Piedzīvot

40 Episodes
Subscribe

By: Aija Bremšmite

Podkāsts par skolu, grāmatām, bet, galvenokārt, par dzīvi. Par piedzīvoto un pārdzīvoto skolā un grāmatu lappusēs. Podkāsts skolotājiem, lasītājiem, visiem.

S03E11 Piedzīvot lappuses novembrī un Metjū Makonahija "Zaļajās gaismās"
#11
Yesterday at 4:00 AM

Vienpadsmitajā raidieraksta "Piedzīvot lappuses" 3. sezonas sērijā pļāpājam par Metjū Makonahija autobriogrāfiju "Zaļās gaismas", priecājamies par Sandras jauno grāmatu plauktu un apspriežam, kas lielisks izlasīts un lappusēs piedzīvots novembrī.

Kā ierasts, sarunā piedalās Zane (@mom.who.reads.a.lot), Sandra (@pielasit_sirdi) un Aija (@piedzivot), kā arī mūsu klausītāju viedokļi.

Bučas! Gaidām komentārus! Lai krāšņs decembris!

Seko Zanei Instagram https://www.instagram.com/mom.who.reads.a.lot/
Seko Sandrai Instagram https://ww...


S03E10 Piedzīvot lappuses ar Inesi @galotnes
#10
11/28/2021

Kad satiekas divas martā dzimušas introvertes, kuras ļoti mīl grāmatas, tad sanāk šāda, lūk, saruna. 
Vēl mana sarunbiedrene Inese ļoti mīl dabu, fotografēt un rakstīt garum garas vēstules saviem draugiem.
Vispirms Inesi iepazinu, lasot viņas grāmatu blogu un pētot skaistos foto Instagram, bet pēdējā laikā iejūtos dabas norisēs, skatoties Ineses TikTok @gadalaikos. Es mazliet apskaužu Ineses prasmi ieraudzīt pasauli caur objektīva aci, tik precīzi atklājot katra gadalaika sajūtu un, šķiet, pat smaržu.
Ar Inesi runājām par vēl vienu viņ...


Hovards Filips Lavkrafts un viņa šausmu stāsti.
11/22/2021

H. F. Lavkrafts "Stāsti". 
Izdevniecības Prometejs vadītāja Andra Bekmaņa saruna ar stāstu tulkotāju Kasparu Zalānu un mākslinieku Andi Reinbergu par amerikāņu šausmu stāstu tēvu Hovardu Filipsu Lavkraftu (1890 - 1937).
Klausies sarunas dalībnieku stāstus par pirmo sastapšanos ar H. F. Lavkraftu. Sarunā dzirdēsi arī pārdomas par to, vai un kāpēc autors ir tik mazpazīstams latviešu lasītājam. 
Šī ir īpaša iespēja dzirdēt vairāk par latviešu izdevuma tapšanu, kā arī  noklausīties A. Bekmaņa, K. Zalāna un A...


S03E09 Piedzīvot lappuses ar Sandu Dejus
#9
11/21/2021

Es vēlētos, lai šajā aprakstā es varētu sarakstīt kādus maģiskus vārdus, kas liktu jums piespiest podziņu 'play' un noklausīties šo sarunu. Ticiet man, saruna ar Sandu Dejus jums atgādinās to, cik lasīšana var būt skaista. Pieņemu gan, ka raidieraksta pastāvīgie klausītāji to zina tāpat, tāpēc aizsūtiet šo sarunu paklausīties arī tiem, kas grāmatu burvību mazliet piemirsuši.Sarunā ar Sandu Dejus ir viss - aizkustinājums, humors un daudz grāmatu, protams. Daudz klasikas, daudz Bariko, daudz...


S03E08 Piedzīvot lappuses ar Ingu Pizāni.
#8
11/13/2021

Raidieraksta sarunas ir neparasts žanrs. Visai bieži nākas sarunāties par to, par ko pat tā īsti nemaz nebija ieplānots runāt. Sarunas pavediens aizvijas neparedzamos ceļos, bet ir tik labi tam ļauties.

