Nikola Kotalová - Dělej co miluješ

39 Episodes
Subscribe

By: Nikola Kotalová

Podcasty jsou zaměřeny na hosty, kteří dělají co milují, vkládají do toho všechny své snahy a doslova žijí svým posláním. Ačkoliv neměli svou cestu třeba úplně ideální. Ať už zůstali u svého prvního oboru, do kterého se zamilovali na první dobrou, nebo se v polovině života rozhodli zabývat něčím úplně jiným, jejich společnými vlastnostmi jsou houževnatost, vytrvalost, odhodlání a otevřená mysl. A jak uslyšíte také neutuchající optimismus a pozitivní naladění, ikdyby okolo trakaře padaly.

Dělej co miluješ #19 - Moje představy o podnikání byly naivní - Veronika Čížková
#19
11/25/2022

Vítejte u 19. epizody podcastu Dělej co miluješ!

Zde se setkáme s mladou nadějnou studentkou a podnikatelkou z Ústí, Bc. Veronikou Čížkovou, která je zakladatelkou projektu Psychomat.

Tento projekt se postupně vyvinul do podoby časopisu o psychice a sebepoznání, který vycházel každý měsíc. Hlavními cíly této činnosti bylo poskytování pomoci, destigmatizace a vzdělávání.

Veronice se postupně podařilo vybudovat poměrně širokou komunitu čtenářů, odběratelů a také aktivních přispěvatelů do časopisu. Přispěvatelům byl poskytnut i prostor, kde mohly sdílet své aut...


Dělej co miluješ #18 - Cesta zpátky k sobě - Lucie Königová
#18
11/04/2022

Vítejte u 18. epizody podcastu Dělej co miluješ!

Zde se opět setkáme s Lucií Königovou, se kterou jste se seznámili u mě na YT kanále už více než před rokem. Přesně v 8. epizodě podcastu jsme představovali zejména její bestseller (NE)gramotný rodič. Její druhý autorský počin Cesta zpátky k sobě směřuje k podobnému úspěchu.

Lucie je lektorka koučinku, zakladatelka Life Academy a Školy celostního koučinku, průvodkyně na cestě osobního růstu, mentorka a transformační koučka. Ale je také milující mámou, manž...


Tisíc tváří psychologa #9 - Poradenský psycholog - Marek Kolařík
#9
10/14/2022

Vítejte u 9. dílu edukačního podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa, kde se zaměříme na profesi Poradenského psychologa!

Hostem je poradenský psycholog PhDr. Marek Kolařík, PhD., jehož profesní působení je ale velmi rozsáhlé a pestré. Kromě poradenské psychologie se Marek věnuje také psychoterapii. Jeho hlavní pracovní úvazek je na Katedře psychologie v Olomouci, kde vede sebezkušenostní výcviky, vyučuje partnerské, manželské a rodinné poradenství. Má vlastní praxi a lektoruje akreditované kurzy v oblasti sociálních služeb, zdravotnictví i školství.

Zajímá vás kdo vlastně ten poradenský psycholog j...


Mužský prostor #2 - Muži a vztek - Nikola Kotalová & Adéla Klingelová
#2
09/27/2022

Vítejte u druhého dílu podcastu Mužský prostor!

Tentokrát máme téma MUŽI A VZTEK!

Natáčení probíhalo vzdáleně s mojí podcastovou polovičkou Mgr. Adélou Klingelovou (Liga otevřených mužů) a dvěma hosty – terapeuty Patrikem (33) a Pavlem (43, Liga otevřených mužů).

S našimi dvěma mužskými hosty jste se setkali už v pilotním díle. Opět šli do tématu a všech otázek s otevřenou myslí, autenticky a bez cenzury. Moc si vážíme jejich účasti i toho, že nás pustili...


Dělej co miluješ #17 - Člověk v tísni - Tereza Kurovská, Tereza Skovajsová
#17
09/09/2022

Vítejte u 17. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Po letním offline režimu otevřeme září setkáním s Terezou Kurovskou a Terezou Skovajsovou za organizaci Člověk v tísni.

