 profesionálů se specializací na online. V dnešním díle marketingová ředitelka Gabriela Kunstová prozradí, jak se marketingová agentura stará o svůj vlastní marketing. Povídali jsme si o networkingových aktivitách, odborných školeních pro profesionály, o náboru nových specialistů nebo employee brandingu. Proč vznikl digitální magazín DigiChef a jakým tématům se věnuje? Jak v agentuře pracují s TikTokem, který poptává stále více firem a významných společností? A jaký marketingový potenciál mají stále oblíben


Lukáš Pokorný: Silový trénink je věda. Prisma Institut funguje pouze na bázi individuálních tréninků
08/12/2022

Z prvoligového fotbalu střemhlav do byznysu. Lukáš Pokorný je bývalý prvoligový fotbalista. Své zkušenosti z tréninkové přípravy chce nyní zúročit ve fitness odvětví. Založil Prisma Institut, který je inspirován přístupem nejlepších posiloven v USA, Anglii nebo Austrálii.  Funguje pouze na bázi individuálních tréninků s profesionálními trenéry a fyzioterapeuty. Do „fitka“ Prisma Institutu se bez trenéra nedostanete. Je na to český trh připraven? Jak dlouho projekt vznikal a co přesně symbolizuje logo společnosti? Z čeho byl Lukáš nervózní při tvorbě nového webu a jak si ř...


Jan Kočař: Influencer marketing je hrozně nejistý. Díky Zalandu víme, kde se nám v Evropě daří
08/05/2022

Od šití roušek až k legínám a na Zalando. Jak vznikla česká značka sportovního oblečení GoldBee? Kde vznikl nápad  začít s výrobou tzv. „light sport fashion“? A jak se GoldBee podařilo jako jedinému českému výrobci prorazit na mezinárodním e-shopu Zalando? S majitelem firmy Janem Kočařem jsme si povídali také o vlastní, dnes již 100% české výrobě, o hledání šikovných švadlen, výkonnostním marketingu nebo o tom, jak jim fičí profily na TikToku. Proč se v GoldBee rozhodli zastavit spolupráci s influencery a z jakého důvodu Jan nevěří sta...


Jakub Strýček: TV Nova umí být sama sobě agenturou
07/22/2022

Jak se dělá marketing komerční televize? Z kolika oddělení a spolupracovníků se skládá marketingové oddělení? Jak velkou svobodu mají kreativci při výrobě kampaní a kdo se naopak věnuje racionální systematické části? Jak se daří aplikaci VOYO v konkurenci velkých zahraničních hráčů? A kam se současný trh vyvíjí? Povídali jsme si také o reality shows, podpoře kinematografie a Noci filmových nadějí i o nově vzniklém studijním programu CME Content Academy, jehož cílem je výchova nových televizních talentů. Víte, co je to „zelené natáčení“ neboli „...


Jakub Strýček: TV Nova umí být sama sobě agenturou
07/15/2022

Jak se dělá marketing komerční televize? Z kolika oddělení a spolupracovníků se skládá marketingové oddělení? Jak velkou svobodu mají kreativci při výrobě kampaní a kdo se naopak věnuje racionální systematické části? Jak se daří aplikaci VOYO v konkurenci velkých zahraničních hráčů? A kam se současný trh vyvíjí? Povídali jsme si také o reality shows, podpoře kinematografie a Noci filmových nadějí i o nově vzniklém studijním programu CME Content Academy, jehož cílem je výchova nových televizních talentů. Víte, co je to „zelené natáčení“ neboli „...


Radka Ondráčková: Manifesto se chystá na mezinárodní expanzi, jako první otevíráme v Berlíně
07/08/2022

Jak vznikal projekt Manifesto market a jak dlouho trvala výstavba jednotlivých "food hubů"? Na co se můžeme těšit v letních měsících? Kam se přesune uzavřená Florenc a jaké plány má Manifesto s nádhernou novorenesanční budovou Staroměstské tržnice? Jak probíhají přípravy na otevření nového místa v Berlíně, kde má být v dvoupodlažním komplexu o rozloze 4.500 m2 umístěno 25 restaurací? Do jakých dalších zemí se plánuje expanze? A proč je pro komunikaci Manifesta důležitý Linkedin?
Odpovídá Radka Ondráčková...


Marcela Fialková: Jsme banánová republika. Byty máme drahé, protože procesy povolování staveb jsou u nás úplná katastrofa
07/01/2022

Procesy stavebního řízení trvají u veřejných staveb 10, někdy dokonce 20 let. V případě výstavby bytů v Praze schvalování trvá v průměru 5,7 let, a to bez změny územního plánu. Jak je možné, že v sousedním Polsku při splnění všech podmínek stavíte v řádu týdnů? V dnešním díle Mediálky jsme si povídali o nefunkčním stavebním zákonu a odlivu zahraničních společností, které se kvůli tomu raději přesouvají do sousedních zemí. O specifikách stavebního odvětví a development...


