SalesBooster

37 Episodes
Subscribe

By: Petr Sobotka

Podcast SalesBooster je určený všem podnikatelům, které zajímá, jak lépe prodávat a zvýšit tak hodnotu své firmy. Je to bohatý zdroj informací k B2B marketingu a sales procesům. Podcast moderují společně Petr Sobotka a Petr Schwank.

Anna Šenk: Nesnažte se být nejlepší ve všem
#37
Last Wednesday at 1:00 AM

Jak se pozná dobrá služba? Jak firma pozná, co je pro ní nejdůležitější? Proč to hodně závidí na firemní kultuře? Jak dlouho tvá vybudovat love brand? Jakou knížku byste si vážně měli přečíst? Jak jednoduše motivovat zaměstnance k lepším výkonům?


Vojtěch Jukl: Procesní řízení ve firmách
#36
04/28/2021

Co je to proces? Kdo má procesy tvořit? Jak jsou důležité procesy pro obchodní řízení? jak vypadá efektivní proces? Proč propojovat procesy se CRM? -na co si dát pozor při sestavování obchodních procesů? 


Markéta Horáková: Duševní zdraví ve firmách
#35
04/14/2021

V čem se dnes proměňuje naše duševní zdraví? Jaké jsou nejčastější věci, které lidi dnes trápí? Existují nějaké studie, které dokazují, že má spokojenost v práci vliv na výkonnost? Kdo se má starat o spokojenost ve firmě? Jaký vliv má psychika na soustředění na práci?


Marek Navrátil: HR, které podporuje business
#34
04/07/2021

Jaké trendy momentálně přichází do HR? Bojí se pořád lidé o svojí práci? Čím si HR prošlo během pandemie? Jak je viditelná změna firemní kultury? Jak se mění role HR při přijímacím pohovoru? Proč je důležité mít zapnutou kameru při online komunikaci? 


Ondřej Tomas: Business intelligence pro sales a marketing
#33
03/31/2021

Co se dá ze salesových dat vyčíst? Kolik firem opravdu využívá data ze salesu a marketingu? Jaký to má dopad? Jaké chyby firmy nejčastěji dělají při vyhodnocování dat? Mají se daty zabývat pouze datoví analytici? 


Pavlína Louženská: Design Thinking a empatický rozhovor
#30
03/03/2021

Co je to design thinking? Co je to empatický rozhovor? Jaké jsou jeho jednotlivé fáze a techniky? Jak odstranit své ego? Jak empatický rozhovor vést? Jak vypadá školení design thinkingu?  Více se dozvíte na: www.ngof.cz


Martin Klčo: Marketingová komunikace v B2B
#31
02/24/2021

Co to vůbec marketingová komunikace je? Jak mají firmy komunikovat a proč? Jak s marketingovou komunikací začít? Jaké jsou druhy marketingových kanálů? Jaké chyby firmy dělají ve svých marketingových strategiích? Jak je odstranit?


Lucie Citerbartová: Jak může copywriting zlepšit výsledky B2B firem
#30
02/17/2021

Jak Lucie pomáhá proměnit čtenáře v zákazníky v B2B firmě? Jak přilákat čtenáře? Jak vypadá Luciina typická zakázka? Kolik ze zákazníků má zpracovanou business strategii?


Jan Řezáč: B2B firmy často podceňují svoje weby
#29
02/10/2021

Jaké jsou nejčastější chyby při stavbě webu pro B2B? Proč si B2B firmy myslí, že nepotřebují web? Jak experimentovat u tvorby webu? Kdo všechno se podílí na tvorbě webu? Jak si vybrat správnou agenturu nebo freelancera?


Veronika Perková: Umění rozhovorů
#28
02/03/2021

Jaký rozhovor byl pro Veroniku nejtěžší? Jak člověka dostat v rozhovoru tam, kam potřebujete? Co je to vnitřní dialog? Lze ho nějak vyrušit? Pro koho knížka, kterou Veronika napsala, je? Co jsou největší komunikační chyby?


Radek Hošek: Startupy, podnikání s cvrččím proteinem v Německu
#27
01/27/2021

Jak funguje získávání proteinu z cvrčků? Proč se to stává trendem? Jaký to má vliv na životní prostředí? Kolik vody je potřeba na jeden steak? Jak se dá prorazit na německém trhu? Jak se německý trh liší od toho českého? Proč se v Německu tyto produkty prodávají více? Jaké jsou hlavní kulturní rozdíly mezi ČR a Německem?