V podcastu se dozvíte něco o obou Terezkách, o tom jak to v životě měly než se dostaly k Člověku v tísni, proč si vybrali práci zrovna tady a co jim to všechno dává. Probereme spolu události roku 2022. Dozvíme se o tom, jak Člověk v tísni pečuje o své zaměstnance a vytváří tak...


Dost dobrý mámy #2 - Dost dobrá máma - Nikola Kotalová & Lenka Vaňková
#2
07/08/2022

Vítejte u pokračování pilotního dílu. Tentokrát s názvem DOST DOBRÁ MÁMA!

Od dost dobrého rodiče se přesouváme hlouběji, směrem k mateřské roli. Společně s mojí kolegyní Mgr. Lenkou Vaňkovou se pokoušíme vám předat co jsme se dozvěděly z knih, článků a jiných zdrojů.

Samy jsme si dlouho kladly otázku, kdo je vlastně ta DOST DOBRÁ MÁMA? Nepleteme si ji někdy s dokonalou mámou? Kdo vytváří představu o dost dobré mámě ve společnosti? Proč si my...


Dost dobrý mámy #1 - Dost dobrý rodič - Nikola Kotalová & Lenka Vaňková
#1
06/30/2022

Vítejte u našeho pilotního dílu s názvem DOST DOBRÝ RODIČ! 

Jsme dvě ženy Nikola a Lenka, dvě psycholožky a dvě mámy, které mají dohromady 5 dětí. 

V tomto díle se pokoušíme zmapovat, kdo je vlastně dost dobrý rodič a co naše děti doopravdy potřebují pro svůj dobrý vývoj a fungování. 

Tento podcastový seriál pojímáme formou čtvrtletníku, ve kterém kombinujeme evidence based a naše osobní i pracovní zkušenosti.

Nicméně protože jsme hned u pilota byly moc obšírné, tak...


Tisíc tváří psychologa #8 - Psycholog práce a organizace, Eliška Šonská Steklíková
#8
06/09/2022

Vítejte u 8. dílu edukačního podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa, kde se zaměříme na profesi Psychologa práce a organizace!

Tentokrát s hostkou Mgr. et Mgr. Eliškou Šonskou Steklíkovou, která pracuje pro GoodCall na pozici Chief People Care Officer. Ve společnosti působí od roku jejího založení.

Eliška je absolventkou oborů Psychologie a Andragogika a personální řízení na FF UK v Praze, kde si také aktuálně dokončuje PhD.

Zajímá vás kdo vlastně Psycholog práce a organizace je? V jakých prostředích se...


Mužský prostor #1 - Muži a emoce - Nikola Kotalová & Adéla Klingelová
#1
05/27/2022

Vítejte u pilotního dílu podcastu Mužský prostor!

Natáčení probíhalo vzdáleně přes aplikaci s mojí podcastovou parťačkou Mgr. Adélou Klingelovou (Liga otevřených mužů) a dvěma hosty – terapeuty Patrikem (33) a Pavlem (43, Liga otevřených mužů).

Profesí našich prvních dobrovolníků se prosím nenechte zmást. Podcast je otevřen mužům všech profesí, věku, národnosti, náboženského vyznání a víry a vítáme samozřejmě i trans muže!

Jste vítáni všichni, jak bylo řečeno i v intru (poku...


N O V I N K A - Mužský prostor - Nikola Kotalová & Adéla Klingelová
05/27/2022

Vítejte u podcastu Mužský prostor!

Jsme dvě ženské, dvě psycholožky a terapeutky Nikola a Adéla. A tohle je intro k naší podcastové sérii věnované mužům, s muži, o mužích, pro muže.

Abych poctivěji představila svoji podcastovou polovičku, která se zde bude po mém boku vyskytovat na pevno, je to Mgr. Adéla Klingelová! Skvělá lidsky i profesně.

V našem intru shrnujeme základní informace o nás samotných, o tom co by mělo být záměrem našeho společného tvoření a ja...


Dělej co miluješ #16 - Práva trans lidí jsou lidská práva - Lenka Králová
#16
05/03/2022

Vítejte u 16. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Pozvání ke mě tentokrát přijala transgender moderátorka Lenka Králová.

