Město Most

40 Episodes
Subscribe

By: Město Most

Podcastový kanál Statutárního města Most.

Čtyři desítky pedagogů i nepedagogických pracovníků z mosteckých škol a dalších vzdělávacích organizací si převzaly ocenění od vedení města Mostu.
Last Friday at 11:03 AM

Jsem přesvědčen, že tady máme dostatek kvalitních pedagogů a jak tady dnes mnohokrát zaznělo, jsem moc rád, že se vypořádali i s tou ne zcela tradiční formou výuky, a to distanční výukou, a za to jim patří obrovský dík.

Vzkazuje primátor Jan Paparega.


Most bude pojmenovávat čtyři nové ulice. Mezi návrhy byla i Jantarová či Maková, které zvítězily?
Last Tuesday at 6:05 AM

Město Most bude mít čtyři nové ulice. Jaké budou mít názvy a která jména se pro ně zvažovala? V rozhovoru odpovídá náměstek primátora města Mostu Marek Hrvol.


Mostečané začnou vybírat, které projekty zlepší život ve městě.
06/04/2021

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na participaci a kteří podali svůj návrh do projektu Hejbni Mostem. Jsem za to velmi rád a teď už se můžeme těšit na samotné hlasování,  které začne v úterý 1. června. Bude se hlasovat celý červen a občané mohou vybrat z 22 projektů.

Říká náměstek primátora města Mostu Marek Hrvol.


Matylda je nachystána na letní sezonu.
06/04/2021

Plovoucí bazén přímo na jezeře, padesátimetrová dráha pro plavce či lepší přístup do vody. To jsou novinky v rekreačním a sportovním areálu Matylda v Mostě. Vše je téměř hotovo a připraveno na letní sezonu.


Městská policie v Mostě má novou služebnu. Otevírá ji v jednom z objektů na plovoucích molech na jezeře Most.
06/04/2021

Od 7. 6. budou na služebně sloužit strážníci nebo asistenti prevence kriminality. Služebnu máme vybavenou záchranným lanem, defibrilátorem, profesionální lékárničkou a plovacími vestami.


Farmáři v Mostě vyzkoušeli prodej svého zboží v pátek místo tradičního sobotního termínu.
05/31/2021

Přišlo nám, že čtyřikrát ročně je to v Mostě málo, že Most si zaslouží farmářské trhy častěji. Proto jsem se domluvili s radnicích, že bychom nyní vyzkoušeli v květnu a červnu dva pátky, vždycky poslední pátek v měsíci. Uvidíme, když se to osvědčí, tak bychom v tom chtěli pokračovat na podzim.

Říká pořadatel farmářských trhů Adam Weber.


Černí andělé slaví osmý český titul!
05/31/2021

Mostecké házenkářky ve druhém finálovém zápase přehrály pražskou Slavii 33:21. Poprvé si také mohly doma vychutnat zápas s fanoušky, kteří vytvořili skvělou atmosféru, i když přijít mohli jen v omezeném počtu.


Město pomohlo rodině v bytové nouzi.
05/28/2021

Chybělo opravdu málo a pětičlenná rodina z Mostu s handicapovaným synem by skončila bez střechy nad hlavou na ulici. Manželům Haufovým a jejich třem dětem v jejich těžké situaci s bydlením pomohlo město Most a rodina se v minulém týdnu mohla přestěhovat do nového bydliště v Dobnerově ulici.


Mostecká slavnost
05/19/2021

Mrzí mne, že Mostecká slavnost nebude. Ale jednáme o nějaké menší náhradě, vysvětluje primátor Mostu Jan Paparega.


Pokud v těchto dnech zavítáte k jezeru Most, a zvláště pokud máte s sebou svého psa, chovejte se ohleduplně. Týká se to zejména části u jihovýchodních břehů.
05/18/2021

Jezero Most je jedno z nejvýznamnějších severočeských hnízdišť husy velké. Může tu hnízdit třeba dvacet párů a je normální, že tady vyvedou třeba stovku mláďat.