Tā sanāca arī sarunā ar dzejnieci un literāti Ingu Pizāni. Ieplānots taču bija kas pavisam cits, bet cik dabiski atkal nonācām pie dzejas, tās rakstīšanas un lasīšanas, dzejas izjūtas un dzejnieka pasaules tvēruma. 

Jau pēc tam, kad sarunu esam beigušas un ierakstā nospiesta poga 'stop', Inga pastāsta...


S03E07 Piedzīvot lappuses oktobrī un Džodžo Mojas romānā "Zvaigžņu dāvātāja"
#7
11/04/2021

Es teiktu, ka oktobris bija lielisks mēnesis. Vismaz lappusēs noteikti. Domāju, ka man piekritīs arī manas sarunbiedrenes Zane (@mom.who.reads.a.lot) un Sandra (@pielasit_sirdi). Mūsu oktobrī izlasīto grāmatu plauktos gozējas daudz pārsteigumu bērnu literatūras plauktos, kaut kas visnotaļ izglītojošs un izzinošs, un jau atkal jāpiemin F. Bakmana "Nervozie ļautiņi".

Sarunas centrā, protams, arī Sandras izvēlētā mēneša grāmata - Džodžo Mojas "Zvaigžņu dāvātāja" (paldies izdevniecībai Zvaigzne ABC). Kā dzi...


S03E06 Piedzīvot lappuses ar Elīzu Pintu Kauci
#6
10/30/2021

Vispār es esmu ļoti pateicīga un priecīga, ka mums ir sociālie tīkli. Tie man palīdzējuši iepazīt milzum daudz literatūru mīlošu cilvēku, ļāvuši ieskatīties viņu piepildītajos grāmatplauktos un iedvesmojuši paņemt rokās grāmatas, uz kurām citkārt diez vai uzdrošinātos pat paskatīties.

Arī šīs sarunas viešņu es vispirms ilgi pētīju sociālajos tīklos.. Nē, bet tiešām! Pavērojiet Pintu Kauci viņas Instagram. Tik dzirkstoši, asprātīgi un ar vieglumu izstāstīti vīna piedzīvošanas...


S03E05 Piedzīvot lappuses ar Elīnu Baltskaru.
#5
10/23/2021

Vispirms es Radio5 rīta raidījuma vadītāju un producenti Elīnu Baltskaru vēroju Instagram. Vēroju un domāju, cik skaisti, gudri, interesanti viņa runā par grāmatām, ar kādu cieņu un uzmanību par tām raksta. Nu, un tad saņēmos un uzaicināju Elīnu uz sarunu raidierakstā. BINGO! 
Elīna ir brīnišķīgs sarunbiedrs, un viņai ir tik daudz sakāmā un stāstāmā par izlasīto un lappusēs piedzīvoto. Es ticu, ka runājamā pietiktu vēl vismaz sērijām trim, bet šoreiz jūsu ausīm lai skan El...


S03E04 Piedzīvot lappuses ar Ingu Grencbergu.
#4
10/16/2021

Ja vien jūs zinātu, cik ilgi vēlējos uzaicināt Ingu uz sarunu raidierakstā "Piedzīvot lappuses". Kā kaķis slaikiem soļiem staigāju riņķī un apkārt Ingas grāmatai "Sestā sieva", jo taču jāizlasa. Bet bail. Pazīstat šo sajūta? Kad bail, ka nepatiks, bet gribas, lai patīk. 

Tad reiz es saņēmos. Viss notika, un es atguvu drosmi uzaicināt Ingu papļāpāt par grāmatām un lasīšanu. Es sauktu Ingu par literatūras baudītāju. Literatūra kā viena no dzīves baudām ir Ingas dzī...


S0303 Piedzīvot lappuses septembrī un Eves Hietamies romānā "Tētis skolā".
#3
10/09/2021

Mūsu lasīšanas septembris ir pagājis! Lai dzīvo septembris!