Jak se žije translidem v ČR? S jakými každodenními problémy a nepříjemnostmi se potýkají? Čím je podmíněna úřední změna pohlaví? Jaké dopady na život trans člověka má jeho rozhodnutí nepodstoupit operaci a medicínskou změnu pohlaví?

Co znamenají termíny jako gender a pohlaví by řada z nás asi ještě definovat dokázala. Ale co třeba genderová identita, genderová dysforie, trans...


Dělej co miluješ #15 - Trauma v dysfunkčních rodinách DD(A) - Pavlína Doležalová
#15
04/08/2022

Vítejte u 15. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Tím je pokračovací rozhovor s psycholožkou PhDr. Pavlínou Doležalovou, která nám v předchozím 14. díle přiblížila problematiku Dospělých dětí alkoholiků DDA.

Tentokrát si společně posvítíme ještě na více věcí. Začneme u funkcí rodiny a co se vlastně děje, pokud je některá z funkcí narušena. Kdo všechno se může považovat za Dospělé dítě, protože se nejedná pouze o lidi, kteří vyrostli v závislých rodinách...


N O V I N K A - Dost dobrý mámy - Nikola Kotalová & Lenka Vaňková
#1
03/18/2022

Vítejte u našeho představovacího dílu nového podcastového seriálu DOST DOBRÝ MÁMY!

Ten jsme se rozhodly založit s mojí podcastovou polovičkou, která se v tomto seriálu bude napevno vyskytovat se mnou, Mgr. Lenkou Vaňkovou.

Jsme dvě ženy, dvě psycholožky, dvě MÁMY. A máme celkem 5 dětí. To je přátelé hodně potřeb dohromady. To jsou už pěkné hromady špinavého prádla, ještě tu a tam nějaká plína, spousta svačinek, pitíček, vaření, chystání, vypravování do školek a školy, spous...


Dělej co miluješ #14 - Dospělé děti alkoholiků (DDA) - Pavlína Doležalová
#14
02/18/2022

Vítejte u 14. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Zde se setkáte s mojí hostkou, PhDr. Pavlínou Doležalovou. Ta působí aktuálně v oblasti poradenství, koučování a krizové intervence v rámci své privátní psychologické praxe.

Je úzce zaměřena na dospělé děti alkoholiků (DDA) a na klienty z původně dysfunkčních rodin. Sama se netají tím, že je DDA a svůj osobní příběh sdílí i veřejně. Tím podporuje osvětu v této oblasti.

Proč musí dospělé děti být dospělé o dost dřív...


Tisíc tváří psychologa #7 - Školní psycholog - Iveta Rebrová
#7
01/28/2022

Vítejte u 7. dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa!

Zde uvítám svou milou spolužačku z FF MU, kamarádku, ale hlavně výbornou školní psycholožku Mgr. Bc. Ivetu Rebrovou.

Iveta pracuje jako školní psycholožka již 9 let. V podcastu nám prozradí, jaké byly její pracovní začátky a střet s realitou. Popíše s kým a jakou formou vlastně pracuje, co za služby nabízí, v čem může být nápomocná.

Nahlédneme pod pokličku jejích každodenních povinností, toho jak se vše změnilo...


Dělej co miluješ #13 - Digitalizace terapie, #delamcomuzu, Terapie.cz - Pavel Pařízek
#13
01/03/2022

Vítejte u 13. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Mým hostem zde je psychoterapeut Mgr. Pavel Pařízek. Ten stojí za hashtegem, který se stal v roce 2020 virálním a to: #delamcomuzu.

Z původní myšlenky se stal projekt obřích rozměrů, který zaujal a vtáhl do spolupráce přes 700 terapeutů. Společnými silami udržovali projekt 545 dní a skrz něj pomohli tisícům lidí z řad široké veřejnosti a pracovníků první linie – ZDARMA.

V podcastu uslyšíte vše od začátku, jak se na projekt nabalovaly postu...


PF 2022 s motivačním pokřikem!
#12
12/24/2021

Všem sledovatelům, posluchačům, přátelům i známým děkujeme, že si podcasty Dělej co miluješ a Tisíc tváří psychologa pouštíte!

