Nyugtával dicsérd a NAV-ot
Egy podcast azoknak, akik eddig utálták, és még inkább azoknak, akiket érdekelnek az adózással összefüggő hírek. Adószakmai és közéleti kérdésekről közérthetően, néha viccesen, de leginkább lényegre törően. (powered by Andersen)
EP96 | Gigawatt és gigaprofit: az MVM osztalék nyomában

Hogyan lesz 213,5 milliárd forint MVM osztalékból közel 400 milliárdos állami bevétel? Például úgy, hogy a cégcsoport Robin Hood-adót és társasági adót is fizet. Ez nyilván jó hír a költségvetés számára, de továbbra is ellentmondásos és szembemegy a közműszolgáltató szereppel, ha egy monopolizált piacon működő állami vállalat több száz milliárd forintos profitra tehet szert.
Az adás témái:
▶️ Nem csak osztalékból, adókból is súlyos milliárdokat fizetett be az MVM...
EP95 | Szolidaritási AdóMonopoly: egy körből kimaradnak az önkormányzatok

A szolidaritási hozzájárulás néven ismert adóteher miatt nemcsak az ellenzéki, de a kormánypárti polgármesterek is egyre gyakrabban panaszkodnak. A kormány ráadásul más kreatív intézkedésekkel is nyirbálja az önkormányzatok költségvetését, például a Szerencsejáték Zrt. iparűzési adójának csökkentésével, ami elsősorban Budapestnek fáj.
Az adás témái:
▶️ Jól jött az MVM óriási osztaléka a költségvetésnek
▶️ Az Audival kötött szerződés miat...
EP94 | Csődbe viszik-e az édesanyák a költségvetést?

A 2026-os büdzsé tervezetéből kiderül, hogy az anyák szja-kedvezményének fokozatos bevezetése miatt az államkassza jövőre már a potenciális jövedelemadó bevétel 22 százalékáról, közel 1400 milliárd forintról mond le. Vajon megengedheti magának a költségvetés azt a luxust, hogy olyan anyákat is kedvezményben részesítsen, akik már nem nevelik gyermeküket?
EP93 | Már megint nem sikerült kivezetni az extraprofitadókat

A kormány benyújtotta a tavaszi adócsomag tervezetét, amelyből kiderül, 2026-ban is komoly szerepet jut az extraprofitadóknak. Az nem meglepő, hogy jövőre is velünk maradnak, az viszont annál inkább az, hogy egyelőre nem látszik, mi fogja pótolni az anyák szja-mentessége miatt kieső bevételeket, illetve mi fogja egyensúlyba hozni az erősen megbillent költségvetést.
Az adás témái:
▶️ Megismerhettük Nagy Márton első klasszikus adócsomagját
▶️ A magyar filmipart is súlyosan érintheti Trump 100%-os vámja...
EP92 | Lehet-e adókedvezményekkel fokozni a gyerekvállalási kedvet?

Hosszútávon évi 1300 milliárd forintos bevételkiesést okoz a költségvetésnek a 2 és 3 gyermekes anyák szja-mentességének bevezetése, amelynek egyelőre nem látszik a fedezete. Vajon az adóterhek jelentős csökkentése képes megállítani a népességfogyást? Mennyire lehet társadalmi folyamatokat adópolitikai intézkedéseken keresztül befolyásolni?
Az adás témái:
▶️ Megszületett a döntés a két- és háromgyermekes anyák szja-mentességéről
▶️ Társadalmi egyeztetésen a 2025-ös tavaszi adócsomag
▶️ Magy...
EP91 | Az USA így lett a világ csendőréből a világ vámszedője

Április 2-a volt az a nap, amikor Trump bejelentette, hogy a világ szinte minden országára további importvámokat vet ki. Bár ezek többségét határozatlan időre rögtön fel is függesztette, az asztalra kikerült a fegyver. A valószínűsíthető cél a globális kereskedelem szabályainak erőszakos átszabása és az USA pozícióinak erősítése lehet.
Az adás témái:
▶️ Liberation Day: a nap, ami megrengette a világkereskedelmet
▶️ Több területen is bevethető az adategyeztetési e...
EP90 | 2025-ös ellenőrzési terv: új célpontok a NAV radarján