Mladý mostecký houslista se narodil v Jeruzalémě, hraje na velmi starý nástroj a na město nedá dopustit.
05/17/2021

Možná to ani nevíte, ale v Mostě žije skvělý houslový virtuos. Je mu 28 let, narodil se v Izraeli v Jeruzalémě. Ale protože většinu svého života prožil zde, považuje se Milan Al-Ashhab za Mostečana. Vyhrál několik českých i světových soutěží, přesto dál působí velmi skromně. V rozhovoru nám představí i svůj cenný, několik století starý hudební nástroj.


Co se povedlo v dubnu.
05/16/2021

U jezera Most mohou návštěvníci sledovat několik novinek, se kterými se začalo v minulém měsíci. V dubnu se ve městě také spustil provoz velkokapacitního očkovacího centra a začal fungovat nový moderní informační kanál. Pojďte si s námi projít aktuality ze čtvrtého měsíce roku v Mostě.


Most vylepší skatepark na Šibeníku.
05/16/2021

Po rozebrání starých desek technici instalují do železných konstrukcí novou speciální výplň z dovozu. Sportovní hala Most, která skatepark spravuje, jedná také o nových překážkách. Ty slouží nejen pro skateboardisty, ale také jezdce na koloběžkách, in-line bruslích či speciálních kolech.


Participativní rozpočet na 4. ZŠ
05/13/2021

Profesionální 3D tiskárna, informační tabule propojená s mobilní aplikací či hmyzí domeček a kompostér. Na Základní škole v ulici Václava Talicha v Mostě mají nové vybavení v učebně i na zahradě díky participativnímu rozpočtu.

Škola dostala od města Mostu k dispozici sto tisíc a žáci ve spolupráci s učiteli přišli s nápady, co by chtěli vylepšit. A pak o nich hlasovali. Vítězné projekty už ve škole slouží a všichni jsou nadšení.


Trampolínky na Šibeníku.
05/12/2021

Na dětském hřišti u mašinky v největším mosteckém parku byly nainstalovány nové atrakce. Hned se staly středem zájmu dětí.


Po dlouhé zimě a nuceném uzavření kvůli epidemické situaci se probouzí 3D bludiště s rozhlednou v parku Šibeník v Mostě.
05/12/2021

Bohužel jako vloni se otevření obejde bez nějakých větších oslav. Otevíráme v pondělí od desíti hodin. Jediné omezení, které je, po dohodě s hygieniky je kapacita snížena o padesát procent. To znamená na 3D bludiště 122 lidí a na vyhlídkovou věž dvanáct lidí, což si myslím, že není žádný problém.

Říká Petr Formánek, ředitel Sportovní haly Most, která Funpark na Šibeníku provozuje.


Provádí se detekce dětských hřišť.
05/12/2021

Bylo to kolem sedmi, osmi let, kdy jsem si hrál na hřišti, když jsem stavěl hrad na pískovišti, tak jsem se tam píchnul o injekční stříkačku. Oteklo mi to, měl jsem teploty. Potom jsem kvůli tomu skončil měsíc na pozorování v nemocnici.

Přibližuje svůj příběh sedmadvacetiletý Mostečan Roman Černý. Jako tatínek čtyřleté dcery nechtěl, aby se jí, nebo jinému dítěti, stalo něco podobného. A tak s detektorem kovu prohledává dětská hřiště a vykopává


Matylda se připravuje na novou sezonu.
05/12/2021

V rekreačním areálu Matylda začíná nová sezona. Návštěvníci se mohou těšit na několik významných novinek, které pomohou ke zatraktivnění jezera a jeho okolí.


U sportovního a rekreačního areálu Benedikt vzniklo velkokapacitní parkoviště pro návštěvníky.
05/03/2021

Nabízí dostatek míst a je zdarma. Na jeho místě stál autobazar, ale pamětníci si vzpomenou, že kdysi již jako parkoviště pro Benedikt sloužilo.