Společně s hosty jsme pro vás jako dík vytvořili toto krátké video PF 2022! Užijte si ho a prosím zůstaňte věrni YT kanálu Nikola Kotalová – Dělej co miluješ!

V následujícím roce vás čeká řada překvapení a novinek! To můžu prozradit už nyní! Teď ale krásné pohodové svátky všem a šťastný vstup do dalšího roku!

Vaše


Tisíc tváří psychologa #6 - Psychoterapeut 2. část - Kateřina Hlavsová, Michal Vybíral
#6
12/17/2021

Vítejte u 2. části šestého dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa!

Zde se Vám pokusí mí hosté Mgr. Kateřina Hlavsová a Mgr. Michal Vybíral zodpovědět nejlépe jak umí vaše dotazy ze sociálních sítí.

Vaše dotazy se nám množily i přímo během natáčení a byly opravdu ze všech možných oblastí života. Tematicky se budeme pohybovat od toho jak si vybrat terapeuta, přes chronické bolesti, hypnózu, ztrátu, truchlení, naši vlastní duševní hygienu co by profesionálů v pomáhajícíc...


Tisíc tváří psychologa #6 - Psychoterapeut 1. část - Kateřina Hlavsová, Michal Vybíral
#6
12/17/2021

Vítejte u šestého dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa!

Tentokrát se s mými hosty, psychoterapeuty, Mgr. Kateřinou Hlavsovou a Mgr. Michalem Vybíralem zaměříme na profesi psychoterapeuta.

Z podcastu se dozvíte co vám vlastně profese psychoterapeuta může nabídnout. Jakým způsobem terapii a potažmo i terapeuta člověk pro sebe může využít. Pokud máte myšlenky typu, jak dlouho vlastně terapie může trvat nebo jak vlastně vypadá, i to se budou snažit mí hosté popsat. Dotkneme se i psychoterapeutických směrů...


Dělej co miluješ #12 - Chci vnímat pozitivní energii hor - Honza Tráva Trávníček
#12
11/20/2021

Vítejte u 12. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Tentokrát s plzeňským horolezcem, který sám sebe označuje raději za kopcolezce nebo vysokohorského turistu, Honzou Trávou Trávníčkem . Který vystoupil na 5 osmitisícovek – na první pokus!

Honza nám v podcastu prozradí co pro něj chození po horách znamená, že se nenechal nikdy odradit ani kloubní lupénkou, která mu někdy způsobovala velké otoky kloubů. Jak prožíval, když jej z jeho vášně vyřadila dočasně rakovina močového měchýře.

Řekne nám jaké to je lézt se...


Tisíc tváří psychologa #5 – Psychiatr vs. psycholog – host David Hynčík
#5
10/22/2021

Vítejte u pátého dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa.

Obsahem dílu bude objasnění práce psychiatra vs. psychologa, popis toho jak se liší jejich pracovní kompetence, co je spojuje, jak může vypadat jejich spolupráce a v čem si mohou navzájem pomáhat. Ale jak už víte nebude to žádná suchá teorie.

Se vším se seznámíte skrz mého hosta a jeho příběh. A tím zde bude s psychiatr, psychoterapeut a soudní znalec MUDr. David Hynčík. Provede nás svými pracovními začátky a střetem s r...


Dělej co miluješ #11 - Děti jsou taky lidi. Domškoláctví. Film o unschoolingu - Zdeňka Šíp Staňková
#11
09/12/2021

Vítejte u 11. dílu podcastu Dělej co miluješ. Tentokrát se Zdeňkou Šíp Staňkovou.

Z podcastu se dozvíte o jejím youtube kanálu a blogu „děti jsou taky lidi“, o podcastech „svou cestou“, o dalších tématech kterým se věnuje jako je například „respektující rodičovství“, „rodiče jsou taky lidi“ či „unschooling“ apod.

Poví nám o svém vztahu s matkou, o vlastních rodičovských zkušenostech za dobu 20 let svého rodičovství – od přístupu ke svému nejstaršímu 19 letému synovi, přes dnes už 13 letou dceru...