Jaunākajā raidieraksta sērijā klausies mūsu pārdomas par septembra spilgtākajiem piedzīvojumiem lappusēs, par grāmatu bloga aizkulisēm un ienākumiem un, protams, par mūsu mēneša grāmatu - Eves Hietamies sirsnīgo grāmatu "Tētis skolā" (paldies izdevniecībai "Latvijas Mediji").

Sarunā kā allaž piedalās Sandra (@pielasit_sirdi), Zane (@mom.who.reads.a.lot) un es, Aija (@piedzivot).

Tiekamies grāmatu lappusēs un Instagram.


0302 Piedzīvot lappuses ar @_erika_reads_
#2
10/03/2021

Eh, kā neizdodas ieskrieties tai jaunajai raidieraksta sezonai. Taisni vai trakums.

Sarunu ar Ēriku, kuras atsauksmes par izlasīto varat lasīt viņas Instagram @_erika_reads_ ierakstījām veselas divas reizes. Pirmajā reizē mums pat pievienojās Sandra (@pielasit_sirdi), bet reizēm tehnika ir nepielūdzama, un tāpēc šī saruna jūsu ausīm pieejama tikai šodien.
Sarunas sākums datējams kaut kad vasaras sākumā, kad pēc mūsu visai nesaudzīgās kritikas par Stefānijas Meieres "Pusnakts sauli" man uzrakstīja Ērika un atzinās, ka viņa ir viena no tām, kam gr...


Piedzīvot lappuses S0301. Jennija Jēgerfelde "Stendapa karaliene", Juhanni Pitseps "Ir mēness zelta kuģis", Mets Heigs "Pusnakts bibliotēka".
#1
09/10/2021

Kā jauno raidieraksta sezonu iesāksi, tā...

Eh, es tomēr ceru, ka šis paredzējums šajā reizē nebūs precīzs. No sirds, no rajona un no grāmatu lapām runājam, stāstām un jokojam par savu literāro pieredzi. Trešās sezonas pirmajā sērijā klausies par mūsu vasaras spilgtākajiem lasāmmirkļiem, izmaiņām raidieraksta saturā un nākotnes redzējumiem.

!SVARĪGI! Neņemiet vērā sarunā minētos konkursa datumus, BET konkurss noteikti būs. Sekojiet līdzi svaigākajai informācijai IG @piedzivot, @mom.who.reads.a.lot, @pielasit_sirdi


Trīsdesmit otrā nodaļa, kurā grāmatas ir biezas, biezākas un pārāk biezas.
#32
07/05/2021

Juhhūū! Raidieraksta "Piedzīvot lappuses" 2.sezona ir noslēgusies!

Lai dzīvo vasara! Lai dzīvo daudz saldējuma, zemeņu, ķiršu un, protams, grāmatu!

Ak, jā, par grāmatām runājot! Te nu mēs, Sandra (@pielasit_sirdi), Zane (@mom.who.reads.a.lot) un Aija (@piedzivot), satikāmies, lai pārrunātu, kas labs izlasīts jūnijā.

Mēs, protams, iedegāmies par jūnija grāmatu (Stefānijas Meieres "Pusnakts saule"), bet šoreiz ne tajā pozītivākajā veidā. Priecāsimies uzklausīt arī mūsu viedoklim pretējus stāst...


Trīsdesmit pirmā nodaļa, kurā grāmatas palīdz darba meklētājiem.
#31
06/22/2021

Vineta Bērziņa ir personālatlases speciāliste, karjeras koučs un raidieraksta "Pirms darba" veidotāja un vadītāja. Apmēram pirms gada viesojos Vineta raidierakstā, tad nu ar lielu prieku uzaicināju Vinetu aprunāties par grāmatām un lasīšanu raidierakstā "Piedzīvot lappuses".

Mēs runājam par Vinetas lasīšanas pieredzi, grāmatām, kas Vinetai palīdz viņas profesionālajā pieredzē, kā arī, pavisam interesants pavērsiens, sarunas otrajā pusē Vineta palīdz darba meklējumos vairākiem grāmatu varoņiem.