Daniel Urminský, Isobar 4. díl: Zákaznická 360 a ponákupní chování
#26
01/20/2021

Který zákazník je nejlepší? Jak se zákazníkem pracovat po tom, co si u vás nakoupí? Jak zákazníky klasifikovat? Proč je těžké odhlásit se z newsletteru? Jak se liší práce se zákazníkem v aftersalesu od ostatních fází cesty zákazníka? Proč je u Googlu těžké najít zákaznickou podporu?


Daniel Urminský, Isobar 3. díl: Zákaznická 360 a business development
#25
01/13/2021

Jaké jsou rozdíly mezi business development v B2B a B2C? Jak se liší třídění informací v obou sektorech? Proč by měl obchodník pro B2B měl přemýšlet jinak než ten pro B2C? Jak odlišit irelevantní leady? Jak lidský faktor může zasáhnout do automatizace? Upozadí to kreativitu? Co dělat, když používáte více CRM? Jak náročné je změnit CRM systém?


Daniel Urminský, Isobar 2. díl: Automatizace zákaznické 360
#24
01/13/2021

Jak vám může pomoci automatizace? Jaké jsou druhy automatizace? Proč celé zákaznické databázi neposílat jeden stejný newsletter? Jak vyhodnocovat engagement? Dají se pomocí automatizace budovat komunity? Jaké chybí se nejčastěji dělají v automatizaci? Zbavíme se někdy excelu?


Daniel Urminský, Isobar 1. díl: Zákaznická 360 a její perspektiva
#23
12/30/2020

Co je to zákaznická 360? Kam až sahá? Co je to unikátní identifikátor? Proč vůbec řešit zákaznickou 360? Jaké chyby může způsobovat špatný nebo žádný CRM systém? Jaké druhy firmy toto zvládají nejlépe? Kdy správné CRM začít řešit? Proč luxusní značky investují do digitalizace? Jak propojit retail s onlinem?


Jan Semotam: Podnikání v postsovětských zemích
#22
12/16/2020

Jaké je podnikání na východě? Jk probíhá expanze na východ? Jak jsou odlišné dohody na východě od Čech? Jak tam funguje vyjednávání? Jaký má business na východě potenciál? Je to dostatečně velký trh? Jak se dostat na východní trh? Jak se tam projevuje digitalizace?


Michal Vasnbauer: I v Indonésii můžete zbohatnout
#21
12/09/2020

Čím je podnikání v Asii specifické? Jaké jsou důležité aspekty Indonésie pro podnikání? Jak tam probíhá jednání? Je potřeba bydlet v Indonésii, když tam chcete podnikat? Dá se v Indonésii zbohatnout?


Jiří Lahoda: Většina softwarových projektů trpí adopcí koncových uživatelů
#20
11/25/2020

Jiří Lahoda ve firmě Deloitte, kde působí již 11 let. Nyní má na starosti transformaci obchodního procesu. Vytváří vizi oddělení a kroků k jejímu naplnění. Co je to enterprise sales? Co je to změna procesu/technologie? K čemu se používá customer jurney? Co si můžou vzít startupy od korporátů, co se týče salesu? Jak začít při digitalizaci firmy? Poslechněte si tuto epizodu a dozvíte se informace o enterprise sales.


Zdeněk Hesoun: Paradoxně se začalo dělat víc eventů
#19
11/18/2020

Zdeněk Hesoun je CEO ve firmě Happenee, která nabízí kompletní řešení správy eventů a účastnické aplikace. Nahradí online eventy klasické eventy? Mají dnes na trhu místo webináře? Je možné v online prostoru nahradit sociální kontakt? Jaká je budoucnost online eventů? Poslechněte si tuto epizodu na téma hybridních eventů.


Vašek Urbánek: Když se něco nepovede, je to pozitivum
#18
11/11/2020

Vašek Urban byl součástí mnoha startupů i obchodníkem v Twistu, nyní většinu pozornosti bere jeho firma Cash on Steroids. Jaký je přechod z korporátu do startupu? Jak nastavit sales v early fázi? Jak se vybírá hlavní obchodník? Poslechněte si tuto epizodu na téma startupový prodej.


Kristýna Cardová: Cest jak dosáhnout růstu je několik, kanály je dobré diverzifikovat
#17
11/04/2020

Kristýna Cardová má jako Channel Sales Manager na starosti expanzi a partnerský prodej v Pipedrive. Aktuálně spravuje evropské regiony a Latinskou Ameriku a na tento rozhovor se připojila přes Zoom až z Lisabonu. Poslechněte si tuto epizodu a dozvíte se více nejen o partnerském prodeji.