Élelmiszeripari cégek, platformüzemeltetők, bizalmi vagyonkezelés és még több transzferár. Izgalmas új elemek jelentek meg az adóhatóság nemrég publikált idei ellenőrzési tervében, amelynek fókuszában az adategyeztetési eljárás áll. A podcast legújabb adásában ezen felül foglalkoztunk még az árrésstop bevezetésével, elemeztük a TISZA népszavazási kezdeményezésének adózási kérdéseit és a tengeren túlra is kitekintettünk.
Az adás témái:
▶️ Publikus a NAV 2025-ös ellenőrzési terve<...
EP89 | A NAV nem a Nagy Testvér, de szinte mindent lát

Három év után újra vendégünk volt dr. Kis Péter András, a NAV szóvivője. Az adóhatóság a nap 24 órájában figyeli a hozzá beérkező adatokat: elemez, kockázatokat számol, anomáliákat detektál. Ebben egyre jobban támaszkodik a mesterséges intelligenciára, a végső döntéseket azonban mindig az ember hozza. Ha a tényállás bizonyítása miatt szükséges, akkor a közösségi média szolgáltatók, a platformüzemeltetők és a külföldi adóhatóságok adatait is megvizsgálják a r...
EP88 | Nyugdíjas ÁFA-visszatérítés: megéri elvinni a nagyit vásárolni?

Több izgalmas kérdést is felvet a kormány által bejelentett nyugdíjas ÁFA-visszatérítés, amely valójában nem egy klasszikus adóintézkedés, sokkal inkább tekinthető társadalombiztosítási juttatásnak, kvázi nyugdíjemelésnek. Az elgondolás ugyanakkor koherensebb, mint az SZJA-kedvezmény kiterjesztése a két- és háromgyermekes anyákra, és jóval kisebb lyukat is üt a költségvetésen.
EP87 | Az árstop csak tüneti kezelés

Az adás témái:
▶️ Már itthon is szerveztek országos vásárlói bojkottot
▶️ Fordított adózás alá kerülnek az adóalany-kereskedők közötti, belföldi földgázértékesítések
▶️ Transzferár szakértői osztályok alakulnak a NAV-nál
▶️ Trump most épp az acél- és alumínium-vámokat emelte meg
▶️ A NAV revizorai 13 milliós bírságot szabtak ki egy fesztiválon
▶️ Másfél év alatt 112,5 ezerrel nőtt a TBSZ számlák száma
EP86 | USA adóegyezmény: jönnek tárgyalni a magyarok

A miniszterelnök felhatalmazta a nemzetgazdasági minisztert, hogy jelölje ki azt a tárgyalóküldöttséget, amely újra tető alá hozhatja az amerikai-magyar kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt. Kell az eltökéltség, de valószínűleg még így is hosszú évekre van szükség, mire megszületik ez a fontos megállapodás.
EP85 | Nagy Márton nem hisz az áfacsökkentésben

Gazdasági kérdések és az adórendszert érintő tervek kapcsán is megnyilvánult év eleji sajtótájékoztatóján a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton eltörölné az adóelőleg-fizetést a helyi iparűzési adónál és 18 millió forintra emelné az alanyi áfamentesség határát, de az áfacsökkentésben nem hisz, mert azt szerinte lenyelnék a kereskedelmi szereplők.
EP84 | Már megint megszüntetik a Pénzügyminisztériumot

Megismétlődik az, ami 2010-ben egyszer már megtörtént: megszűnik és a Nemzetgazdasági Minisztériumba olvad a Pénzügyminisztérium. Varga Mihály a Magyar Nemzeti Bank elnökeként folytatja. Több mint egy évtizedes regnálásának hagyatéka a fogyasztási adó fókuszú adórendszer, a lecsökkent áfarés és a digitalizálódó adóhatóság.
Az adás témái:
▶️ Drámai változás: megszűnik a Pénzügyminisztérium
▶️ Egy sor adót és juttatást érint a minimálbér emelése
▶️ A diákigaz...
EP83 | Az EPR-rendszert is elérte a rezsicsökkentés

Nagy meglepetésre 2025-ben is jórészt ugyanazok a díjak lesznek érvényesek a körforgásos termékekre a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszerben, mint 2023-ban. Ez azt jelenti, hogy az inflációs hullám és a működési költségek emelkedése ellenére a MOHU-nak jövőre is hasonló bevételből kell gazdálkodnia. Elképzelhető, hogy a jogalkotó ezzel akarja megakadályozni, hogy a monopol helyzetbe hozott cég ismét feltűnő nyereséget érjen el.
Az adás témái:
2026-tól tényleg lemond a kormány az...EP82 | Már a tranzakciós illeték az 5. legnagyobb adónem