Klausies raidierakstu "Pirms d...


Trīsdesmitā nodaļa, kurā katra jauna grāmata ir kā aizraujošs piedzīvojums.
#30
06/17/2021

Nu jau sestklasnieku Gustu es pamanīju Instagram, kur viņš savā profilā @gusts_lasitajs dalās ar izlasīto un lappusēs piedzīvoto. Mani ļoti interesē, ko, kā un kāpēc lasa skolēni, tāpēc tapusi šī raidieraksta sērija.

Saruna ar aizrautīgu lasītāju par to, kā veidojušies viņa lasīšanas paradumi, cik liela ietekme to veidošanā bijusi vecākiem un pedagogiem, un, protams, mēs runājam arī par Gusta mīļākajām grāmatām un autoriem.

Gusts ir netipisks skolēns, un pats ar to ļoti lepojas, savukārt es priecājos...


Divdesmit devītā nodaļa, kurā meklējam dažādību un vienlīdzību stāstos un grāmatās.
#29
06/10/2021

Džemma Sudraba ir feminisma balss Latvijā. Taču Džemma runā ne tikai par sieviešu tiesībām, viņas balss ir arī par vienlīdzību un to, cik svarīgi izcelt un pamanīt neparasto un neierasto, kas arī var būt skaists.
Klausies sarunu par grāmatām, lasīšanu un to, kā Džemma Sudraba izvēlas nākamo lasāmo grāmatu. 

Seko Džemmai Sudrabai Instagram https://www.instagram.com/dzemmasudraba/
Klausies raidierakstu "Satrp mums, meitenēm, runājot" https://open.spotify.com/show/4AWNe4c4ENc5bqCWlSBjC8
Klausies...


Divdesmit astotā nodaļa, kurā maijs ir auksts, bet grāmatas silda.
#28
06/03/2021

Laiks parunāt par maijā izlasīto un piedzīvot lappusēs. 
Zane (@mom.who.reads.a.lot), Sandra (@pielasit_sirdi) un Aija (@piedzivot) stāsta par maija nelasīšanas sērgu un pārspriež divas mēneša grāmatas - Delfīnes de Vigānas romānu "No un es" (izdevējs - apgāds Jānis Roze) un Lorijas Gotlības autobiogrāfisko vēstījumu "Varbūt tu vēlies ar kādu par to parunāt?" (izdevējs - izdevniecība Helios).

"No un es" vari iegādāties šeit https://ww...


Divdesmit septītā nodaļa, kurā sirds pamirst ne tikai kalnu, bet arī grāmatu mīlestībā.
#27
05/27/2021

Saruna ar alpīnistiem Kristīni un Kristapu Liepiņiem ir, protams, par viņu abu uzrakstīto grāmatu "PAMIRS mana sirds mīlestībā". Taču ne tikai. Mēs sarunājamies arī par to, ko un kā lasīt kalnos, par grāmatām, kuru centrā ir alpīnisms un kalnu pieredze, kā arī par to, ko Kristīne un Kristaps lasa laikā, kad atpūšas starp kalnu ekspedīcijām.

Kristīnes Liepiņas un Kristapa Liepiņa grāmatu "PAMIRS mana sirds mīlestībā" var iegādāties šeit https://www.zvaigzne.lv/lv...


Divdesmit sestā nodaļa, kurā katrā jokā ir dziļa patiesība
#26
05/20/2021

Saruna ar rakstnieku, mākslinieku un aktieri Svenu Kuzminu.
Svena Kuzmina romāns "Hohma" šogad tika nominēts Eiropas Savienības Literatūras balvai. Es biju pilnīgi pārliecināta, ka tieši šis darbs balvu iegūs. Diemžēl manas prognozes nepiepildījās. Taču tas nekas, un stāsts jau nav par balvām.
Stāsts ir par domas dziļumu un pasaules redzējuma plašumu, kas šim māksliniekam noteikti piemīt. 
Klausies sarunu par dzīvi ar daudzajiem talantiem, par humora un patiesības devu Svena Kuzmina darbos un, protams, par labām