Jana Schillerová – Spousta lidí neví, co jejich zdravotní pojišťovna všechno nabízí
06/24/2022

Co všechno obnáší práce na pozici tiskové mluvčí pro Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra ČR? Hostem dalšího dílu Mediálky je Jana Schillerová, která má za sebou bohatou mediální praxi. Jako reportérku jste ji v minulosti mohli vídat na TV Nova nebo CNN Prima News. Jak se z podnikatelky stala reportérkou a dostala se až do předních českých televizí? Povídali jsme si rovněž o jejím působení na Ministerstvu zdravotnictví ČR v turbulentním covidovém období. Jaké to je přejít na druhý břeh? Čím Janu reportérská profese ovlivnila na současné...


Milan Polák: Zoot si zaslouží znovu ukázat, že je český lovebrand
06/17/2022

V dalším díle Mediálky jsme si povídali o novém směrování společnosti Zoot. Jak spojit výhody známé z minulosti s odpovědným přístupem zákazníků? Jaká poučení si odnesl Zoot ze složitých období nebo jak se firma připravuje na mezinárodní expanzi. O českém ujetém humoru, který se promítá do kampaní i komunikaci na sociálních sítích. Jak hlavní stylista vybírá oblečení do e-shopu a kde hledá inspiraci. O spolupráci s Nikol Štíbrovou nebo o firemním podcastu Ponožky v sandálech.  


Juliána Šoleová: Mnoho značek konečně chápe, že je nutné spojit přírodní kosmetiku s nejmodernějšími technologiemi
06/10/2022

Čím je specifická skupina zákazníků, kteří používají bio produkty a přírodní kosmetiku? A na co je třeba důsledně dbát v marketingové komunikaci? Jakým směrem se ubírá trh s bio kosmetikou a jak přitom oslovit také uživatele konvenční kosmetiky? Juliána Šoleová je marketingová ředitelka největšího prodejce přírodní kosmetiky, bio potravin a produktů do domácnosti v Čechách, společnosti BiOOO.cz. Povídali jsme si o BiOOO akademii, rozsáhlé encyklopedii složek a ingrediencí produktů, o novém konceptu marketingové komunikace, edukaci zákazníků nebo jak se dělá výkonnostní marketing pro


David Zappe: Celosvětově se nám se Staropramenem na trhu daří. Alko sodu si Češi neoblíbili
06/03/2022

Jaké vlastnosti z marketingového hlediska mají konzumenti jednotlivých značek piv? A jsou mezi nimi skalní fanoušci, kteří nedají na to své dopustit? Jak si pivovary vybírají partnerství ať už z kulturního, tak sportovního odvětví. Jaké se letos plánují eventy a festivaly. Kdo se stará o marketing jednotlivých značek a jak se vymýšlí kampaně. O odchodu z ruského trhu i pozastavené výrobě na Ukrajině. Která ze zahraničních piv u nás „fungují“ nejlépe. Jak jsou stanovena pravidla při spolupráci s influencery. Anebo jak si (ne)vede novinka Wai moment – hard seltz...


Jiří Voříšek: Linka oddělující televizní vysílání od internetu se neustále smazává
05/27/2022

Jiří Voříšek je marketingovým ředitelem a spoluzakladatelem technologické společnosti Hybrid company a zároveň spoluzakladatelem regionálního bylinného likéru Poděbradská Samička. Povídali jsme si o specifikách hybridního vysílání i jaké reklamní formáty s sebou rozvoj smart TV přináší. Kam se celosvětově ubírá televizní a mediální průmysl. O tom, že linka oddělující televizní vysílání od internetu se neustále ztenčuje. I jak se dá skloubit profese tohoto typu se zcela jiným oborem podnikání. Kde se vzal nápad na znovu vzkříšení původního poděbradského...


Jan Galgonek: Mind2FLO propojí svět médií a technologií. Agenturu stavíme k mezinárodní expanzi
05/25/2022

Jak se staví nová agenturní skupina s vizionářským konceptem Mind2FLO, která propojí svět médií a technologií? Povídali jsme si o vlastnické struktuře a spojení s investiční skupinou KKCG a Rockaway. O bláznivém turbulentním období, které se nese ve znamení náboru a hledání nových lidí na klíčové pozice. Jak chce Mind2FLO v budoucnu konkurovat velké čtyřce konzultačních společností. A také o technologickém startupu Cruxo, který se zaměřuje na e-commerce a inspiroval se Amazonem. Hostem speciálního dílu Mediálky je Jan Galgonek.