Zahájení cyklistické a turistické sezóny v Mostě trvá letos celý jeden měsíc a zúčastnit se můžete až do neděle 16. května.
04/30/2021

Klasické zahájení sezony turistů a příznivců kol nelze kvůli epidemii uskutečnit tradičním způsobem při jednorázové hromadné akci.

Proto si pro vás statutární město Most ve spolupráci s neziskovou organizací Life is Skill připravilo soutěž, díky které se můžete zúčastnit zahájení turistické i cyklistické sezóny individuálně a zároveň se zapojit do slosování o ceny.


ROZHOVOR: Reorganizace mateřských škol zřízených městem Most
04/29/2021

Most čeká od 1. ledna roku 2022 reorganizace mateřských škol zřízených městem Most.  Vzniknou čtyři rovnocenné srovnatelné organizace. Nejde o závažný zásah, ale o zjednodušení pro snadnější řízení. Rodiče ani pedagogové se nových změn nemusí obávat. Se zahájením nového školního roku proběhne ve spolupráci s jednotlivými školkami informační kampaň pro rodiče. V rozhovoru reorganizaci mateřinek přibližuje náměstkyně primátora města Mostu Markéta Stará.


Do centra Mostu se vracejí oblíbené farmářské trhy.
04/25/2021

Odstartují v sobotu 24. dubna 2021 od 8 do 12 hodin na 1. náměstí.


V malé sportovní hale v Mostě začíná vakcinace proti nemoci covid-19.
04/22/2021

Od čtvrtka 22. dubna tam začalo fungovat očkovací centrum. Jde o první spuštěné velkokapacitní centrum v Ústeckém kraji. Jak vypadají jeho prostory těsně před zahájením provozu, se přesvědčili představitelé statutárního města Most, vedení Ústeckého kraje a Krajské zdravotní. Očkovací místo se do haly přesunulo z mostecké nemocnice.


Co se děje na Hněvíně?
04/20/2021

Hrad Hněvín. Jeden ze symbolů města Mostu prochází opravami i složitou koronavirovou dobou, kdy se jen velmi obtížně plánují kulturní akce na léto. Jak zde bude sezona vypadat? Co se zde připravuje nového? Na nádvoří jsme si dali schůzku s náměstkem primátora Markem Hrvolem, aby přímo z vrcholku nad městem odpověděl na naše otázky.


Jezero Most se připravuje na svoji první sezonu.
04/16/2021

Jezero Most. Od loňského září, kdy bylo oficiálně otevřeno pro veřejnost, se těší mimořádnému zájmu návštěvníků. Kromě otužilců, kteří si chodí zaplavat do jezera pravidelně, čeká Mostečany a další příchozí první koupací sezona. Ještě před ní se prostory pláží dočkají několika změn a vylepšení.


Co se v Mostě povedlo v březnu
04/12/2021

Dění na Mostecku v březnu stále ovlivňoval boj s epidemií nemoci covid-19. Město Most v obtížné době dál pomáhalo podnikatelům, zajistilo testování i očkování. Povedlo se ale také dokončit koupi hotelu Cascade a u mostecké knihovny vznikla užitečná novinka. Pojďte si s námi projít přehled březnového dění.


Z ulic města Mostu zmizely desítky vozidel.
04/12/2021

Z ulic města Mostu zmizely desítky vozidel, která se již dají považovat za autovraky. Zabírají místo, hyzdí ulice a mohou být i nebezpečné. Zda vozidlo skutečně splňuje znaky autovraku, posuzuje silniční správní úřad.


ROZHOVOR: Byli jsme velmi blízko tomu, aby místo hotelu Cascade byla ubytovna, říká primátor Mostu.
04/07/2021

Město Most koupilo od soukromé společnosti Hotel Cascade v centru Mostu. Místní podnikatel v něm chtěl podle dostupných informací zřídit ubytovnu. Tomu jsme se touto transakcí vyhnuli, říká v rozhovoru primátor města Mostu Jan Paparega a přibližuje záměry, které s hotelem Most má.