Divdesmit piektā nodaļa, kurā meklējam literatūru jauniešiem
#25
05/13/2021

Sintija Kapteine ir 12. klases skolniece, kas ļoti mīl literatūru. Mēs sarunājamies par to, kā jaunietis izaug par grāmatmīli, cik liela ietekme ir ģimenei un skolotājiem šajā ceļā, kā arī par to, ko tad jaunieši gribētu lasīt par jauniešiem.

Sarunā pieminam šo raidieraksta "Sarunas virsotnē" sēriju ar Noru Ikstenu https://open.spotify.com/episode/3j5FaqyPMWE4dDfyx6vrfX

Seko raidieraksta jaunumiem Instagram https://www.instagram.com/piedzivot/
Atbalsti raidieraksta turpmāko tapšanu, kļūstot par ptronu https://www.patreon.com/Piedzivot

Sarunas p


Divdesmit ceturtā sērija, kurā aprīlis nemaz nebija tik smieklīgs
#24
05/06/2021

Sandra (@pielasit_sirdi), Zane (@mom.who.reads.a.lot) un Aija (@piedzivot) pārrunā aprīlī piedzīvoto un izlasīto. Sarunā arī mūsu pārdomas par divām aprīļa grāmatām - Džona Grīna "Mūsu zvaigžņu vaina" un Andruss Kivirehka "Kaka un pavasaris".

Seko mums Instagram
Zane https://www.instagram.com/mom.who.reads.a.lot/
Sandra https://www.instagram.com/pielasit_sirdi/
Aija https://www.instagram.com/piedzivot/

Atbalsti raidieraksta turpmāko tapšanu! Ej uz https://www.patreon.com/Piedzivot


Divdesmit trešā nodaļa, kurā Kaspars Breidaks vēstī vienas grāmatas stāstu.
#23
04/29/2021

Radiobalss, improvizācijas teātra aktieris un "Dzīvesprieka Skolas" pasniedzējs Kaspars Breidaks stāsta par grāmatu nozīmi savā dzīvē. Kāpēc cilvēkam, kas strādā radio, vērts lasīt? Kas ir tas, ko Kaspars meklē grāmatās? Kura ir grāmata, kas mainījusi Kaspara dzīvi? Par to visu - šajā sarunā.
Kaspars ir arī tētis, un šis pienākums noteikti mainījis viņa lasīšanas paradumus. Par to arī nedaudz parunājām. 

Informācijas par "Dzīvesprieka Skolu" meklē šeit https://www.dzivespriekaskola...


Divdesmit otrā nodaļa, kurā nav spoileru.
#22
04/22/2021

Šonedēļ klausies sarunu ar grāmatu bloga happynorelle.wordpress.com autori Norelli. Viņa arī saimnieko Instagram profilā @graamatu_palodze
Sarunājamies par to, kā uzrakstīt grāmatu atsauksmi bez spoileriem, par ierakstiem apokalipses dienasgrāmatā, par mīlestību pret Kristīni Sabaļauskaiti un mīļākajām grāmatām, protams.

Norelles atsauksmes Instagram https://www.instagram.com/graamatu_palodze/
Norelles blogs https://happynorelle.wordpress.com

Atbalsti raidieraksta tālāko tapšanu https://www.patreon.com/Piedzivot


Divdesmit pirmā nodaļa, kurā sarunājas divas labas meitenes
#21
04/15/2021

Vai kāds vēl atceras martu? Bija auksti, un mēs lasījām Agneses Zarānes stāstu krājumu "Laba meitene". Šoreiz raidierakstā man bija iespēja aprunāties arī ar pašu autori. 
Agnese Zarāne stāsta par labo meiteni sevī, par vajadzību rakstīt un Literārās Akadēmijas pieredzi.
Mēs sarunājamies arī par izlasītajām grāmatām un ikdienas iedvesmām.