Tisíc tváří psychologa #4 - Kurz Psycholog ve zdravotnictví (Doplnění) - host Katarína Loneková
#4
09/08/2021

Vítejte u doplňujícího okénka ke 4. dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa s PhDr. Katarínou Lonekovou, PhD., klinickou psycholožkou působící na katedře psychologie FF UK v Praze.

Ta nám řekne vše důležité ke kurzu „Psycholog ve zdravotnictví“. Od toho pro koho je kurz určen, co je jeho náplní, přes praktický výstup až po to, kam se můžete na kurz přihlásit. Toto okénko nám chybělo k pomyslné kompletnosti 4.dílu, kde se se svými někdejšími spolužáky z FF MU snažím...


Tisíc tváří psychologa #4 - Psycholog ve zdravotnictví/ klinický psycholog - Halouzková, Kotalová, Riegel, Synková
#4
08/05/2021

Vítejte u čtvrtého dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa.

Obsahem bude objasnění práce psychologa ve zdravotnictví a klinického psychologa.

Tento díl jsem si zčásti vzala na starosti já, protože pracuji sama jako psycholožka ve zdravotnictví. Nicméně aby to pro vás nebyla taková nuda, přizvala jsem si na pomoc mé další tři spolužáky z dob studií psychologie na FF MU v Brně (řazeno abecedně): PhDr. Bc. Lenku Halouzkovou, Ph.D., PhDr., Bc. Karla Dobroslava Riegela, Ph.D. a Mgr. Janu Synkovou.

Každý z nich...


Dělej co miluješ #10 - Canisterapie. Zbavování strachu ze psů - host Pavla (Slepicová) Neckařová
#10
07/18/2021

Vítejte u 10. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Zde bude hostem Bc. Pavla (Slepicová) Neckařová. A ikdyž je Pavla velmi akční ve všech směrech, domluvily jsme se, že tento díl zaměříme na její milovanou canisterapii.

V podcastu se dozvíte co canisterapie vlastně je, komu je určena, co stojí v procesu léčby na straně canisterapeuta, jeho psího parťáka i na straně příjemce terapie/klienta/pacienta. Jak může celý proces canisterapie vypadat. Jak vypadá trénink a příprava pejska ke canis terapeutickým zkouškám.

Pavla...


Dělej co miluješ #9 - Život vědce. V životě nemůžeme stihnout všechno - host Adam Mertel
#9
06/18/2021

Vítejte u 9. dílu podcastu Dělej co miluješ!

Zde bude hostem Mgr. Adam Mertel, Ph.D. (Postdoctoral researcher of CASUS, Center for Advanced Systems Understanding, Görlitz, Deutschland) a představí nám, jak vypadá život vědce. Potažmo život vědeckého pracovníka v Německu. Adam totiž pracuje pro Německou Akademii věd. Tam to mají ale trochu jinak zařízené než u nás v ČR a jak to právě vypadá, nám podrobněji popíše Adam v podcastu.

Adam nám prozradí na jakých zajímavých projektech právě pracuj...


Tisíc tváří psychologa #3 - Studium psychologie na FF MU, Brno - Marek Blatný
#3
05/27/2021

Vítejte u třetího úvodního dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa.

Zde se seznámíme s prof. PhDr. Markem Blatným, DrSc., vedoucím psychologického ústavu FF MU v Brně, která je i mojí alma mater.

Pan profesor od r. 1988 působí v Psychologickém ústavu Akademie věd ČR (AV ČR) – veřejná výzkumná instituce, v letech 2007 – 2017 byl jeho ředitelem. Také od roku 2014 působí jako profesor na půdě FF UK v Praze.

V podcastu představí studium psychologie na psychologickém ústavu FF MU v Brně. Promluví o tom, na co se...


Tisíc tváří psychologa #2 - Studium psychologie na FF UK, Praha - Radvan Bahbouh
#2
05/25/2021

Vítejte u druhého úvodního dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa.

Zde se seznámíme s psychologem, lékařem, matematikem a koučem Doc. PhDr. MUDr. Mgr. Radvanem Bahbouhem, Ph.D., vedoucím Katedry psychologie FF UK v Praze a zakladatelem společnosti QED GROUP a.s.