Ivana Obstová: Ambice startupů vedou k expanzi firem do zahraničí
#16
10/28/2020

Ivana Obstová se věnuje startupům a jejich expanzi. V současné době je zodpovědná za evropský sales tým ve startupu productboard. Zajímají se české firmy v současné době o expanzi do zahraničí? Poslechněte si tuto epizodu na téma expanze firem z ČR do zahraničí.


Ondřej Vácha: Snažíme se v agentuře myslet ‘out of the box’
#15
10/21/2020

Ondřej Vácha je zkušený markeťák a zakladatel marketingové agentury Future Tales. Předtím pracoval jako marketingový konzultant na volné noze. Jak dnes vypadají marketingové agentury na trhu? Jak mají podnikatelé správně zadat agentuře práci? Podle čeho si marketingovou agenturu vybrat? A jak poznat kvalitní marketingový plán? Poslechněte si tento rozhovor na téma evoluce v prostředí marketingových agentur.


Daniel Urminský: CRM generuje data a kdo s nimi nepracuje, nemůže efektivně fungovat
#14
10/14/2020

Daniel Urminský působil10 let v AVG, kde měl na starosti systémy pro marketing a sales servis na globální úrovni. Řídil také digitální transformaci pro sales a marketing. Dnes řídí, jako regionální manager pro region CEE, společnost Isobra, která do firem implementuje systémy jako je Salesforce. Poslechtěte si rozhovor s Danielem na téma digitalizace a automatizace v marketingu.


Adam Severa: Každý startup má problémy s focusem
#13
09/30/2020

Adam Severa je markeťák, který působil snad ve všech typech firem. Poslední čtyři roky se věnuje startupům, působí jako CMO ve startupu CleverFarm. Tématem rozhovoru s Adamem je B2B marketing ve startupu. Jak Adama obohatila práce v různých typech firem? Jak se dá dělat marketing ve startupu? A co by měli markeťáci dělat jinak?


Martin Lucký: Věnujeme se sběru externích dat o firmách
#12
09/23/2020

Martin Lucký je spoluzakladatel společnosti BizMachine, která se věnuje sběru a zpracování dat ve firmách. Co si pod pojmem data vůbec představit? Jakým způsobem firmy s daty pracují? Co všechno lze z dat zjistit? Jaký je největší problém, který společnosti v souvislosti s daty řeší? A jakým způsobem data nejlépe sbírat?


Klára Horton: Při vytváření komunity přemýšlejte, jak vytvořit hodnotu pro prvních pět členů
#11
09/16/2020

Klára Horton je zakladatelka komunity Before You Shine, která se spojila s CzechCrunchem. Klára se stará o startupy a jako Chief Operating Officer má na starosti především operativu. Tématem tohoto rozhovoru je přidaná hodnota komunit. Jaké role hraje komunita v onlinovém prostředí? Jak vytvoření komunity pomáhá salesu? A jaké kroky je třeba při vytváření komunity udělat?


Zdeněk Pejcel: Firmy chtějí CRM systém, jakmile jim nefunguje komunikace a nemají reporting
#10
09/09/2020

Zdeněk Pejcel je zkušený obchodník, který se salesu věnuje přes 20 let. Posledních pět let působí v CRM technologiích. Je také zakladatelem společnosti Mooza, která zajištuje implementaci CRM systémů. V rozhovoru se se Zdeňkem budeme bavit na téma podpory efektivity prodeje pomocí CRM systémů.  Jak začít, jak vybrat správné CRM řešení? S čím vším firmě může CRM systém pomoci? A co by si měli majitelé firem ve vztahu k CRM systémům uvědomit?


José Kadlec: LinkedIn je z hlediska principu jako Zlaté stránky
#9
08/19/2020

José Kadlec je spolumajitelem firem GoodCall, Datacruit a Recruitment Academy. Je prvním certifikovaným LinkedIn profesionálem ve střední a východní Evropě a autorem knih People as Marchandise a Jak na virtuální školení.  Rozhovor s Josém je na téma „Jak úspěšně prodávat software, konzultace a školení na LinkedIn i jinde.“ K čemu všemu se dá LinkedIn využít?  A jak na to? Jak si hrát s obsahem? A jak nejlépe propagovat a prodávat software své firmy?