Divdesmitā nodaļa, kurā katrai grāmatai ir savs laiks
#20
04/11/2021

Grāmatnieki sociālajos tīklos mēdz būt ļoti noslēpumaini. Šī saruna ir ar vienu šādu grāmatmīli, kuru Instagram varat atrast ar vārdu @piezimesungramatas.

Mēs sarunājamaies par noslēpumainību sociālajos tīklos, par grāmatām, kurām katrai ir savs laiks, par mīļākajiem autoriem un kaut ko, kas reiz licis vilties. Par lasīšanu. 


Piedzīvot skolu un fiziku ar Virgīniju Vītolu
04/08/2021

Šonedēļ jūsu ausīm viens aprīlim raksturīgs pārsteigums - raidieraksts Piedzīvot skolu ir atgriezies. Pagaidām gan tikai uz vienu sarunu.
Klausies sarunu ar fizikas doktori un skolotāju Virgīniju Vītolu par fiziku skolās, mums apkārt un to, kā šo visai sarežģīto mācību priekšmetu apgūt un mācīt laikā, kad viss notiek neierasti un citādāk.
Mēs runājam arī par to, kas ir "zaļā fizika", kā arī apspriežam konkursu Fizmix Eksperiments, par kuru vaurāk var uzzināt mājaslapā https://www.fizmix.l...


Deviņpadsmitā nodaļa, kurā marts paiet labu un stipru sieviešu zīmē
#19
04/01/2021

Martā Sandra, Zane un Aija lasa daudz. Izlasīto grāmatu sarakstā arī mēneša grāmata - Agneses Zarānes stāstu krājums "Laba meitene", kā arī ilgi gaidītais Lauras Knaidlas romāna "Nepieskaries man" turpinājums "Nepazaudē mani".
Runājam emocionāli, pārāk emocionāli un no sirds, bet ar krietnu devu neveikla humora.

Zanes atsauksmes par lasīto https://www.instagram.com/mom.who.reads.a.lot/
Sandras atsauksmes par izlasīto  https://www.instagram.com/pielasit_sirdi/
Sandras blogs https://sandrakoka.com/bl...


Astoņpadsmitā nodaļa, kurā kāda lasītāja no jauna iemīl latviešu literatūru
#18
03/28/2021

Ar Ivetu Ozolu - Cīruli es iepazinos Instagram. Vārds pa vārdam, un atklājās, ka Iveta nesen atgriezusies Latvijā un ka Instagram sastaptais grāmatmīļu pulciņš ir palīdzējis atkal iejusties dzimtenē. 

Mēs runājām par to, kā Iveta no jauna atklājusi un iemīlējusi latviešu literatūru, arī par Ivetas interesi par psiholoģiju un šīs tēmas meklēšanu grāmatās.


Septiņpadsmitā nodaļa, kurā grāmatas maina
#17
03/25/2021

Robert's Books ir neatkarīgā grāmatnīca, kafejnīca un satikšanās vieta, un Katrīna Milta ir viena no Robert's Books komandas.

Sarunā ar Katrīnu klausies un sadzirdi aizkustinošas atziņas par grāmatām, lietotām, atrastām, pārsteidzošām, interesantām, vērtīgām un šķietami bezvērtīgām.

Grāmatas maina! Ko tās mainījušas Tavā dzīvē?

"Robert's Books" mājaslapa https://robertsbooks.lv
Facebook profils https://www.facebook.com/robertsbooks/

Sērijas aprak...


Sešpadsmitā nodaļa, kurā Gustavs Terzens vēstī vienas grāmatas stāstu
#16
03/18/2021

Dzirsktoša, grāmatu mīlestības un cieņas pilna saruna ar raidījuma "Literatūre" vienu no veidotājiem Gustavu Terzenu.
Gustavs stāsta par dziļumiem, kuros aizved literatūra, par grāmatām, kas izrauj no mazās dobītes, un par to, ka īstā grāmata atnāk īstajā brīdī.