Pan docent zde představí studium psychologie na jejich katedře FF UK v Praze. Popíše vývoj a proměnu studia v čase za poslední dekádu. Pohovoří o tom, na co se zaměřit pokud se chystáte na psychologii hlásit. Také o př...


Tisíc tváří psychologa #1 - Studium psychologie na FF UPOL, Olomouc - Martin Dolejš, Lucie Viktorová
#1
05/24/2021

Vítejte u prvního úvodního dílu podcastového cyklu Tisíc tváří psychologa.

Zde se seznámíme s PhDr. Martinem Dolejšem, Ph.D., vedoucím Katedry psychologie FF UP v Olomouci a Mgr. Lucií Viktorovou, Ph.D., odbornou asistentkou a zástupkyní pro studijní záležitosti.

V podcastu nám společně představí studium psychologie na jejich katedře FF UPOL v Olomouci. Provedou nás od přípravy na přijímací zkoušky, přes přijímací řízení, studium samotné až po závěrečné zkoušky.

Podcast ale není zaměřený...


Intro k podcastu Tisíc tváří psychologa
#1
05/24/2021

Konečně se s vámi mohu podělit o novinku, kterou pro vás chystám už od Vánoc. Ačkoliv proces to byl ještě delší. První nápady, myšlenky a plánování se začalo dít ještě mnohem dříve.

Představuji vám nový podcastový cyklus Tisíc tváří psychologa. Ten bude dominantně zaměřen na obor psychologie a zčásti i psychiatrie. Bude omezeného trvání, přibližně na 1 rok. Celý cyklus otevřou tři úvodní díly, které budou zaměřeny na studium psychologie na FF UPOL v Olomouci, FF UK v Praze a FF...


Dělej co miluješ #8 - (NE)gramotný rodič. Věty, které z dětství známe každý - Host Lucie Königová
#8
05/04/2021

V osmém dílu podcastu se seznámíte s autorkou knihy (NE)gramotný rodič Lucií Königovou. Lucie je ale i autorkou seberozvojových programů a knih, lektorka koučinku, zakladatelka Školy koučinku, průvodkyně na cestě osobního růstu a transformační koučka.

V podcastu uslyšíte jistě mnoho vět, které sami dobře znáte z vlastního dětství (a je úplně jedno jestli v současnosti již děti máte nebo ne).

Případně vám občas uklouznou z vašich úst a potom se možná chytnete za hlavu, podobně ja...


Dělej co miluješ #7 - Firemní a osobní průvodce, proč Jindra? - Host Jindra Hraško Brousková
#7
04/02/2021

V sedmém dílu podcastu Dělej co miluješ si najdou své jak Ti, kteří se zajímají o oblast lidských zdrojů, managmenet a podnikání, tak i všichni milovníci života, kteří se chtějí nechat oslnit jiskrou a nadhledem mého hosta Jindry Hraško Brouskové.

Ta nám předá skrz podcast střípky zkušeností ze svého bohatého pracovního života. Dotkneme se jejích rolí co by koučky, terapeutky aj. Samu sebe však nejraději nazývá firemní a osobní průvodkyní. Doufám, že i vás Jindra nakazí v dobrém smyslu slova svou...


Dělej co miluješ #6 - Domácí vzdělávání, komunitní škola Koventinka - host Lucie Saláková
#6
03/06/2021

Pokud se zajímáte o domácí nebo komunitní vzdělávání dětí, ať už o něm uvažujete u svých vlastních potomků nebo vás téma jednoduše zajímá, určitě si poslechněte podcastový díl s hostem Lucií Salákovou. Ta je jednou ze tří zakladatelek komunitní školy Koventinka v Plzni.

V podcastu nám poví o celé cestě vzniku Koventinky, přes praktické informace, něco málo z legislativy až po jejich vlastní filozofii, dle které jako komunita fungují. A to úspěšně už sedm let.

Poví nám o šesti základních princ...