Kateřina Borovanská: Na trhu není moc sofistikovaných content marketingových agentur
#8
08/12/2020

Kateřina Borovanská je ředitelkou B2B agentury FREYA, která zajišťuje Asociaci Brand & Content Marketingu, Fénix Content Marketing a konferenci Content Marketing.    Tématem rozhovoru s Katkou je „od brand chaosu ke content marketing strategii“. Co to content marketing vlastně je? Jak ho nejlépe začít dělat? Jak měřit úspěšnost obsahu? A co dělají firmy špatně a s čím jim Kateřina pomáhá?


Jaroslav Holý: V B2B marketingu je obrovský potenciál, měl by pokrývat celou firmu
#7
08/05/2020

Jaroslav Holý má vystudované MBA a v B2B marketingu pohybuje 20 let. Pracoval v hračkářském průmyslu, v CzechInvestu, pojišťovně a nyní pomáhá jako interim marketingový ředitel projektu iSmlouva.cz. Rozhovor s Jardou je na téma B2B marketingu v praxi. Proč je v B2B marketingu málo peněz? Jak vytvořit správnou marketingovou strategii, co by měla obsahovat? A co je to cesta zákazníka a jak si ji firma má připravit?


Lucie Zaki: B2B marketing je můj život
#6
07/29/2020

Lucie Zaki se specializuje na B2B marketing a je marketingovou ředitelkou IT firmy Neeco. Jedním z jejích projektů je komunita "Všichni z B2B marketingu", která má přes 1000 lidí. Jak vypadá propojení marketingu a obchodu v praxi? Jak ve firmě nastavit správný marketingový plán? Jak oslovit zákazníka? A co znamenají čtyři P?


Jindřich Jíra: Lead nurturing vám umožní dlouhodobě pracovat s potenciálním zákazníkem
#5
07/22/2020

Jindřich Jíra se věnuje strategicky a konzultačně leadům, což znamená budování značky a kvalitních leadů, zvyšování jejich úspěšných konverzí a segmentovaný lead nurturing. Co to lead nurturing je? Co všechno zahrnuje lead management? Jak na akviziční marketing? A co je to vůbec kvalitní lead?


Jiří Kastner: Existují pouze dva stavy – růst anebo degenerace
#4
07/15/2020

Jiří Kastner je specialista na výkon, nadšenec do disciplíny a slouží každému, kdo chce být nejlepší. V čem jsou rutina a disciplína důležité a v čem spočívá jejich kouzlo? Co znamená disciplína v obchodním světě? Jak jí dosáhnout? Je to o vůli, nebo o silném rozhodnutí? A jak nejlépe vychovat hvězdný obchodní tým?


Jiří Helán: Elektronická smlouva může velmi zrychlit obchod
#3
07/08/2020

Jiří Helán je právník, který vede advokátní kancelář KROUPAHELÁN a ve své praxi se soustředí na uzavírání smluv. Jeho klienty jsou např. Jihomoravské inovační centrum nebo Kiwi.com. Rozhovor s ním se týká především zkrácení obchodního cyklu a uzavírání obchodních smluv. Je lepší přijít se smlouvou na konci vyjednávání, nebo dříve? Měl by obchodník znát každé ustanovení smlouvy? Jak velkou roli u smlouvy hraje její formátování? Je bezpečné elektronické uzavírání smluv a jaké jsou jeho náležitosti?


Jiří Vácha: Přestaňme se bát o místa obchodníků a pojďme něco udělat
#2
07/01/2020

Jiří Vácha je partnerem firem v oblasti zvyšování výkonnosti manažerských a obchodních týmů, realizace firemních změn a projektů spojených s rozvojem podnikání, motivací a produktivitou zaměstnanců. V rámci interim managementu také sám dochází do firem. Jak se proměnila práce obchodníků a jejich účast na jednáních od 90. let do současnosti? Proměnily se za tu dobu nějak motivační faktory? Jakým způsobem pracovat s týmem, který je složený jak z mladých obchodníků, kteří právě dokončili školu, a z obchodníků, kte...


Ivo Prax: Networking je prodejní dovednost
#1
06/24/2020

Ivo Prax je obchodník, který se věnuje rozvíjení byznysu v online světě, vytváření komunit a obchodních vztahů. Spoluzaložil portál VímVíc.cz zaměřený na kariéru a online marketing a řídí portál zaměřený na obchodníky - BusinessAnimals.cz. Rozhovor s Ivem je hlavně o networkingu, který je nezbytnou součástí jeho práce.  Jak lze networking použít v B2B obchodě? Jakou roli hraje LinkedIn? Používají se ještě vizitky? Jak připravit akci, na které lidé budou chtít networkovat? A jaké vlastnosti by měl mít obchodník?  Poslechněte si první epizod...