A 2025-ös költségvetés tervezetének egyik nagy meglepetése, hogy a kormány közel 590 milliárd forint bevételt vár a tranzakciós illetékből. Ez komoly ugrás az idei 348 milliárdos előirányzathoz képest. A hazai pénzügyi rendszert nem ez fogja megrengetni, de félő, hogy a banki költségek emelkedése előbb-utóbb nyomot hagy az infláción.
Az adás témái:
▶️ A 2025-ös költségvetés elemzése
▶️ Idén bőven alulteljesít az ÁFA
▶️ Nagy változások...
EP81 | Inflációkövető adóemelést vezet be a kormány

Az őszi adócsomag részeként érkezik az új szabályozás, amelynek értelmében 2025-től minden évben az infláció mértékével nő többek között a gépjárműadó, a regisztrációs adó, valamint a szeszes italok és az üzemanyagok jövedéki adója. Mindez automatikusan, anélkül, hogy hozzá kellene nyúlni a vonatkozó törvényekhez.
Az adás témái:
▶️ A Parlament előtt az őszi adócsomag
▶️ Inflációkövető adóemelést vezet be a kormány
▶️ Jelentősen nőhet a benzinkutak adóterhe j...
EP80 | Az őszi adócsomag még messze nem teljes

Egyelőre erősen féloldalasnak tűnik a 2025-től érvényes adójogszabály-változásokat tartalmazó tervezet, amelyben adócsökkentés igen, adóemelés azonban nem igazán található. A társadalmi egyeztetésre bocsátott csomag várhatóan később még további fajsúlyos intézkedésekkel bővül, a költségvetés helyzete legalábbis ezt indokolja.
Az adás témái:
Társadalmi egyeztetésen az őszi adócsomagAdóemelésre számíthatnak az Airbnb-ben utazó ingatlantulajdonosokHozzányúlnak a borravaló és a szervízdíj szabályaihoz8-9 százalék...EP79 | Magyarország egy focista adóparadicsom

Állami százmilliárdok és ekho – ez a két tényező jelentősen javítja a magyar elsőosztályú focicsapatok pozícióját a nemzetközi játékospiacon. A rendkívül kedvező adózási feltételek komoly előnyt jelentenek az igazolásoknál, aminek következtében a hazai játékosfizetések nyugat-európai szinten is versenyképessé váltak az elmúlt években.
Az adás témái:
▶️ A focisták keveset adóznak Magyarországon
▶️ Körvonalazódik a kormány terve az iparűzési adó átalakításáról
▶️ Globális minimum...
EP78 | Áfaemelés: a magyar útra lép Szlovákia

Fájdalmas konszolidációs csomagot állított össze a szlovák kormány az államháztartási hiány csökkentése érdekében. A legfontosabb intézkedést az általános áfakulcs 20-ról 23%-ra növelése jelenti, ami nagy lépés abba az irányba, hogy az ország adóbevételeinek súlypontját magyar mintára a fogyasztási adók felé tolják el.
Az adás témái:
▶️ Jelentős áfaemelésre készül északi szomszédunk
▶️ A javuló áfabevételek ellenére lett rekordhiány augusztusban
▶️ A kormányzat két...
EP77 | Nehéz csigák tapadtak a magyar adórendszer hajójának aljára

A címben szereplő képpel írta le a magyar adórendszer jelenlegi helyzetét egy interjúban Varga Mihály. A pénzügyminiszter szerint ez a hajó szerkezetileg rendben van, de az elmúlt években olyan elemek épültek vagy tapadtak rá, amelyektől meg kell tisztítani. Ezek közé tartoznak többek között a szektorális különadók is.
Az adás témái:
▶️ Varga Mihály: zajlik az adórendszer átvizsgálása
▶️ Problémák vannak a költségvetés bevételi szerkezetével
▶️ A chipsadótól biztosa...
EP76 | Négy éve betegeskedik a magyar adórendszer

Adórendszerünk 2010 óta íródó története alapvetően két, egymásnak ellentmondó fejezetre osztható. Míg a 2020-ig tartó időszakot a koherencia erősítése, az adózói bázis szélesítése és a digitalizáció jellemezte, addig az elmúlt évek inkább a perspektíva hiányáról, a kapkodásról és a kiszámíthatatlanságról szóltak.
EP75 | Védelmi hozzájárulás: van védelmi pénz az adózásban is?