Skaties raidījumu "Literatūre" šeit https://ltv.lsm.lv/lv/kultura/literature/

Vēlies atbalstīt raidieraksta turpmāko tapšanu? Ej uz https://www.patreon.com/Piedzivot

Sērijas apraksts
[2:30] Par attiecībām ar gr...


Piecpadsmitā nodaļa, kurā literatūrkritika ir dzīva
#15
03/11/2021

Redaktore un literatūrkritiķe Jūlija Dibovska atzīst, ka viņa mīl rakstīt. Varbūt pat vairāk nekā lasīt, taču grāmatas Jūlijas dzīvē vienmēr bijušas svarīgas un nozīmīgas.
Saruna par filoloģijas studijām, darbu izdevniecībā, literatūrkritikas rakstīšanu un to, kas noties, ja autoram kritika nav patikusi.

Jūlijas Dibovskas raksts par Andra Kalnozola romānu "Kalendārs mani sauc" https://www.punctummagazine.lv/2021/02/10/preti-gaisajam-romanam/

Izdevniecības Orbīta internet veikals https://www.talka.lv

Atbalsti raidieraksta turpmāko...


Četrpadsmitā nodaļa, kurā grāmatas zog laiku
#14
03/07/2021

Elīnas savas sajūtas par izlasītajām grāmatām pieraksta Instagram profilā @gramatu.zagle. Tad nu mēs parunājām par to, kuras grāmatas "nozagusi" Elīna un kuras zagušas Elīnas laiku. 


Trīspadsmitā nodaļa, kurā februāris paskrien vēja spārniem, bet grāmatas un mīlestība paliek
#13
03/04/2021

Februārī izlasītā un piedzīvotā apkopojums kopā ar Zani (@mom.who.reads.a.lot), Sandru (@pielasit_sirdi) un Aija (@piedzivot). Sarunā klausies mūsu pārdomas par februārī izlasīto, plašāk un izvērstāk par Lī Bardugo fantāzijas romānu "Blēžu karaļvalsts" un pavisam nekautrīgus komentārus par autores radītās pasaules pāru attiecībām. Sauciet mūs par Ritām Lasmanēm!

Zanes atsauksmes par izlasīto https://www.instagram.com/mom.who.reads.a.lot/
Sandras atsauksmes par izlasīto https://www.instagram.com/pielasit_sirdi/
Ai...


BĀKA. Izgaismojam ceļu bērnu literatūrā ar Sandru Koku.
02/28/2021

Instagram dzīvo sarunu raidījums "Bāka" oriģinālā klausāms divas reizes mēnesī Instagram profilā @piedzivot. 
Sarunā ar Sandru @pielasit_sirdi runājam par to, kuras un kādas grāmatas šobrīd aktuālas viņas ģimenē, kurā aug divi puiši, kā arī par to, ko piedāvā Lietuvas grāmatnīcas un tur atrodamais bērnu grāmatu klāsts.


Divpadsmitā nodaļa, kurā Dārta Daneviča vēstī vienas grāmatas stāstu
#12
02/25/2021

Dailes teātra aktrise Dārta Daneviča ir kaislīga lasītāja. Lasīšana Dārtai nav aizbēgšana no ikdienas, tā drīzāk ir iedziļināšanās sevī un cilvēkos. Saruna par smeldzīgo, bet gaišo grāmatās un mūsos.
Dārtas Danevičas īpašā grāmata  - Benedikta Velsa "Vientulības gals".

Kļūsti par raidieraksta atbalstītāju. Dodies uz https://www.patreon.com/Piedzivot

Sērijas pieturpunkti.
[1:30] Par attiecībām ar grāmatām.
[5:40] Par Goodreads un lasītāju viedokļiem, kuriem uzticēties.