Dělej co miluješ #5 - Můj porod, šestinedělí a mateřská dovolená - host Eva Nyklesová
#5
02/14/2021

V minulém díle podcastu Dělej co miluješ jste se seznámily s porodní asistentkou Evou Nyklesovou. Ta ve druhé části rozhovoru prozradí, jaký byl její vlastní porod, šestinedělí a jak nyní prožívá rodičovské radosti na mateřské dovolené. Pokud máte doma malé dítko, možná si s Evou v mnohém zanotujete. Anebo Vás Eva pohladí po duši a popíše věci, které prožíváte i Vy sami. Jen je třeba neřeknete nahlas. Každopádně si podcast moc užijte!


Dělej co miluješ #4 - Porody v ČR a Anglii, tatínci u porodu, Malé lásky - host Eva Nyklesová
#4
01/23/2021

Ačkoliv se to možná na první pohled může zdát jako čistě ženské téma – porody, porodnictví, zrození nového života – věřte, že v podcastu si najdou své ženy i muži. Porodní asistentka Eva Nyklesová nás svým povídáním zavede až do vzdálené Anglie, kde nasbírala kupu pracovních zkušeností a přivezla je zpátky k nám do ČR. V podcastu nám popíše vývoj porodnictví u nás, jaké trendy v porodnictví si k nám razí cestu. Pohovoříme o tom, jaká je dnešní žena rodička, jaká jsou její přání, očekávání...


Dělej co miluješ #3 - Očima záchranářky - host Veronika Netrvalová
#3
12/26/2020

Asi už se každý v životě setkal s nějakou nečekanou náhlou situací, kdy musel buď sobě, svým blízkým nebo cizí osobě přivolat zdravotnickou záchrannou pomoc. Je to noční můra nás všech. A troufám si napsat, že si všichni přejeme, aby nás tyto situace nikdy nemusely znovu potkat. O to lehčeji se mi usíná s vědomím, že právě v našem plzeňském kraji, pracují u ZZS PK takoví profesionálové, jako můj další host – Veronika Netrvalová. Skvělá zdravotnická záchranářka, která p...


Dělej co miluješ #2 - Moje cesta za kávou - host Goran Jozić
#2
11/24/2020

Ten kdo miluje kávu, jistě dobře ví, jaký může být skvostný zážitek, dát si šálek tohoto vynikajícího teplého nápoje. Ať už jste znalec kávy, nebo jen nadšenec, který rád zkouší a experimentuje, jistě si najdete své ve druhém dílu podcastu Dělej co miluješ, kde host Goran Jozić popisuje svou vlastní cestu za kávou. V podcastu vás zavede do své domoviny Bosny a Hercegoviny, dozvíte se, jak přišel do ČR, kde si vybudoval od píky svůj fungující byznys a dnes má v oblasti kávy opravdu d...


Intro k podcastu Dělej co miluješ (aneb nikdy není pozdě vydat intro)
#1
11/24/2020

Před několika dny jsem vydala Intro k podcastu Dělej co miluješ.

Protože je všechno řečeno v samotném intru k podcastu, nebudu se zde dlouhosáhle rozepisovat.

V podcastu Nikola Kotalová – Dělej co miluješ, se mohou objevit hosté různých profesí, koníčků, ale například i maminka nebo tatínek na MD, který momentálně cítí, že je ve fázi života, kde se cítí dobře a ví, že to, co právě dělá jej na sto procent naplňuje. Nejde tedy o žádnou konkrétní oblast zájmu, ani o konk...


Dělej co miluješ #1 - atopický ekzém u dětí - Jana Dibďáková
#1
10/26/2020

Kdo někdy řešil atopický ekzém u svého dítěte, ví co je to nespánek. Léčba je zdlouhavá s nejistým výsledkem. Často trvá dlouho, než se rodič v problematice zorientuje a než si dokáže vybrat to pravé ořechové pro sebe i své dítě. Stav dítěte se během toho času zhoršuje a bezmoc se střídá s panikou.

Své o tom ví i maminka Jana Dibďáková. Ta si prošla celým procesem dvakrát, u dcery i syna. Celý léčebný proces ji tak transformoval, že se rozhodla začí...