Július 8-a volt az a nap, amikor megismerhettük a védelmi hozzájárulás talányos fogalmát. Mint kiderült, nem egy új adónemről van szó. A kormány egyszerűen ezzel a fogalommal írja le, hogy nem vezetik ki a bankokat, a multikat és az energiaszektort érintő különadók egy részét, illetve szigorítják azok szabályait.
A további témák ezen kívül:
2025-től megszűnik a légitársaságok különadójaÁfakulccsal trükköző étteremre csapott le az adóhivatalIdeje komoly...EP74 | Adót emel a medve: utolérte Oroszországot a valóság

A több mint két éve tartó orosz-ukrán háború miatt megcsappant pénzügyi tartalékok feltöltése céljából jelentős adóemelésre szánta el magát az orosz kormány. A döntés értelmében a jelenleg 15 százalékos legfelső jövedelemadó-kulcs 7, míg a 20 százalékos vállalati nyereségadó 5 százalékkal lesz magasabb.
A további témák ezen kívül:
▶️ Visszatér Magyarországra az Uber
▶️ Nagyban utazó sneaker-cipő kereskedőkre csapott le az adóhatóság
▶️ NAV: nem vesznek el örökre a nyug...
EP73 | 5-ből 4 magyar cég adja le beszámolóját határidőig

Az OPTEN adatai alapján több tízezer olyan cég van, amelyik a május 31-i határidő után nyújtja csak be éves pénzügyi beszámolóját vagy még akkor sem. Azok, akik késve vagy egyáltalán nem teljesítik ezt a kötelezettséget, komoly szankciókkal számolhatnak, és vállalkozásuk megszüntetését kockáztatják.
A további témák ezen kívül:
▶️ A kormány kitart az adócsökkentés politikája mellett
▶️ Legyőztük az inflációt, de a fogyasztás mégsem ind...
EP72 | Durva büntetővámmal rázza meg a kínai elektromos autóipart az USA

27,5-ről 102,5 százalékra emeli a kínai elektromos autók vámtarifáját az Egyesült Államok. Kérdés, milyen következményekkel jár az intézkedés, mi lesz Kína válaszlépése, ahogy az is, hogy a büntetővám kiterjed-e a kínai cégek által más országokban, így többek között Magyarországon gyártott elektromos autókra is.
A további témák ezen kívül:
▶️ SZJA-bevallások: meghosszabbított ügyfélszolgálati nyitvatartással készül a NAV
▶️ Romániában a munkát terhelő adók...
EP71 | Fenyegetően lengeti az üzemanyagár-sapkát a kormány

Önkéntes árcsökkentésre szólította fel a kormány a hazai üzemanyag-kereskedőket. Az igazi mozgásteret azonban nem a kiskereskedelmi árrés kínálja az olcsóbb benzin és gázolaj eléréséhez, hanem az azokra rakodó adók, elsősorban a jövedéki adó, amelynek mérséklésére a költségvetés jelenlegi helyzetében nincs mód.
A további témák ezen kívül:
▶️ Szlovákia az üzemanyagok adóterveinek ideiglenes csökkentésére készül
▶️ Az Európai Bizottság tudni véli, miért borult me...
EP70 | Novemberben érkezik a költségvetési feketeleves

A kormány május helyett ezúttal novemberben nyújtja be a jövő évi költségvetési törvényeket. Az indoklás szerint az amerikai elnökválasztás eredményét akarják bevárni, de az igazi ok valószínűleg egy komoly megszorító csomag, amellyel az európai parlamenti és az önkormányzati választások előtt nem mernek kijönni.
A további témák ezen kívül:
▶️ Több önkormányzattól von el pénzt a kormány idén
▶️ Miért drágult ilyen sokat a magyar kenyér...
EP69 | 2024-es adóellenőrzési terv: új ágazatokra céloz a NAV