Asistenti prevence kriminality budou v mosteckých ulicích pracovat i v letošním roce.
04/06/2021

Osm asistentů prevence kriminality je v Mostě zaměstnáno v rámci nového projektu na 21 měsíců do září roku 2023. Jejich úkolem je dohled nad dodržováním veřejného pořádku, prevence kriminality a sociálně patologických jevů v sociálně vyloučených lokalitách. Cílem je zvýšení pocitu bezpečí pro obyvatele těchto lokalit, návštěvníků centra i celého města Most.


Zápisy do prvních ročníků základních škol budou letos v distanční podobě.
04/05/2021

Kvůli stále nepříznivému vývoji epidemie nemoci covid-19 nebude tedy možná přítomnost dětí a zákonných zástupců ve školách tak, jako bylo obvyklé v minulosti.


V dubnu začne v Mostě čilý stavební ruch.
03/30/2021

Mezi pracemi, které zanedlouho odstartují, budou i opravy chodníků, veřejných prostranství a stavba jedné zcela nové cesty pro pěší.


Město Most chystá rekonstrukci zastávky autobusů městské hromadné dopravy v Moskevské ulici u Prioru.
03/29/2021

Město bude zastávku rekonstruovat osvědčeným způsobem, kterým se postupovalo již na několika autobusových stanicích MHD. Tedy pomocí speciálních betonových panelů a obrubníků.


Testování zaměstnanců příspěvkových organizací města Mostu v budově knihovny.
03/29/2021

Pracovnice společnosti Vidia Diagnostika zvládnou takto provést antigenní test na covid-19 u 290 lidí za jediný den.


Distanční výuka v mateřských školách
03/26/2021

Jak v Mostě v mateřinkách funguje distanční výuka? Pojďte se s námi do některých z nich podívat. Různé školky využívají různé přístupy.


Ve dvou částech města Mostu se bude od léta lépe parkovat.
03/23/2021

Chystané úpravy se týkají ulice Mladé gardy a zkapacitnění parkování v Brněnské ulici u bloku 411.

V ulici Mladé gardy, od křižovatky s ulicí Obránců míru, dojde k rekonstrukci celé komunikace včetně současných parkovacích míst. Počítá se s navýšením na celkový počet 66 míst pro automobily s kolmým stáním. Budou i nové chodníky, dopravní značení a okrasné dřeviny.


ROZHOVOR: Začne velká rekonstrukce tramvajové trati mezi Mostem a Litvínovem.
03/23/2021

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova zahájí 1. dubna dlouho připravovanou modernizaci a rekonstrukci tramvajové trati z Mostu do Litvínova. Jak dlouho práce potrvají? Co vše to bude znamenat pro cestující? V rozhovoru odpovídá ředitel společnosti Daniel Dunovský.


Oprava in-line dráhy na Matyldě.
03/22/2021

Technické služby města Mostu opraví část asfaltové dráhy pro in-line bruslaře a cyklisty v příměstském rekreačním areálu Matylda.


Rozhovor s primátorem Janem Paparegou: Proč je nutná stavba modulového bydlení v Chanově?
03/19/2021

Město Most má v plánu na sídlišti v Chanově postavit modulové bydlení. Má být náhradou za bydlení v panelových domech, které čeká demolice. Primátor Jan Paparega v rozhovoru vysvětluje, proč je nová stavba nutná.


Strážníci odchytávali ve městě nutrie
03/18/2021

Mostečané si oblíbili nutrie u jezírka na Resslu. Zvířata se lidí nebojí a klidně si vezmou mrkev z ruky. Takzvané vodní krysy jsou hojně k vidění i v březích říčky Bíliny. V posledních dnech se několik velkých hlodavců vydalo až do města, kde je odchytávali strážníci městské policie. Jednalo se o pět zásahů.


Knihovna v Mostě spustila výdejní box na knížky
03/16/2021

Mostecká knihovna přišla s novinkou, která může být inspirací i v dalších městech. U vchodu je nový výdejní knihobox. Umožní vyzvednutí knížky 24 hodin denně sedm dní v týdnu. A v době epidemie zprostředkuje naprosto bezpečný kontakt mezi čtenářem a knihovnou.