Vienpadsmitā nodaļa, kurā kāda lasītāja stāsta par lasīšanu pašizaugsmei.
#11
02/21/2021

Diana (IG @dzivesmaceklis) ir inteliģenta jauniete, vidusskolniece, kas lasa un lasa daudz, turklāt pārsvarā tās ir grāmatas pašizaugsmei. Dianas mērķis ir izburties cauri lielajam zināšanu labirintam, augt un attīstīties, mācīties, lasot to, kas šajā augšanā palīdz.
Lieliska, iedvesmojoša saruna par izaugsmi un lasīšanu, pirmkārt, sev.

Seko Dianai Instagram https://www.instagram.com/dzivesmaceklis/
Lasi Dianas blogu https://www.dzivesmaceklis.lv

Atbalsti raidieraksta turpmāko tapšanu. Ej uz https://www.patreon.com/Piedzivot

Sērijas apraksts.
[1:50...


Desmitā nodaļa, kurā bērni un jaunieši lasa.
#10
02/18/2021

Bērnu un jauniešu izdevniecības "Liels un mazs" līdzīpašniece un direktore Alīse Nīgale ir cilvēks īstajā vietā. Tas, kā Alīse runā, domā un dzīvo par literatūru, ir kādas ļoti svarīgas balvas vērts. Visi pasaules ordeņi un zvaigznes Alīsei un visai izdevniecības komandai par drosmi, kvalitāti un radošumu.
Sarunā ar Alīsi pieskaramies drosmes tēmai, pārmaiņām grāmatniecības pasaulē un to, kāpēc vispār būtu jāizdod grāmatas bērniem.

Izdevniecības "Liels un mazs" mājaslapa un...


Devītā nodaļa, kurā runā "Bron-hīts".
#9
02/11/2021

Saruna ar Radio Naba literārā raidījuma "Bron-hīts" veidotājiem un vadītājiem Signi Višku un Lauri Veipu ir viegluma un humora pilna. Mēs runājam par raidījuma tapšanu, tiešraižu kurioziem, literāro raidījumu mērķiem un, protams, arī par to, ko Lauris un Signe lasa savam priekam.

Klausies literāro raidījumu "Bron-hīts" Spotify https://open.spotify.com/show/5yAO1Lh4z7QE9Lix5PzUR9?si=gdRqiF8iTNqQB2CDse9D7g

Atbalsti raidieraksta turpmāko tapšanu. Dodies uz https://www.patreon.com/Piedzivot

Sēr...


Astotā nodaļa, kurā kāda lasītāja top par Francijas literatūras vēstnesi.
#8
02/07/2021

Turpinu sarunas ar lasītājiem no tautas. Šoreiz saruna ar Katrīnu Milbergu, kuras atsauksmes un sajūtas par izlasīto meklējiet Instagram profilā @tvert_mirkli. Katrīna stāsta par savu ceļu pie grāmatām, tēmām, par kurām izvairās lasīt un mīlestību pret Franciju un šīs zemes literatūru.
Sirsnīgi un iedvesmojoši. Noklausies!
Seko Katrīnai Instagram https://www.instagram.com/tvert_mirkli/

Atbalsti raidieraksta turpmāko tapšanu. Ej uz https://www.patreon.com/Piedzivot

Sērijas apraksts.
[1:40] Par grāmatu un lasī...


Septītā nodaļa, kurā izvērtējam janvāra sniega un izlasīto grāmatu biezumu
#7
02/04/2021

Janvāris ir pagājis! Lai dzīvo janvāris! Vismaz jaunākajā raidieraksta sarunā tas dzīvo un ir bijis lasīšanas iespaidiem bagāts. Ar Sandru (@pielasit_sirdi) un Zani (@mom.who.reads.a.lot) runājam par janvāra vērtīgākajām grāmatām, tajā skaitā arī par Taras Vestoveras "Izglītoto"; pārdomājam to, cik viegli dzīvot ar baltajie meliem un to, kā tēli ar tiem sadzīvo Johanna Marijas Zimmela "Vīrs, kurš gleznoja mandeļkociņus", raidieraksta janvāra grāmatā; kā arī plānojam, ko tad lasīsim februārī.

Ja kāds plāno p...