A korábbiakhoz képest idén nagyobb figyelemre számíthatnak az adóhatóság részéről a rendezvényszervezők, a reklám-, marketing- és médiaszolgáltatók, a szépségiparban működők, a testedzési szolgáltatást nyújtók és azok, akik kriptovaluta kereskedelemből tesznek szert nagyobb jövedelemre.
A további témák ezen kívül:
▶️ Az MI alkalmazása miatt szigorodhatott a hazai transzferár szabályozás?
▶️ Svájcban már kriptoeszközökkel is lehet adózni
▶️ Sok vendéglátóhelynek még nem...
EP68 | Megint a magyar kiskeradó miatt áll a bál Brüsszelben

Diszkriminatívnak és uniós jogszabályba ütközőnek tartja a SPAR a magyarországi kiskereskedelmi láncokra még 2022 májusában kivetett különadót, ezért az Európai Bizottsághoz fordult panasszal. A történet vége akár egy újabb hazánk ellen induló kötelezettségszegési eljárás is lehet.
A további témák ezen kívül:
▶️ Új rekord a magyar adónemek számában?
▶️ Sokan még mindig nem ajánlják fel adójuk 1+1 százalékával
▶️ Vita az EPR-rendszerhez kapcsolódó díj...
EP67 | Máris hatalmas áfalyuk tátong a 2024-es költségvetésen

Még a tavalyi pocsék évet is alulmúlták a januári áfabevételek, amelyek 41 milliárd forinttal maradtak el a tervezettől. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter máris elengedné az idénre tervezett, a GDP 2,9%-ában meghatározott hiánycélt, amelynek elérése Varga Mihály szerint is csak 2025-ben reális.
A további témák ezen kívül:
▶️ Újra nagyüzemben zajlik a magyarországi filmgyártás
▶️ Nagyobb lesz a kis biztosítók adókedvezménye
▶️ Nem változik a budapesti tömegközlekedésben használt...
EP66 | Gigabírságot úszott meg a Ryanair, mert adóalanynak minősítették

A Fővárosi Törvényszék és az Alkotmánybíróság után a Kúria is a légitársaságnak adott igazat a fogyasztóvédelmi hatósággal vívott jogvitájában, amelynek tétje egy 300 millió forintos bírság befizetése volt. A döntés azon múlt, hogy ki számít a 2022 nyarán kivetett légiforgalmi adó alanyának.
A további témák ezen kívül:
▶️ Gödi különleges gazdasági övezet: a 7 milliárdos adóbevételből 2-őt kapott vissza a város
▶️ Karbo...
EP65 | A Kúria szerint nem munkaviszony a platformalapú ételfutárkodás

Egy régóta húzódó vitát zárt le a legfelsőbb bírósági fórum decemberben hozott jogerős ítélete, amelynek következtében az úgynevezett platformmunkát végző ételfutárok továbbra is kiesnek a munkajog által biztosított védelemből. A podcast legújabb adásában kitérünk a döntés adójogi vonzataira is.
A további témák ezen kívül:
▶️ Az áfaváltozás kockázatát az a fél viseli, akinek a terhére esik
▶️ Külföldi munkaerővel rendelkező digitá...
EP64 | Adószabályok tartják fogva a szaúdi fociliga sztárjait

Egyre több Szaúd-Arábiába szerződött futballsztár gondolkodik azon, hogy felbontja szerződését, és visszatér az európai topbajnokságok valamelyikébe, ezzel azonban a sivatagi országban érvényes adószabályok miatt súlyos pénzektől eshetnek el. Ez azonban csak a probléma egyik része.
Az adás témái ezen kívül:
▶️ Hogyan vesztette el Péter az egészségbiztosítási jogviszonyát?
▶️ Magyarország lehet az egyik fő haszonélvezője a globális minimumadónak?
▶️ Óriási vámkezelési rekord...
EP63 | Az év végére nagyon elszaladt a költségvetési hiány

Az eredetileg tervezett 3,9 százalék helyett végül 5,9 százalék lett a 2023-as költségvetés hiánya. Míg a kiadási oldalon elsősorban pont a hiány fedezésére felvett hitelek emelkedő kamata, addig a bevételi oldalon az erőteljesen alulteljesítő ÁFA-bevételi sor jelentette a legnagyobb problémát.
Az adás témái ezen kívül:
▶️ Az utolsó szó jogán az új adójogszabályokról
▶️ Végre elindult az eÁFA-rendszer
▶️ Két lépésben nő az üzemanyagok ára a jövedéki adó emelése miat...
EP62 | Korhatár- vagy adóemelés nélkül fenntartható a magyar nyugdíjrendszer?

A kormány várhatóan 2024 első felében bocsátja társadalmi vitára a hazai nyugdíjrendszer reformjára vonatkozó elképzeléseket. A legfontosabb cél a rendszer fenntarthatóságának és hosszú távú működésének biztosítása. A kérdés az, hogy ez megoldható-e a korhatár vagy a nyugdíjjárulék emelése nélkül?
Az adás témái ezen kívül:
▶️ Sokkoló, mennyibe kerül a visszaváltó automaták üzembe állítása
▶️ A kormány visszatért a startmezőre a bizalmi vagyonkezelés...
EP61 | Kinek éri meg az eÁFA?

Nagyon úgy tűnik, hogy 2024. január 1-jén tényleg elindul az eÁFA-rendszer, amelynek használata egyelőre nem lesz kötelező, de az már most látszik, hogy pénzt, időt és energiát takaríthat meg az, aki már korán átáll az új áfabevallási formára. A podcast 61. adásában sorra vettük az eÁFA előnyeit.
Az adás témái ezen kívül:
▶️ A megszavazott adócsomagot az teszi érdekessé, ami nincs benne
▶️ A volt köztársasági elnök nekiment a palackgyártóknak
...
EP60 | 2024-es adóváltozások: Mi a közös a túró rudiban és a lottó ötösben?

2024 ismét egy olyan év lesz, amely hatalmas átalakulást hoz a magyar adórendszerben, az Országgyűlésnek október 31-én benyújtott 187 oldalas őszi adócsomag mégsem hozott nagy meglepetéseket. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne szerepelnének benne érdekes módosítások és rendelkezések.
Az adás témái ezen kívül:
▶️ Változik az adómérték az üzemanyag-kiskereskedelemben
▶️ Az Országgyűlés előtt a globális minimumadó hazai bevezetésének törvényjavaslata
▶️ Hamarosan Indul az eÁFA-rendszer
▶️ Küszöbön a k...
EP59 | Egyre rosszabbul fest a költségvetés a csökkenő ÁFA-bevétel miatt

Az év első nyolc hónapjában a tervekhez képest 710 milliárd forinttal folyt be kevesebb az ÁFA tételsoron a költségvetésbe. A problémát tetézi, hogy ugyanakkor az ÁFA-kiutalások összege jelentősen magasabban alakul tavalyhoz viszonyítva: augusztus végéig 630 milliárd forint volt a növekmény.Az adás témái ezen kívül:▶️ A magyar cégek felkészületlenül várják a karbonvám bevezetését▶️ EPR: könnyebb díjátalányra váltani a gépjárműipar szereplőinek▶️ Új uniós szintű transzferár szabályok a horizonton▶️ Megjelen...
EP58 | Nem tetszik az EU-nak a kínai autóipar európai térhódítása

Protekcionista intézkedésekkel és állami támogatási vizsgálatokkal akar gátat szabni az Unió a mesterségesen alacsony áron tartott kínai elektromos autók dömpingjének. A döntés érzékenyen érintheti Magyarországot is, elsősorban az akkumulátoripari beruházások miatt.Az adás témái ezen kívül:▶️ Robotzsarukat engedett a NAV a rendszerére▶️ Különadókat töröl el a kormány a Deutsche Telekom alku részeként▶️ 1%-os SZJA felajánlások: az egészségügyet és a kutyamentést támogatjuk legtöbben▶️ Megéri kutakodni a NAV nyilvános adatb
EP57 | Az extraprofitadók miatt drágul itthon az üzemanyag?

A szomszédos országokban szinte mindenhol olcsóbban lehet tankolni, mint Magyarországon, ahol néhány hónap alatt 15-20 százalékkal emelkedett az üzemanyagok ára. A Magyar Ásványolaj Szövetség főként a hazai extraprofitadókkal magyarázza a jelenséget, nekünk azonban van egy másik megoldásunk.Az adás témái ezen kívül:A borászok is választhatják a díjátalány-fizetést az EPR rendszerébenElőbb megadóztatta, most kompenzálja a fuvarozókat a dán kormányEgyre több ország adóztatja az elektromos autók töltés...